Skocz do zawartości

Ursus by kefir


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W moim Ursusie zamontowałem taki sam silnik. Leci spokojnie na ok 30% ciągu ;-) Śmigło mam 11x50 ;-) Ciąg zmierzony na wadze to ok 1,7 kg. Model jest jednak bardzo wolny. Z GPS prędkość maksymalna jaką zmierzyłem to ok 58 km/h. Prędkość, przy któej samolot uzyskuje siłę nośną to ok 23km/h Masa mojego Ursusa z wypozaśeniem do FPV to ok 2.1kg.

 

Wczoraj odbyłem pierwszy lot FPV (niestety ze stara czarno białą kamerą, bo kolorowa jest jeszcze w drode do Polski) Leciało się bardzo fajnie. Lecąc FPV bez OSD (jeszcze się nie dorobiłem) nie ma się wyczucia prędkości. Generalnie to model wydaje się bardzo wolny. ;-)

 

To był mój pierwszy lot FPV. Marek mówił: w powietrzu traci się orientację w terenie - MIAŁ 100% RACJI ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz GPS to s kąd wiesz jaką miałeś prędkość

A gdzie tak napisałem ;-)

Nie mam OSD wyświetlającego na bieżąco sygnał na podglądzie na ziemi.

Podpiąłem GPS na USB do układu elektronicznego który rejestrował parametry, w tym przypadku dane z GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawdza ten system Dragon Link? Jest pewny czy działa do czasu i nikt nie wie kiedy padnie?

Raczej jest pewny wiele ludzi na tym lata ja również, producent mówi że jest pewne 21km zasięgu, jeszcze nie słyszałem żeby komuś padł. Ryzyko zawsze jest jak ze wszystkim.

Częstotliwość pracy 433mHz coś koło tego mają taksówkarze, chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ciągle walczę z wyważeniem.

Kilkukrotnie udało mmi się wyważyć model, że leciał jak trzeba, jednak nie pamiętam gdzie wtedy był środek ciężkości. Przy ostatnim locie miałem na ok 50mm od krawędzi natarcia. Następny lot to środek przesunę na 65mm. Może będzie lepiej ;-)

 

Ps: Gdzie u Ciebie jest SC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.