Skocz do zawartości

Velox 2,6m


Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie przenosiłem zawiasów , z resztą w oryginale dzwigienka pierwszego serwa od kadłuba nie jest zbyt blisko zawiasu , ja nie jestem wytrawnym budowniczym , być może popełniam jakieś błędy , może właśnie przydał by się dodatkowy zawias przy dźwigience , na szczęście jeszcze można to zrobić , jedyną rzecz jaką dodałem do konstrukcji to laminatowa rurka na kołki ustalające ster wysokości , w Ravenie robiły mi się tam luzy i musiałem podlewać cjakiem co jakiś czas a i mocowanie statecznika poziomego będzie za pomocą śrubek wkręcanych w rurkę a w rurce wklejone za pomocą żywicy nakrętki kłowe .

 

 

 

Boogie chodziło mi o Veloxa

 

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie nie przenosiłem zawiasów , z resztą w oryginale dzwigienka pierwszego serwa od kadłuba nie jest zbyt blisko zawiasu......

Obrazek

Proponuję dołożyć zawias, nie wiele kosztuje a ograniczy dodatkowe naprężenia od zginania lotki i dosyć mocno ograniczy naprężenia i tak już zwiększone przez pozbycie się jednego serwa. Przy dużych wychyleniach lotki rozkład sił jest na tyle niekorzystny, że może wyginać lotkę, a ta może haczyć o krawędź i blokować obrót - efekt w najlepszym wypadku powyłamywane krawędzie lotki i skrzydła i większa szczelina pomiędzy lotką i skrzydłem, a w najgorszym połamana lotka i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Coś takiego LINK . Tyle że ten wygląda na nowszą wersje , ja kupiłem swój 4 lata temu , kosztował z tego co pamiętam około 600zł , a dokładnie to kolega mieszkający w Austrii kupił go dla mnie i nawet nie wiem w jakim sklepie , ma wbudowany elektroniczny wyłącznik i dwie diody na których można sprawdzić czy w czasie lotu napięcie na bateriach nie spadło zbyt nisko ,

 

EDIT link coś nie działa w każdym razie na tej stronie jest taki ---Product range --- RC-Electronic --- Batery switches ---Power Management System -Light-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.