Skocz do zawartości

Czym malować EPP


marcel_Kaszëbë

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czym można pomalować tworzywo EPP ?? Np. W Easy Glider lub w Easy Star. Po pomalowaniu kabinki sprayem czarnym niestety zabrakło przyczepności i farba zostaje na palcach. A chciałbym upiększyć cały model a nie tylko kabinkę.

 

Jak pomalowanie całego kadłuba może wpłynąć na masę modelu?? Czy farba po wyschnięciu jest "ciężka"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poświęcenie :D

 

EDIT

 

Wynik testu sprawdzę jutro, jak już będzie wiadomo w 100% jaki jest efekt działania podkładu. Myślałem, że mój ostatni test był pozytywny. Jakie było zaskoczenie gdy się obudziłem i zobaczyłem mokrą plamę zamiast depronu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potraktowalem EG sprayami neonowymi firmy Motip. Sa to spraye samochodowe. Generalnie ok. ALE:

 

1. Farba lubila się z początku kruszyć i zostawiać taki proszek na ręku.

 

2. Farba pęka.

 

Aktualnie zastanawiam się nad przerzuceniem sie na aerograf i farby modelarskie Humbrol. Czy się uda - zobaczymy. Kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

Wiem jaki podkład, wiem jakie farby. A czy jest jakaś metoda na "szpachlowanie"?? Chodzi o to że na tym modelu uczyłem się latać i po kilku kraksach dziób i spód kadłuba wyglądają nieciekawie. po kilku zderzeniach z drzewami są strasznie "pochaczone". Czy jest jakaś super lekka szpachlówka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem ostatnio po pikowaniu na drzewo pianke poliuretanowa.

Generalnie jest ok.

Tylko trzeba powolutku lac, zeby babelki powietrzne byly mniejsze. Tym sposobem zaszpachlowalem wyrwe w skrzydle gleboka jakby ktos w natarciu odcisnal palucha.

:D

Teraz chyba czas zalaminowac. Musze tylko znalezc jakies odpowiednie produkty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję EPP farbami Humbrol, z braku aerografu zwykłym pędzlem. Wszelkie techniki malarstwa modelarskiego dostępne (np. technika suchego pędzla). :) Waga farby niewielka - bardzo dobrze kryje więc warstewka jest cieńka. Mała puszeczka służy mi do pomalowania bardzo dużej powierzchni. Efekty mozna zobaczyć tu: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=8346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja potraktowalem EG sprayami neonowymi firmy Motip. Sa to spraye samochodowe. Generalnie ok. ALE:

1. Farba lubila się z początku kruszyć i zostawiać taki proszek na ręku.

2. Farba pęka.

 

Ja mam zamiar pomalowac elapor Motipem a nastepnie prysnac lakierem bezbawrym. Czy stosowales jakies podklady?

 

Czytalem na zagranicznych forach , ze nalezy najpierw przeszlifowac elapor - wtedy farba dobrze sie trzyma.

 

Czy ktos zna jakies dobre farby do ELAPORU - mam jeszcze RC STYRO ale wydaje mi sie ze to taki shit troche ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.