Skocz do zawartości

DX8 czy Aurora


igorros1

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawosci zapytam: jesli dobrze zrozumialem, odbiornik jest kazdorazowo przyporzadkowany programowi modelu i stad bralaby sie koniecznosc bindowania przy zmianie modelu. Czy tak?

Tak. Zapobiega to uruchomieniu nadajnika z ustawieniami dla niewłaściwego modelu. Nadajniki DSM2 są na tyle tanie, że można ich mieć tyle, by nie przekładać między modelami :P

 

Kurcze, denerwuje mnie moje imie, ukazujace sie pod kazda wypowiedzia.

Tylko Ty je widzisz. Każdy użytkownik widzi tylko u siebie.

 

Moze mi kto powiedziec, jak to zlikwidowac?

Młotkiem i siekierkom! Nie da się :-)

Dzieki! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hehe, pomyliłem się. Odbiorniki oczywiście :D

 

Co do ceny, to ta jest mocno zależna od miejsca zakupu. Z reguły można dobrać odbiornik Spektruma tak, by stanowił kilkanaście procent wartości modelu odpowiadając jednocześnie parametrami. Taka kwota oraz wygoda użytkowania uzasadnia zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja osobiście polecam JR 9303 lub nieco nowszą wersję 9503 oczywiście 2.4GHz. Używam tej aparatury (9303) już ponad 2 lata i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Co do programu heli się nie wypowiadam, bo nie latam helikopterami. Korzystam z programów Acro i Glider i moim zdaniem są naprawdę wystarczające. Jedyną wadą, którą do tej pory znalazłem w nadajniku jest nie działające spowolnienie podczas przełączania faz lotu. Nie jest to wada mojego nadajnika, lecz wszystkich 9303. Co się tyczy odbiorników, to kupuję je przeważnie w USA na ebay'u w, moim zadaniem całkiem przyzwoitych cenach, dla przykładu 9cio kanałowy Spektrum AR9000 lub JR R921 można kupić już za 100$.

Właśnie czekam na zamówiony model JR 11X ZERO i moja aparatura będzie szukała nowego właściciela (niedrogo). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dalej czepiac bede - Depesz pisze ze odbiornik Spektrum mozna kupic za 100$. Cacy. Tyle ze 8 kanalow odbiornik FrSky z telemetria (system technicznie bardziej zaawansowany niz Spektrum) kosztuje 25$. Zestaw modul + odbiornik do JR lub Futaby kosztuje 40$.

Jezeli nieodlaczna czescia naszego hobby jest wydawanie forsy w imie wydawania forsy - zamykam paszcze i ani slowa wiecej nie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam to co mam :wink: MC-19 w Niemczech już za ok 350euro sam nadajnik, dokładasz sobie 2.4 jakie chcesz np. Jeti i po problemie, miałem też JR DSX9 i powiem że to też fajna aparatura i nie było z nią żadnego problemu, a była kupiona w HC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to może ja przedstawię moje wnioski. Co prawda nie kupiłem jeszcze radia. Ale decyzja zapadła.

 

Z porównania dx8 i aurora, pod względem możliwości wygrywa zdecydowanie aurora. Mam takie szczęście, że mam okazję pobawić się aurorą i dx8. W dx8 nie znalazłem takich ważnych funkcji, jak stany lotu. W dx8 stany lotu są tylko w śmigłowcach.

 

Telemetria w dx8 ogranicza się na razie do flight logu, zasięgu, obrotomierza magnetycznego, czujnika temperatury i woltomierza. I nic nie zapowiada, aby to się zmieniło

 

Telemetria w aurorze ma więcej możliwości i ciągle się rozwija. Pominę już takie bajery jak moduł głosowy lub odbiornik telemetrii do komputera.

 

Aurora ma o jeden kanał więcej, a nigdy nic nie wiadomo, może kiedyś się przyda.

 

Minusem aurory jest brak odbiorników halowych, ale takowe są w zapowiedziach. Optima 6 lite waży 10 g, minima ma ważyć 6 g. To już jest nieźle.

 

Można również kupić i używać podczas sezonu halowego ten moduł

Z tymi odbiornikami

 

Cena modułu z dwoma odbiornikami wychodzi podobnie jak cena oryginalnego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja przedstawię moje wnioski. Co prawda nie kupiłem jeszcze radia. Ale decyzja zapadła.

 

Z porównania dx8 i aurora, pod względem możliwości wygrywa zdecydowanie aurora. Mam takie szczęście, że mam okazję pobawić się aurorą i dx8. W dx8 nie znalazłem takich ważnych funkcji, jak stany lotu. W dx8 stany lotu są tylko w śmigłowcach.

 

Telemetria w dx8 ogranicza się na razie do flight logu, zasięgu, obrotomierza magnetycznego, czujnika temperatury i woltomierza. I nic nie zapowiada, aby to się zmieniło

 

Telemetria w aurorze ma więcej możliwości i ciągle się rozwija. Pominę już takie bajery jak moduł głosowy lub odbiornik telemetrii do komputera.

 

Aurora ma o jeden kanał więcej, a nigdy nic nie wiadomo, może kiedyś się przyda.

 

Minusem aurory jest brak odbiorników halowych, ale takowe są w zapowiedziach. Optima 6 lite waży 10 g, minima ma ważyć 6 g. To już jest nieźle.

 

Można również kupić i używać podczas sezonu halowego ten moduł

Z tymi odbiornikami

 

Cena modułu z dwoma odbiornikami wychodzi podobnie jak cena oryginalnego odbiornika.

Nie kieruj się bajerami przy wyborze aparatury, bo tej telemetrii to i tak nie wykorzystasz, a w czasie lotu to patrzysz na model a nie na wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos z szanownych panow wyjasnic dlaczego telemetria natychmiast kojarzy sie z gapieniem sie w ekran. Przeca tak sie nie da latac. Nie pamietam bym latajac w ekran sie gapil, szczegolnie gdy mam szybowiec 200m w gorze. Telemetria ma mi w ucho bipkac, po to w nadajniku Jeti jest gniazdo sluchawek, to tak przykladowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, nie o wario mi chodzi, tylko zobacz o czym kolega pisze:

Telemetria w dx8 ogranicza się na razie do flight logu, zasięgu, obrotomierza magnetycznego, czujnika temperatury i woltomierza. I nic nie zapowiada, aby to się zmieniło

 

Telemetria w aurorze ma więcej możliwości i ciągle się rozwija. Pominę już takie bajery jak moduł głosowy lub odbiornik telemetrii do komputera.

na moje to funkcje całkowicie nie przydatne i nie warto za nie płacić, ale to tylko moje skromne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowie, mozna sobie pofantazjowac. Ale rzeczy istotne jak alarm zaniku sygnalu, stanu baterii, wariometr jak slusznie zauwazyles - to sie zdecydowanie przydaje. Mnie nie przeszkadza ze regulator mi silnik odetnie, ale moze sie zdarzyc ze zrobi to w glupim momencie a tego warto uniknac. Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, nie o wario mi chodzi, tylko zobacz o czym kolega pisze:

Telemetria w dx8 ogranicza się na razie do flight logu, zasięgu, obrotomierza magnetycznego, czujnika temperatury i woltomierza. I nic nie zapowiada, aby to się zmieniło

 

Telemetria w aurorze ma więcej możliwości i ciągle się rozwija. Pominę już takie bajery jak moduł głosowy lub odbiornik telemetrii do komputera.

na moje to funkcje całkowicie nie przydatne i nie warto za nie płacić, ale to tylko moje skromne zdanie.

Piotras, Napisałem chyba wyraźnie, że POMINĘ takie bajery jak moduł głosowy. Nie zmienia to faktu, że osobiście uważam, że telemetria może się przydać np. Przy prędkościomierzu względem powietrza (takiego jeszcze ani Hitec ani Spektrum nie mają) można by ustawić alarm na prędkość przeciągnięcia. Przy FPV przyda się siła sygnału pod alarmem.

Do obrotomierza rzeczywiście nie widzę zastosowania, chyba że chodzi o ciekawość :?:

 

Nikt nie mówi, że trzeba patrzeć na ekran aparatury, przecież po to są alarmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje ten fragment od 2.20s

http://vimeo.com/19167845

W rękach pilota AURORA

Spektrum to tańsza wersja JR-a a to gwarancja znacznie wyższej jakości ..

W sumie nie wiadomo co się stało na tym filmiku, ale użytkowników skarżących się na utratę modelu sterowanego Spektrumami to sporo na rcgroups.com się znajdzie....

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.