Skocz do zawartości

Ursus by kefir


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

No to krall mnie wkręcił w ursusa

Zdjęć z budowy raczej nie będę przedstawiał bo i tak nie pokonam krall'a w perfekcji wykonania :)

A oto pierwsze zdjęcia prawie gotowej platformy do pokonywania kilometrów i odstresowania się od kopterów

Wyposażenie jakie planuje tam wsadzić to :

Silnik 3536 960kv

Pakiet 4S 5000

regulator dualsky 40A

Odbiornik rc Dragon link

Nadajnik video Lawmate 1W (jak mi przemas naprawi)

Oczywiście kamerka standartowa płytka ( i jak znajde miejsce to Go Pro HD )

Serwa 4szt jak zaleca producent Serwo HXT900 - 9g 4szt i na wysokość Serwo MG-90S Tower Pro - 13g - metal

To by było na tyle

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam w planach okręcaną i pochylaną ;-) Ale czekam na kamerkę ;-)

Już mam za sobą testy nadajnika 700mW i w terenie zabudowanym osiągnałem 200m. Przez ściany itp. Jest nieźle. W powietrzu na pewno będzie z 800m ;-) Ale to się okaże jak zrobię obloty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chciałbym aby leciał z jednej dzielnicy na drugą jakieś 4km zobaczymy jak będzie

I oczywiście zasięg aparatury. Ja mam turnigy 9x. Nie mam pojęcia jaki ma zasięg, ale 2 km ma podobno ;-)Na ile zakładasz czas lotu swojego ursusa? Ja mierze w 30 min ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już prawie skończony

Nie mogłem się powstrzymać aby pomalować go na jak to przystało kolor Ursusowy :)

Brak tylko napisu z boku na srebrnym tle będzie czarny napis URSUS :)

Nie jest to perfekcyjna robota tak jak u kolegów ale mnie się podoba

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie pierwsza klasa - już nie bądź taki skromny hehehe

 

parę detali i fiu, fiu... będzie się nieźle prezentował

 

(proponuję wyokrąglić boczne zakończenia SW)

 

napisałbym że szkoda ze trochę mocniej nie zróżnicowałeś góry i dołu - ale w sumie po co skoro i tak patrzysz "od środka"

 

;)

 

powodzenia w oblotach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć nie wynika to na 100% ale zakładam, że krąg śmigła 11'' nie przecina podłoża nawet gdy model przechylony jest na ogon( nos zadarty) Pytam o to bo wydaje mi się, że gdyby trochę wydłużyć w pionie gondole na coś ala pływaki model mógłby startować i lądować z/na wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałbym się trochę o wodochłonność EPP. O ile pianki EPO mają strukturę zamkniętą o tyle EPP cięte termicznie chłonie tyle ile wlezie. Może się okazać że ze spodu kadłuba i pływaków będzie niezły balast.

Ja kiedyś swoim FPV Trenerem ślizgałem się po wielkiej kałuży przed hangarem. Model dłuuuugo musiał ociekać z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.