Skocz do zawartości

Mój pierwszy model


jacekb

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mnie czyli przyszłego pilota to doświadczenie = 0

Dobrze, że otwarcie o tym piszesz.

 

Moim zdaniem jest szansa na udany pierwszy lot.

To jest naprawdę jeden z najprostszych modeli.

Jednak jest pewien problem, skoro film z lotu tak stabilnego modelu jak pokazał Marcin wzbudza jakiekolwiek wątpliwości.

Jeżeli ten filmik wydaje się czymś nieosiągalnym, to znaczy że pilot nie jest jeszcze gotowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jacek, skąd wziąłeś dane wagowe tego modelu? Wersja swobodnie latająca to waga ok 350 - 550g - Ty podajesz 2000g :?:

Wersja RC wieloczynnościowa to nie 2700g ale 3000 - 4000g. Takie dane podane są w karcie projektowej modelu RWD 5 bis. Nie twierdzę, że tyle ma wyniesć w Twoim przypadku, ale jak już podawać dane to precyzyjnie :devil: Na wszelki wypadek wkleję ją bo może wykorzystasz nie które dane.

 

kartamodelurwdpl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle mie zrozumiałęś ,nie mam obaw co do stabilności modelu tylko co do wagi modeliku z filmu.

Zważyłem swój :

model+ serwa +odbiornik+śmigło kołpak+pakiet +cięgna i linki+przewody paliwowe i elektryczne+silnik =1950g

zbiornik z paliwem=270g

folia do oklejania niemam pojęcia ile pójdze około 3m2 +300g

razem 2520g

To daje obciążenie 47g na dm2

chyba niebędzie tak żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - nie przesadzaj !!!! :devil: Mój trenerek o masie 2,7kg silnik 7,5cm ma obciazenie 60coś tam i lata idealnie, Vicomte przy tym samym silniku i wadze lecz obciążeniu 70coś tam lata jeszcze lepiej :jupi: Więc nic się nie stanie gdy twoje planowane wzrosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z filmu do ciężkich na pewno nie należał. Nie ma się też co łudzić że podobny model z napędem spalinowym latać będzie wolniej. Prawidłowe obciążenie dla tego typu modeli powierzchni mieścić będzie się w granicach 45-60g/dm2 (z karty projektowej wynika że obciążenie może być jeszcze większe) i w ten przedział powinieneś celować co zresztą skutecznie robisz. Nie ma cudów latać będzie i prawidłowo będzie się zachowywać.

Zbyt mała waga negatywnie wpłynie na własności lotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przed paru laty miałem okazję podziwiać piękne loty modelu RWD-5 wykonanego na podstawie planów z publikacji "Miniaturowe Lotnictwo" napędzanego silniczkiem 4cm 4-takt chyba OS. Model nie miał lotek, jednakże przepięknie latał odczywiście pogoda musiała być prawie bezwietrzna, taki modelik ma swoje wymagania. Jedynym problemem jaki pamiętam był start z ziemi z uwagi na wąskie podwozie w górnopłacie bez lotek ze stosunkowo słabym silnikiem /wymagał długiego rozbiegu po bardzo równej drodze/ oraz duże luzy na kołach. Za to z ręki startował bez większych problemów. Z ciekawości do pojemnego kadłuba zamontowaliśmy zegarek z wysokościomierzem /taki jakiego używają alpiniści/ i odczyt po jednym z lotów wskazywał przeszło 700m. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.