Skocz do zawartości

Wiatrówka


Vertigooo

Rekomendowane odpowiedzi

A czy może mi ktoś powiedziec czy jak wiatrówka z komorą na śrut z dolnym naciągiem jest w etapie pociągania za naciąg i komora dopiero się otwiera to czy wtedy tłok trzyma się na naciągaczu czy na zaczepie? Chodzi mi o etap przed stałym zaczepieniem tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nasłuchaliście się jakichś debilków nie znających się na niczym, a teraz powtarzacie, wiatrówka sama ani nie wystrzeli, ani nie obetnie palca, takie wypadki się zdarzały przy wiatrówkach z dolnym naciągiem, zawsze wina obarczano sprzęt, a tak na prawde zawsze winien był CZŁOWIEK !!!!! Nie ma takiej możliwośći, żeby po naciągnięciu sprężyny komora srótowa sama uległa zamknięciu, jeśli ktoś chociarz trochę zna budowę mechanizmu naciągania sprężyny w wiatrówkach, przyzna mi rację.

Też byłem kiedyś taki mądry do czasu kiedy w mojej wymieniałem uszczelkę pod lufą. To Haenel 300 w której kiedyś się wyrobiła skórzana uszczelką pomiedzy cylindrem a lufą. Co za problem, złamać (naciągnąć) wiatrówkę, wydłubać starą uszczęlkę i wcisnąć nową. Tyle że nowa nie chciała wejść i się musiałem z tym nieźle namordować. Kiedy już się udało sprawdzałem palcem czy jest równo a tu nagle spust puścił, lufa się wyprostowała i zmiażdżyło mi palec. Na szczęście skończyło się tylko na zrywaniu paznokcia, poza tym palec cały.

Jak się później okazało na kształtce połączonej ze spustem ułamał się palec który przytrzymywał zaczep tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę na szkolne koło strzeleckie. Mamy tam Slavie i naprawdę bardzo dobrze się z nich strzela, więc gorąco polecam :). (Strzelałem jeszcze z takich broni jak: Norconia (jeden z tych najtańszych modeli), Hatstan (model 70 i jeszcze jakaś, tylko dokładnie nie pamiętam oznaczenia), oraz Haenel 312. Z tych wszystkich broni zdecydowanie najlepiej strzela się ze Slavii:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może kogoś z was można spotkać na zawodach HTF ?

Na przykład mnie. Ostatnie 3 Morska zaliczyłem. Puchar Hunterów i DSSR LOK trzeci sezon.

Karabinek PCP AA S400Clasic + szkło Hawke Airmax 3-12x44

 

Wszelka optyka do wiatrowek to nieporozumienie jakies

:shock: :shock: :shock: Ale herezje głosisz. Jak bez optyki chcesz strzelać np. FT lub HFT? ( Field Target i Hunter Field Target)

Chociaż do ogródkowego pykania do puszek to rzeczywiście przyjemniej z otwartych.

A co powiesz o tłumiku do wiatrówki albo o kompensatorze?

 

Dopowiem tylko, że slavią 631 można zrobić 5 zapałek z rzędu, z 30m, bez optyki - pozycja stojąca

To gratuluje sokolego wzroku albo farta. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że widzisz z 30 m zapałkę przez otwarte ze Slavii i ze stojaka trafiasz. Trochę przesadziłeś bo zapałkę muszka zasłoni tak, że można liczyć tylko na fart. Ale niezaprzeczalnym faktem jest, że ze Slavki da się bardzo celnie strzelać nawet na 50m mimo 7 czy 10J ale z optyką i ze stabilnej pozycji. Wszystkie sprzęty w FT i HFT są do 17J moja ma nawet 15J. Moc nie jest tu najważniejsza.

 

Oprócz wymienionych konkurencji (FT i HFT), ciekawe jest Silhouette - strącanie ze specjalnch ławek blaszanych sylwetek zwierzątek (kury, świnie, indory, muflony) o różnych wielkościach (35-70mm) z różnych odległości (18-41m) co bez optyki z karabinka jest raczej baaaardzo trudne.

 

zgodnie z wszelkimi przepisami prawa strzelać sportowo czy rekreacyjnie można jedynie na strzelnicach spełniających odpowiednie wymagania.

Oczywiście, sprzętem po za limitowym czyli o Ek>17J

 

Oprócz Slavii, rekreacyjny sprzęcik za rozsądną kasę to wiatrówki hiszpańskiej firmy Cometa i trochę droższe Gamo np. 440 Hunter.

 

w fabryce na Słowacji, w mieście Brno.

Brno jest w Czechach. Chyba chodziło koledze o to, że Ceska Zbrojowka jest z Brna a produkcję Slavii przenieśli na Słowację.

 

Nasłuchaliście się jakichś debilków nie znających się na niczym, a teraz powtarzacie, wiatrówka sama ani nie wystrzeli, ani nie obetnie palca, takie wypadki się zdarzały przy wiatrówkach z dolnym naciągiem, zawsze wina obarczano sprzęt, a tak na prawde zawsze winien był CZŁOWIEK !!!!!

Widać mało wiesz na ten temat.

poczytaj sobie to:http://www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow

 

Tak winny był człowiek, że strzelał z chińskiego shitu. Jedyne co można z tą chińszczyzną zrobić to oddzielić złom od opału i wywalić złom na złom a opał do pieca.

 

Pozdrawiam wszystkich strzelców :D

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.