Skocz do zawartości

RC Paraglider


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czaszę - jako KITE zakupiłem poprzez najpopularniejszy w PL serwis aukcyjny ;-)

Dziś znalazłem takie aukcje (podaję numerki):

368521909 - nie wiem jak sie to-to zachowa z obciążeniem i w próbie lotu poziomego

367500971 - ciekawie wygląda. Pewnie sporo roboty przy linkach

368340745 - monstrum (pewnie ze 3-5 kg. da radę uciągnąć)

370830800 - mało zaczepów na linki (mój kite też ma mało)

365868211 - wielkością jak mój pociągowy do snowboardu - pewnie do RC ciut za duży ;-) do tego dorzucam: 368333852 i 365861680

 

A oto inna forma gliding'u (oczywiście preferuję z PPG):

 

Wydaje mi się, że nad morzem w PL można kupić gotowe "latawce-lotnie". Potem dorobić wózek , załadować osprzęt RC i przetestować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wozek? Nie mysl ze tak prosto z ziemi bedzie tym (paralotnia) wystartowac, a wogule to nie wiem czy sie da z ziemi na wozku wystartowac..

Paralotnia RC jest fajna bo mozna robic przeciagniecia i takie figury jak sie na paralotni robi

A lotnia ?! hmm ciekawy pomysl. Mozna by tanim kosztem zrobic naprawde duuuzy model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Wydaje mi się, że nad morzem w PL można kupić gotowe "latawce-lotnie". ...:-)

 

Swojego kita kupilem w lidlu za 35zl, naterial w porownaniu z paralotnia to badziewny.

A kite nie trzeba szukac az nad morzem (pewno nad morzem drozej niz normalnie)

Na allegro poszukac albo kupic profesjonalna zabawke od polskiego producenta http://dudek.eu/dudek.php?go=latawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już korespondowałem z DUDKIEM i potwierdziły się moje spostrzeżenia ze zdjęć. VIP to tylko latawiec. A może zagaić ich o zrobienie glide'a w skali np: 1:8 ??? Plany mają, tylko uszyć trzeba! Co Wy na to? Odpadnie problem linek i można będzie śmigać na dużym (jak na latanie RC) i prawdziwym sprzęcie! Dla DUDEK to jeszcze może być dodatkowa reklama i być może jakaś linia produkcyjna z boku ? Kolega Padalec8 z Czech nadal się zapiera na kosmiczna cenę (310 EURO) za glide'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

310 euro? za to samochod mozna sprowadzic :D moze gdyby bylo wiecej chetnych Dudek by sie ugial? w sumie kwestia dyskusyjna.

 

co do wozka, potrzebny by byl on w sumie tylko to ladowania i lepszego ulokowania wyposazenia rc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PADALEC8 robi ręcznie każdy glide. Pewnie stąd taka cena. Jednak (jak twierdzi) ma zbycie a na YouTube coraz częściej widać jego RC Paraglide'y. Hiszpania, Francja, Włochy... Padalec8 najbliższe realizacje obecnie składanych zamówień planuje na wrzesień/pażdziernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne terminy :D no w sumie tak, ale porównując zarobki hiszpanów i francuzów do naszych to my mamy nieporównywalnie mniejsze dochody. czy ktoś kupił już czasze jakąś na aukcji? jeśli tak to można prosić na pw od kogo, jaka powierzchnie ma i jaka jej cena była? btw co do tej czaszy z Lidla, nie widziałem jej nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz sie pobawić latawcem - pow. 1,2m2 to sugeruję linki jak do kite'a. Moje "zwykłe" linki po jednym sezonie pękają na latawcu 2,4m2 przy wietrze 3-4.

 

Do zbudowania RC paraglide'a możesz użyć zwykłych, zwymiarować wszystko a jak się popsują to założysz osprzęt od prawdziwych glide'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pobudzić jeszcze trochę wyobraźnię:

RC Paralotnia oraz RC Paralotnia z ... FPV!

 

Kite JORGE kupił TUTAJ

 

A

widać, że mocowanie linek do czasy ma (chyba?) oryginalne a sterowanie odbywa się tylko za pomocą tylnych linek. U mnie jest tylko jedna linka na lewy tył i jedna na prawy tył.

 

Zastosowane długości linek i zdjęcie podaję za: RCGROUPS.com

SCHEMAT/RYSUNEK dot. długości linek

Opis:

Line lengths and turning

 

I've been out of town for a few days sorry for the delay guys.

 

The length of the strings is very important. I use the original strings that come tied to the kite. To do this you must untie the knots so each string is separated. Do not cut them they will be too short.

 

It's ok to leave the strings tied to the loops on the kite the only exception is the white triangles. You must untie the original strings on the triangles and discard them they are too short to be useful. Retie a longer piece of string onto the triangles.

 

The brake lines also need to be attached. I attached some loops made out of ribbon material using a sewing machine. The lines get tied to the loops. It's also possible to use a needle and thread but the kite material (nylon I think) is very tough. On one of my kites the needle went through my thumb nail instead of the kite

 

Use the included line lengths as a guide. The forward lines have to be within 1/4 inch. 1/8 inch is better. The brake lines are more critical if they are too loose the kite will be uncontrollable. The tighter they are the more turning control you will have.

 

For the first couple flights make sure your servo is moving as far as possible. Set the throws to the highest possible percentage whether it is 100, 120, 140 ect. Higher is better. You will need the extra throw if the 20 parachute lines are not perfect.

 

(This paragraph is assuming your front lines are the same length or close)

If the trim on your transmitter is not enough to fly straight tighten the outer two brake lines on the side you want the chute to turn. Do this by tying 1 or 2 knots in each one.

 

Here are two examples of how the turning works. If the brake lines are being pulled down on the left side of the chute the paraglider will turn left. If the brake lines are being pulled down on the right side of the chute the paraglider will turn right.

 

Once the model is trimmed and you are comfortable flying around adjust (loosen or tighten) all the brake lines so the model turns quicker or slower to suit your flying style.

 

Dodatkowe foto TYLNYCH LINEK. Są tak samo luźne jak w czasie zabawy latawcem na 4. linkach. Tylne w czasie zabawy służą do wychamowywania kite'a i do błyskawicznych zwrotów. Nic więcej. Żadnej siły pociągowej nie przenoszą one na kite'a. Dzieciom tylko przeszkadzają - nie pomagają !

 

jest film z zastosowaniem kite'a / latawca "TRIBORD PW 3.5" jako glide'a. Lata FANTASTYCZNIE!!! Nie przechyla się do przodu, majestatycznie skręca i jest... DUŻY! Do zobaczenia TUTAJ a do kupienia TUTAJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem kiedyś latawca na www.latawce.info. Skrzydło ma 1.8m rozpiętości i jakieś 50 cm w najszerszym miejscu. Zbudowany z tkaniny bardzo przypominającej materiał z jakiego zrobiony jest moj normalny glajt do latania. Kształtem również przypomina duża paralotnie. Zastanawiam się, czy by go nie wykorzystać. Mój wózek z osprzętem będzie ważył jakieś 1.3 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i poszedłem po bandzie i zamówiłem skrzydło 82" i gondole w kicie do samodzielnego zmontowania od www.seabreezeparachutes.com

 

Pomijam kwestię opłacalności tego rozwiązania - załóżmy, że kasa nie grała roli. Przesyłka dotarła do mnie z US po ok 6 dniach. Była zadeklarowana jako "Gift" z opisem "Toy parachute" o wartości 50USD. Cła i VATu nie płaciłem.

 

Po złożeniu gondoli i zamontowaniu elektroniki wygląda to tak:

przod.jpg

tyl.jpg

 

Wkrótce pierwsze loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taki wozek kosztowal? bo ja widze troche plastiku i drutu stalowego? :D

 

Mniejsza o to, ja nie mam czasu na zabawe w masterkowicza i kombinowanie z czego by tu to wszystko wykonac i dlatego kupilem gotowy kit do zlozenia. Pol godziny i wszystko bylo poskrecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.