Skocz do zawartości

DX8 czy Aurora


igorros1

Rekomendowane odpowiedzi

Latam już rok i zaczynam wkraczać w większe modele. Aktualnie mam Spektrum DX6i i powoli zaczyna mi brakować możliwości.

 

Gdy skończy się sezon halowy, zamierzam kupić nową aparaturę. Poważnie biorę pod uwagę Aurorę 9 i Spektrum DX8 (na JR i Futabe raczej mnie nie stać). Zaznaczam, że mam już jeden oryginalny odbiornik 6200 oraz dwie podróbki z Chin.

Zależy mi na tym, aby aparatura była przyszłościowa. Od aurory odstrasza mnie brak lekkich odbiorników (w zimę latam sporo na hali). Spektrum z kolei ma jeden kanał mniej.

 

Proszę o radę przy wyborze. Oczywiście nie ograniczam się tylko do tych dwóch aparatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

powiem ta:

jak w zeszłym roku szykowałem się ku zmianie radia tez brałem pod uwagę spektrum 7 i aurorę. wybór padł na aurorę. i nie żałuje uważam ze zrobiłem najlepszy wybór jaki mogłem zrobić w tej grupie cenowej. ale jak to mówią jedni wolą blondynki inni brunetki.

to tak bardzo ogólnikowo. jedyny minus aurory to kiepski pakiet który jest w zestawie. radze zmienić od razu na li-pola 2s bo ten oryginalny to w porywach 2,5 godziny trzyma.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektrum dx8 ma strasznie duzo problemow- juz bodajze piaty update softwaru sie ukazal, wiec nie wiem czy warto ryzykowac. Wlasnie spojrzalem na cene Futaby 8mki i juz widze czemu Cie odstraszyla. A szkoda, bo to naprawde dobry sprzet. Pomysl o np sciaganiu go z hong kongu lub innego miejsca, sadze, ze warto, gdyz niedlugo ukaze sie update zwiekszajacy w niej ilosc kanalow do 12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam to wszystko zależy czym zamierzać latać jak to będą modele małe modele np halowe to myślę ze lepiej zostać przy Spektrum. A jak to będą modele spalinowe to lepiej zmienić. Ja mam Aurole 9 i jestem zadowolony co do pakietu to sprawuje się dobrze mi trzyma ok 7 dni ostrego latania telemetria jest to dobra sprawa ale jakoś nie przepadam na patrzeniu na radio jak model leci(czekam na moduł głosowy :lol: ) zawsze możesz zrobić dietę dla odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Aurore 9. U mnie orginalny pakiet trzymał 5h a lipol 1600mah 8h.Wygoda-dotykowy ekran, możliwość przypisywania czemukolewiek(drążek,przełącznik itp.) każdej funkcji apki. Zasięg też ładny jak na 2,4ghz, na optimach 6-7 okolo 2km a na optimie 9 ponad 3. Gorąco polecam. Jestem bardzo zadowolony i Ty też będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest sporo taniej np. w RC711com Futaba 8FG (zestaw) wraz z kosztami przesyłki wychodzi niecałe 1500 czyli w cenie Aurory. Faktycznie z naprawą gwarancyjną może być problem, ale z drugiej strony prawdopodobieństwo awarii kwalifikującej do naprawy gwarancyjnej w przypadku futaby jest minimalne, a naprawę pogwarancyjną ,czy usterki powstałej z winy użykownika - płatną, można zrobić i w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak 1900 zł za futabę to trochę przekracza moje możliwości finansowe, a ściągnięcie z chin praktycznie pozbawia gwarancji (odesłanie do chin trochę kosztuje).

Tutaj masz T8FG z odbiornikiem za 350 Euro plus koszty przesylki. Nie wiem, jak to sie robi, ale byc moze daloby sie jeszcze zorganizowac zwrot podatku - wowczas cena wynioslaby ponizej 300 Euro.

 

W razie koniecznosci naprawy, zawsze to po sasiedzku, a nie w Chinach. Ale mysle, ze i polski serwis nie odmowi naprawy aparatury kupionej w Niemczech.

 

Acha, to prawda, u nas tez mowi sie o majacym niebawem nastapic zwiekszeniu ilosci kanalow w T8FG i FX-20 (posiadaja identyczne oprogramowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to sie robi, ale byc moze daloby sie jeszcze zorganizowac zwrot podatku

Według mnie, nie da rady. W krajach UE płaci się podatek VAT raz, w miejscu zakupu towaru. Tak zapłacony podatek jest "ważny" w całej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie koniecznosci naprawy, zawsze to po sasiedzku, a nie w Chinach. Ale mysle, ze i polski serwis nie odmowi naprawy aparatury kupionej w Niemczech.

Nie liczył bym na to tak bezkrytycznie .

jeśli jest wielu importerów to często bywa tak że sprzęt zakupiony w jednym źródle nie będzie serwisowany w oficjalnej sieci serwisowej jeśli ów importer nie odprowadza daniny ....

 

 

działa to tak że wiele produktów importując na własną rękę można zakupić w fabrykach "bez gwarancji" na zasadzie kupujesz ,płacisz i wyp...........

Jeśli coś się uszkodzi to już Twoje zmartwienie ale spory rabat pokrywa często poniesione straty. Proszę nie myśleć że to tylko u nas . wystarczy prześledzić zagraniczne fora by dowiedzieć się że ktoś ostrzega przed sklepem xyz bo serwis nie uznał gwarancji na ten produkt .

Popatrzcie na allegro choćby dział car audio ...te same radia potrafią kosztować nawet 30% mniej u rożnych sprzedawców . Problem w tym że jedni piszą że gwarancja jest w autoryzowanym krajowym serwisie a inni że w serwisie autoryzowanym....i zaczyna się jazda bo towar trzeba wysłać do sklepu a ten naprawia to na własną rękę albo wysyła dalej zagranicę i nagle wszystko trwa tygodnie lub miesiące..

nie zawsze tanio oznacza taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie koniecznosci naprawy, zawsze to po sasiedzku, a nie w Chinach. Ale mysle, ze i polski serwis nie odmowi naprawy aparatury kupionej w Niemczech.

Nie liczył bym na to tak bezkrytycznie .

jeśli jest wielu importerów to często bywa tak że sprzęt zakupiony w jednym źródle nie będzie serwisowany w oficjalnej sieci serwisowej jeśli ów importer nie odprowadza daniny ....

 

 

działa to tak że wiele produktów importując na własną rękę można zakupić w fabrykach "bez gwarancji" na zasadzie kupujesz ,płacisz i wyp...........

Jeśli coś się uszkodzi to już Twoje zmartwienie ale spory rabat pokrywa często poniesione straty. Proszę nie myśleć że to tylko u nas . wystarczy prześledzić zagraniczne fora by dowiedzieć się że ktoś ostrzega przed sklepem xyz bo serwis nie uznał gwarancji na ten produkt .

Popatrzcie na allegro choćby dział car audio ...te same radia potrafią kosztować nawet 30% mniej u rożnych sprzedawców . Problem w tym że jedni piszą że gwarancja jest w autoryzowanym krajowym serwisie a inni że w serwisie autoryzowanym....i zaczyna się jazda bo towar trzeba wysłać do sklepu a ten naprawia to na własną rękę albo wysyła dalej zagranicę i nagle wszystko trwa tygodnie lub miesiące..

nie zawsze tanio oznacza taniej

I właśnie dlatego wolałbym kupić w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kilka dni temu kupił spektruma dx8. Z aurorą już kilka razy się zetknąłem. W zależności od opinii kolegi kupię albo dx8 albo hiteca. Futaba z różnych względów raczej odpada.

A jest jakiś dobry jr w cenie do 1700 zł (pytam, bo przecież jr jest kompatybilny ze spektrum?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.