Skocz do zawartości

kiler z allegro, ma ktoś z Was?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

czy w takim skrzydle robi się niesymetryczne wychylenie lotek ?

 

na stronie o tym jak go złożyć (http://www.rcclub.pl/kiler-%E2%80%93-latajace-skrzydelko-budowa-%E2%80%93-krok-po-kroku/ )

wszystkie modele są oklejone taśmą wzdłuż osi symetrii, w kilku innych miejscach i od kilku innych ludzi słyszałem że lepszą sztywność skrzydła uzyskamy oklejając skrzydła na krzyż / w poprzek profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się namieszało.

Z tego co mówisz nie masz możliwości ustawienia różnicowego lotek.

To ja się zapytam czy ty masz możliwość ustawienia kanałów dla delty?

 

Edit: Marcin K mieszasz pojęcia różnicowe wychylenie lotek a mikser delty by lotki działały też jako ster wysokości. link do piotra.de jeśli chodzi o różnicowe wychylenie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mylimy pojęcia.

mikser delta jest potrzebny do latania deltą/skrzydłami (wychyla lotki i miksuje to ze sterem wysokości)

a ja się pytam o różnicowe wychylenie lotek (niesymetryczne), czyli jedna lotka wychyla się o np 20st w górę, a druga tylko 15st w dół (zamiast 20)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razor, mylisz pojecia. Do kilera potrzebujesz mikser delta-Vtail zeby uzyskac ster-lotki. Fakt, ten model skreca przez różnicowe wychylenie lotek ale lotki takze grają rolę steru wysokosci. Wiec jezeli twoj nadajnik nie posiada takiego miksera to musisz to dokupić. Zrobic samemu? Gdzies chyba trafilem na to ale szkoda zachodu. Poza tym szkoda wagi. Elektroniczny mikser waży ok 20g, a ten własnej roboty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledze chodzi o same lotki :0

A ja wiem że w delcie jest kombinacja wychylenia lewej i prawej .

A tak swoją drogą to nie pamiętam już aparatury co by miała mikser delta a nie miała funkcji do ustawienia samego różnicowego wychylenia lotek?

 

Edit: a tak swoją drogą to w mojej aparaturze jest kombinacja różnicowego ustawienia wychylenia sterolotek to jak to jest w prostszych aparaturach jeśli mają mikser delty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak samo ustawic serwo:p znaczy nie odbicie lustrzane:d A tak serio to trzeba poszczególne serwa podpiac pod kanał lotki i kanał 5. W komputerze radia troche grzebać i mamy różnicowe wychylenie. Do tego mozna użyć przełącznika 3 pozycyjnego i mozna zrobic takze klapo-lotki.

No ale co za problem połączyć serwa kablem Y i wpiąć pod kanał lotek? Najprostszy sposób by miec podstawowe różnicowe wychylenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda delta/skrzydło potrzebuje stero-lotki (czyli mikser delta) - jeśli ma być sterowalna ;)

a co do aparatury co ma deltę a nie ma regulacji różnicowego wychylania lotek, to np. moja futaba, która ma tylko program heli. ale odpowiednio podpinając serwa (chyba kanał 2 i 6) i używając programu swash-3 wychodzi delta.

 

zatem na koniec powtórzę pytanie, czy warto w skrzydle robić różnicowe wychylenie lotek?

czyli jedna wychyla się o 15st a druga o 20st (w tym samym momencie)

nie jestem pewien czy Marcin K. wie o co mi chodzi, bo po każdym jego poście co innego wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.