Skocz do zawartości

RC Paraglider


miros18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...
Kotecek, mozesz podesłać foty swojego spadochronu?-da sie taki samemu wykonać?...i jak sie z Tobą skontaktować w sprawie BO 209?

latawiec już u nowego/mądrzejszego właściciela,

dla odmiany Bo 209 wraca do mnie jak bumerang, właśnie znowu wrócił, ale z powodu tego, że każdy nowy właściciel wnosi wkład mozolnej pracy w jego remont, to za kilka ponownych " bumerangowych wylotów", Bo209 będzie na tyle wyremontowany, że tylko wkładać silnik i lecieć ..., no to mu go wtedy włożę i w końcu poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dawna śledzę temat.Mam latawca. http://www.amazon.co.uk/Exit-1-45m-Power-Kite/dp/B000N4SGWWt to latawiec 14-sto komorowy.I nie mogę dać sobie rady z linkami. Ściągnąłem Surfpan52 ,i spróbuje coś wykombinować .Chcę nim latać z silnikiem spalinowym

Podobał mnie się start z holu,nigdy nie myślałem że tak można.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie mam za bardzo czasu ma modelowanie, ale w wolnych chwilach staram się coś klecić. Na razie wydawać by się mogło, najważniejsza część całego kosza jest gotowa.

 

backdi.jpgleftp.jpgleftp.jpg

 

Teraz kolej na dołączenie przodu i montaż serw. Na końcu obręcz śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A mój kolega lata takim zestawem:

 

- skrzydło - latawiec komowy PANSH Ace 3,5m2 418cm rozp.

- wózek domowej roboty z pól calowych rurek do zimnej wody

- silnik Turnigy 50-55-400

- śmigło APC E 15x8

- 6s1p 4000 20c Turnigy

- regulator 80A

- serwa Alturn 26kg/cm - 2szt

- ubec Turnigy 15A

- zasilanie do ubec 3s1p 1300 15c Dualsky

 

Całość waga ok. 6kg i ten zestaw jest na sprzedaż z tego co wiem.

 

09062010karol4917061740.th.jpg

09062010karol4907047419.th.jpg

09062010karol4897039932.th.jpg

09062010karol4887033872.th.jpg

09062010karol4877024506.th.jpg

09062010karol4867014350.th.jpg

09062010karol4857007420.th.jpg

09062010karol4846999329.th.jpg

09062010karol4836991841.th.jpg

09062010karol4826969124.th.jpg

09062010karol4816950095.th.jpg

09062010karol4806918478.th.jpg

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dokładnie takie same rurki jak moje :). Moja konstrukcja nie będzie miała podwozia na kółkach, start z ręki.

 

Zostało mi jeszcze tylko wygiąć obręcz śmigła i z tym mam największy problem.

 

Masz może jakieś namiary do swojego kolegi? Podpytał bym go jak to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Mariusz, że postępy idą.

Ja również przerobiłem swojego "druciaka" na coś bardziej stabilnego.

 

Wyszło mi takie coś:

 

paralotnia2_03.jpg

 

Jestem jeszcze przed oblotem, gdyż muszę przygotować nowe 2-metrowe skrzydło ( znowu zabawa z linkami ). Być może spróbuję na mniejszym skrzydle - ale muszę znaleźć łąkę w razie twardego lądowania :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz, czy nie zrobić przeróbek w kolejnym kroku ( mam przy takim kadłubie możliwości - do konstrukcji łatwo dodać kolejne serwa ).

 

Mariusz - a może umieścisz jakiś rysuneczek, jak u Ciebie to będzie rozwiązane ?

Widziałem na forach zagranicznych różne układy sterowania i w rzeczywistości nie wiem, które wybrać ???

 

 

P.S. Wczoraj zrobiłem oblot na małym skrzydle. Paratotnia lata zarąbiście - musiałem niestety latać cały czas 2/3 gazu ( za małe skrzydło do wagi wóżka - lądowania przy dużej prędkości ), więc starczyło mi na jednym pakiecie 2300 około 7 minut latania.

Muszę w wolnej chwili przygotować większy płat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - a może umieścisz jakiś rysuneczek, jak u Ciebie to będzie rozwiązane ? Widziałem na forach zagranicznych różne układy sterowania i w rzeczywistości nie wiem, które wybrać ???

 

Rysować nie umiem :) ale jak zerkniesz na fotkę z to załapiesz o co chodzi. Serwa będą mieszczone pod silnikiem, między bocznymi pionowymi rurkami. Orczyki będą odchodzić na bok.

 

Posługując się żargonem paralotniarskim, taśmy skrzydła będą wpięte w miejscu górnego mocowania ramy do obręczy kosza - 2 punkty. Natomiast sterówki będą podpięte do orczyków i tylko nimi będzie odbywać się sterowanie - bez zmiany środka ciężkości skrzydła.

 

Sterowanie w aparaturze jak dla skrzydełek typu "Delta" aby uzyskać odpowiednik paralotniowego.

 

serwa.jpg

 

Z racji zawodowych obowiązków nie mam za bardzo czasu aby nad tym "projektem" posiedzieć i dłubię przy tym naprawdę w wolnych chwilach, których nie posiadam za wiele :(, dlatego trochę to mi się "ślimaczy" :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne Mariusz - takie rozwiązanie również widziałem.

 

Doczytałem wczoraj w Internecie, że sterówkami robi się tylko delikatne zakręty lub wymusza wznoszenie i opadanie. Zaś poprzez balans ciała - wykonuje się ostre zakręty. Tak z ciekawości zapytam - jak "ostre" zakręty można robić tylko za pomocą samych sterówek w rzeczywistych paralotniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem wczoraj w Internecie, że sterówkami robi się tylko delikatne zakręty lub wymusza wznoszenie i opadanie. Zaś poprzez balans ciała - wykonuje się ostre zakręty. Tak z ciekawości zapytam - jak "ostre" zakręty można robić tylko za pomocą samych sterówek w rzeczywistych paralotniach ?

 

W typowej paralotni zakręty wykonuje się przez zaciągnięcie sterówki, ale dodaje się też balans ciałem. W zależności od tego jak mocno zaciągniesz sterówkę i jaki balans dasz, zakręt będzie szybszy, wolniejszy, ciaśniejszy lub szeroki.

 

Sterowanie w moim wózeczku będzie tylko sterówkami. Jak zakręca skrzydełko (tylko w wersji bez moto) możesz zobaczyć na tym filmie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa już zamocowane. Orczyki prawie skończone, jeszcze tylko muszę dorobić jakieś zakończenia do podpięcia sterówek.

 

Regulator zdecydowałem przenieść w inne miejsce i chyba będzie zamocowany pod serwami. Muszę tylko płytkę montażową do regulatora jeszcze dorobić.

 

widok1.jpgwidok3.jpg

widok2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już trwają przeróbki :D. Mocowanie na dwa serwa zrobione, ramiona sterujące przygotowane. Ramie główne sztywne już osadzone. Muszę tylko kupić długie śruby imbusowe M4 i całość będzie można poskładać ( będą wtedy fotki ).

 

Jak powinno wyglądać połączenie linek sterujących na krawędzi spływu ? Na całej długości spływu skrzydła , czy też tylko na końcach skrzydła ? Jak to jest w normalnych glajtach - szukam fotek po internecie i jakoś nie mam szczęścia znaleźć takich szczegółów ?

 

Czy skrzydło glajta na spływie jest na całej długości zeszyte, czy też są jakieś otwory ( szpary ) wylotowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie polatanie paralotnią RC ale taką lepszą niż oferowane przez sklepy zabawki. Pilnie śledzę założony przez Was wątek.

 

Na Allegro znalazłem takie coś:

http://www.allegro.pl/item1091244839_zdalnie_sterowana_paralotnia.html

 

Czy warto się tym interesować?

A może ktoś z Was zna te skrzydło?

Co myślicie o tej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.