Skocz do zawartości

kiler z allegro, ma ktoś z Was?


Rekomendowane odpowiedzi

No ale co za problem połączyć serwa kablem Y i wpiąć pod kanał lotek? Najprostszy sposób by miec podstawowe różnicowe wychylenie.

Tylko jak chcesz to zastosować w skrzydle gdy potrzebujesz dodatkowo miksera delty?? Bo jakoś nie czaje, a koledze chodziło o różnicowe wychylenie lotek w latającym skrzydle. Nawet w normalnym skrzydle wpiecie serw kablem Y nie powoduje różnicowego wychylania lotek bo jeśli masz dobrze zamontowane dźwignie wychylenia będą symetryczne, a wychylenia różnicowe można uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich dźwigni lub najprościej ustawić w aparaturze, lecz w tedy kable Y jest wykluczony.

 

Więc oświeć mnie o co ci dokładnie chodzi z tym kablem Y bo albo ja jestem taki ciemny albo mówimy o 2 różnych rzeczach.

 

PS. Różnicowe wychylenie to nie oznacza wychylania się lotek w przeciwne strony, bo takie odniosłem wrażenie, ze tak to rozumiesz po wypowiedzi:

 

Trzeba tak samo ustawic serwo:p znaczy nie odbicie lustrzane:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Stosując cieńsze lotki będziesz musiał zeszlifować spływ zeby było płynne przejście na lotkę. Ci powiem ze dobrze że te winglety są takie duże. Dobrze trzymają ciasne zakręty i tak nie opada

 

Sory za OT

ale kabel Y odpada w każdym wypadku

Dziwne, w moim toto7 dopiero wczoraj zaprogramowałem klapo-lotki, a tak to latałem na kablu Y...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te winglety potrzebne takie duże? zacznę od znacznie mniejszych z depronu 5mm

a, no i lotki zmienię na jakąś cieńszą balsę - 3mm (zamiast 5), będzie trochę lżej.

u mnie winglety i lotki zrobione są z balsy 5mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w moim toto7 dopiero wczoraj zaprogramowałem klapo-lotki, a tak to latałem na kablu Y

Wiesz co to są wychylenia różnicowe wogóle?? Tu nie chodzi o to, że jedna lotka idzie do góry a druga na dół, tylko, że wychylają się niesymetrycznie, jedna bardziej niż druga. I powiedz mi jak ustawić takie wychylenia różnicowe w nadajniku gdyu mamy kabel Y?? Można za pomocą dźwigni ale nie ustawimy w tedy tego tak dokładnie. To że można zwykłe lotki na kablu Y zrobić to rzecz oczywista ale ustawienie wychyleń różnicowych w nadajniku jest w tedy niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy apratura z HK (http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042 ) wystarczy do wysterowania? bo trochę zwątpiłem jak zaczeliście pisać o tym różnicowym wychylaniu lotek.

 

2. planuje zrobić z bratem dwa zestawy kilera jeden pod FPV (silnik mniejsze kv) i drugiego do agresywnego latania.

 

jakie silniki i śmigła polecacie pod 3S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 starczy i nawet ma chyba mikser delta? (a różnicowe wychylenie lotek można zrobić mechanicznie, montując orczyki serw pod trochę innym kątem). ew. pomyśl czy nie kupić Turnigy 9x (będzie prawie do każdego modelu na przyszłość, a może każdego? :) )

 

ad.2 kilka osób lata na emaxa 2822 (podejrzewam że tych 1200kv) ze śmigłem 8x4 gw, 9x6 apc dla 3s

 

 

a tu mój pierwszy oblocik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.