Skocz do zawartości

DX8 czy Aurora


igorros1

Rekomendowane odpowiedzi

W razie koniecznosci naprawy, zawsze to po sasiedzku, a nie w Chinach. Ale mysle, ze i polski serwis nie odmowi naprawy aparatury kupionej w Niemczech.

Nie liczył bym na to tak bezkrytycznie.
Krzysiu, ale to odnosi sie, jak mniemam, wylacznie do czesci mojej wypowiedzi. Pozostaje wiec kwestia kosztow wysylki do Niemiec, jesli w ogole zajdzie taka potrzeba. Pod kreska i tak wyszloby korzystnie. Przy czym mowimy tutaj wylacznie o okresie gwarancji (u nas 2 lata), gdyz po gwarancji i tak nie robi roznicy, gdzie aparatura zostala kupiona, gdyz za naprawy trzeba placic. Wowczas ewentualnej naprawy nie powinien odmowic nawet polski serwis.

 

Ale przciez nie moje malpy, nie moj cyrk, dlatego tez jestem daleki od namawiania kogokolwiek do czegokolwiek.

 

 

Futaba z różnych względów raczej odpada.

Z czystej ciekawosci, chetnie poznalbym te wzgledy. Czy moglbys troche bardziej szczegolowo je okreslic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Mam T8FG i napiszę czysto informacyjnie nie rozwodząc się nad "lepszością/gorszością" jednej czy drugiej. Oprogramowanie w Futabie można zmieniać za pomocą karty SD . Również za pomocą takiej karty można rozbudować pamięć modeli praktycznie do kilku tysięcy (mało przydatna funkcja :lol: ) Instrukcja PL dostępna na stronie RCskorpion za free. Ja mam wersję z zasilaniem nadajnika pakietem Lion . W zestawie był odbiornik 6108SB dostosowany do zasilania bezpośrednio z pakietu 2S lub do 5x ni-xx (przynajmniej tak wynika z parametrów napisanych w instrukcji. Co do telemetrii w Futabie oraz na temat Aurory się nie wypowiadam bo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie w Futabie można zmieniać za pomocą karty SD

To akurat w DX8 również jest dostępne, przez co łatwo samemu wykonać update.

Co do błędów i zmian programowych w DX8, ja bym się tym nie przejmował skoro. Nie sądzę żeby na rynku pojawiła się jakakolwiek aparatura wolna od błędów. Ważne że łatwo te błędy skorygować wgrywając aktualny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igoross - a nie pomyslales o drobnym "zrob to sam"

Gdybys kupil (ja kocham firme Multiplex) Cockpit SX na Ebay.de, jezeli wystarczy ci 7 kanalow, to zostanie ci forsy na modul FrSky i caly worek odbiornikow. A jezeli 7 to malo - Royal Evo 9 (bez M-Link bo drogi). W tym przypadku zostanie ci na modul i nieco mniejszy worek odbiornikow. Wiem, kupowalem do swojej kolekcji Multiplexow.

To co dostawalem bylo w stanie idealnym.

W ten sposob masz nowoczesny nadajnik z bardzo dobrym oprogramowaniem i tanie odbiorniki. Jezeli telemeria cie bawi - kup z telemetria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawosci, chetnie poznalbym te wzgledy. Czy moglbys troche bardziej szczegolowo je okreslic?

Masz rację, wyraziłem się niejasno. Teraz małe sprostowanie:

Po pierwsze, cena 1900 zł to dużo, poza tym musiałbym kupić jeszcze z 3 odbiorniki.

Po drugie, uważam, że ta aparatura zaraz zostanie zastąpiona przez jakiegoś następce, a to zwiększenie kanałów to ostatnia (aczkolwiek pewnie bardzo skuteczna) próba przyciągnięcia klientów

Po trzecie i najważniejsze, nikt z mojego otoczenia modelarskiego nie ma futaby.

 

Co do multiplexa, to ze zdjęć wydaje mi się, że jest to duża aparatura pulpitowa( jeśli się mylę to mnie poprawcie). Osobiście przyzwyczaiłem się do latania na zwykłych, niepulpitowych aparaturach i nie chcę tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej gwoli informacji, anizeli z checi przekonania:

 

- T8FG to stosunkowo nowa aparatura i jej dni z pewnoscia jeszcze nie sa policzone. Zwiekszenie ilosci kanalow to nie ostatnia proba przyciagniecia klientow, lecz pierwszy software update, majacy na celu rozszerzenie mozliwosci sprzetu (a nie usuniecie bledow, jak to czesto bywa u znacznie tanszej konkurencji) i tak nalezy to widziec. Akurat ta aparatura, wraz z siostrzanym modelem FX-20 jest jedna z najlepiej sprzedajacych sie aparatur na rynku niemieckim i nic nie zapowiada rychlej zmiany tego stanu rzeczy.

 

- Odbiorniki trzeba kupowac takze do innych aparatur, wiec jest to zludne kryterium wyboru nadajnika. Natomiast odnosnie ceny odbiornikow - nie tak dawno omawialismy wlasciwosci taniego odbiornika Orange Rx, i okazal sie on calkiem niezly we wspolpracy z nadajnikami Futaby, a wiec i tutaj istnieja inne mozliwosci.

 

- 1900 zl, jesli upierasz sie przy kupnie w Polsce. Jednak zadaj sobie pytanie, dlaczego? Ja nie znam obecnego kusu zlotowki, ale nawet z grubsza liczac cena aparatury w Niemczech wraz z kosztami przesylki nie powinna przekroczyc 1500 zl. Jestem przekonany, ze odbiornik Futaby wytrzyma bez najmniejszego problemu duzo wiecej, anizeli dwa lata, a jesli nawet zachodzilaby potrzeba naprawy gwarancyjnej, powyzsza cena i tak pozostawia wystarczajacy margines na pokrycie kosztow wysylki. Natomiast po okresie gwarancyjnym pochodzenie aparatury i tak nie bedzie odgrywalo zadnej roli.

 

Niezaleznie od powyzszego, jeszcze jeden drobiazg. Ja wyszukalem Tobie T8FG w zestawie z oryginalnym nadajnikiem. Jesli zdecydujesz sie na zastosowanie odbiornikow "obcej" produkcji, zapewne daloby sie kupic sam nadajnik za jeszcze nizsza cene. Ta mozliwosc tez jest warta zastanowienia.

 

Tyle mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Leszku, wiemy że kochasz Multiplexa lecz naprawdę na nim świat się nie kończy pomimo to że to najcudowniejszy produkt rc pod słońcem. Dla mnie design tych nadajników jest tragiczny. Ale zaznaczam że to moje zdanie na ten temat. Nie jestem fanem futaby ani żadnej innej firmy a ciągłe czytanie o multiplexie w każdym temacie o nadajnikach staje się nudne. Na Spectrum nie zdecydowałbym się ponieważ co ta firma wypuści na rynek nowy nadajnik to wychodzą jakieś błędy itp. i zamiast jego bezstresowego używania myślałbym o błędach jakie może mieć ten nadajnik i po ilu "apgrejdach" będzie z nim spokój. Mało tego , kolega mieszka w Warszawie, może pochodzić po sklepach modelarskich, obejrzeć nadajniki różnych firm, porównać parametry, soft itp. Ja takiego szczęścia nie miałem i zamiast chodzić po sklepach godzinami siedziałem przed komputerem i szukałem w necie informacji na temat aparatur. Nie zapytałem ani raz nikogo co by mi doradzili ponieważ to ja miałem używać radia a nie inni. Jeżeli mialbym kupować nadajnik jeszcze raz to na 100% nie kupowałbym radia pokroju 4000 a potem siedział z lutownicą przez kilka godzin i lutował moduł 2,4GHz. Nie każdy ma chęć na takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek - nie pisalem o 4000. To bylaby duza przesada. Pisalem o Cockpicie SX lub Royal Evo. A co ja chcialem powiedziec to to ze pieniadze mozna wydac skuteczniej.

Nikogo do niczego nie zmuszam, odpowiadam facetowi na pytanie ktore zadal zgodnie z tym co wiem i z tym co mysle. Nie wiem czy zauwazyles ze nie napisalem nigdzie slowa krytyki na temat tego co facet chce kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Leszek, 4000 dałem jako przykład , kolega powinien określić sobie cele i wymagania. Zapewne ja jak i Ty wiedzieliśmy czego potrzebujemy i kupiliśmy nadajnik wedle naszych potrzeb. Odrazu można zauważyć że założyciel tematu nie sprawdził parametrów aparatur o których tu mowa. Są jeszcze Sanwy , graupnery, JR-ki . Jest w czym wybrać , trzeba tylko chcieć poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem strony producentów, fora i sklepy internetowe w poszukiwaniu aparatury. Wymagania już sobie postawiłem, nie zdążyłem tylko ich "skatalogować".

 

Co do Sanwy. Słyszałem o niej różne opinie - pozytywne i negatywne. To trochę głupie, ale odczuwam do marki Sanwa niewyjaśniony wstręt. Weźmy chociażby sanwę 10g - niby fajna, ale ma tyle guzików dookoła ekranu, że mogę się domyślać, że trudno się ją programuje.

 

Co do Graupnera. Miałem mx-16 w rękach i nie podobała mi się tak jak np. aurora. System Graupnera 2,4 odpada, bo jest niepopularny i pewnie zniknie. Jeti jest dużo lepsze. Cena mx-16 + Jeti jest kusząca, ale nie tego ja szukam.

 

Co do JR. Jedyny "przyziemny" JR to dsx9, ale on i tak w Polsce kosztuje 2800 zł! W chinach kosztuje 460 $ plus koszty przesyłki - cena do przyjęcia. Ogólnie o JR dsx9 mało słyszałem, ale to chyba dobra aparatura i kompatybilna z spektrum (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić).

 

Podsumowując te trzy firmy, pasuje mi tylko JR i tylko w Chinach.

 

Co do tematu na forum, to sporo mi on pomógł. Wcześniej nie myślałem o Futabie 8 ani o Jr dsx9. Pytanie moje jest takie: a jak z telemetrią w tych dwóch radiach? Czy Jr dsx9 ma cyfrowe czy analogowe trymery, bo nie mogę się tego dopatrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz chcial zobaczyc na zywo 9tke JRa to mozesz np z nami sie spotkac kiedys podczas naszego latania.

Mozesz rowniez zobaczyc futabe 9tke/spektruma 7 i porozmawiac z wlascicielami. Ja mam 12tke futaby,wiec raczej to Ci nie pomoze w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igorros - popatrz na ceny odbiornikow - nadajnik masz jeden a potem potrzebujesz odbiornik do kolejnych modeli. Odbiorniki potrafia byc drogie.

JR uzywa modulow Spektrum - a to ma swoje wady, znane od dawna ktore producent olewa. Ale mozna kupic z Chin tanie odbiorniki.

Futaba - mozna kupic tanie i dobre odbiorniki z Chin - tyle ze wybor nie jest duzy

Wszystko inne - odbiorniki sa drogie bo tylko od producenta.

Ewentualnie zakup nadajnika na dowolne pasmo - wychodzi to zwykle sporo taniej i zakup modulu/odbiornikow z Chin. Telemetrie tez maja.

 

Slawekmod - nie calkiem tak. Ja tez przeszedlem swoja drozke przez Jaskolke, uwiez, samorobki, Pilota, Webre, Futabe, JR czy Hitec, klnac na ich kretynskie oprogramowanie. Skonczylem na Multiplexie. Wtedy gdy kupilem pierwszy nadajnik skomputeryzowany internet jeszcze byl w powijakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wskażę Ci jednoznacznie-AURORA choć lekko plastikowa to to wiele argumentów przemawia za jej wyborem .Przede wszystkim telemetria z praktycznie dostępnymi modułami, które są w bardzo okazyjnych cenach, intuicyjne bogate oprogramowanie ,odbiorniki w cenie nie powodujących zawał,no i ładna jest.A futaby teraz też są mocno plastikowe,a jeśli wymyślą do nich telemetrię to klękajcie narody ile to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego , kolega mieszka w Warszawie, może pochodzić po sklepach modelarskich, obejrzeć nadajniki różnych firm, porównać parametry, soft itp. Ja takiego szczęścia nie miałem i zamiast chodzić po sklepach godzinami siedziałem przed komputerem i szukałem w necie informacji na temat aparatur. Nie zapytałem ani raz nikogo co by mi doradzili ponieważ to ja miałem używać radia a nie inni.

igorros1 Sławek dobrze radzi, to chyba najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, macie w Warszawie mnóstwo sklepów, pojedź popytaj sprzedawców i sam oceń co Ci bardziej pasuje.

 

 

P.S. slawekmod, co się z avatarem stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.