Skocz do zawartości

EDGE 540 - budowa pierwszego modelu rc od podstaw


brachup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W końcu się zmobilizowałem na samodzielną budowę modelu rc od podstaw. Z pośród wszystkich dostępnych mi planów, wybrałem sobie EDGE 540. W poście chciałbym podziękować za udostępnienie planów oraz za konsultacje koledze Jackowi.

 

Wycięte plany modelu

 

Zdjęcie 1

 

Wycinka elementów z izofloru według szablonu.

 

Zdjęcie 2

 

Oklejenie. Pierwotnie miejsca o kolorze żółtym były oklejone taśmą dwustronną hehe. Nie wiem jak mogłem się nie zorientować. Chyba tym sposobem popełniłem największą gafę na forum. Poniżej zdjęci elementów oklejonych normalną taśmą.

 

Zdjęcie 3

 

Tutaj wszystko posklejane do kupy – stan surowy. Wystarczy wrzucić elektronikę i w powietrze. Na natarcie oraz na środek skrzydeł dałem wzmocnienia węglowe. Jak już wcześniej wspominałem jest to mój pierwszy model wykonany „od deseczki”, więc uwagi mile widziane.

 

Zdjęcie 4

Zdjęcie 5

Zdjęcie 6

Zdjęcie 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz tak katować małżonkę/dziewczynę/kochankę* Może na drugi raz to ona niech robi fotki, a ty prezentuj model, nie będzie się musiała chować za kadrem :mrgreen:

 

* - niepotrzebne skreślić

Dziewczyna pomagała w wycinaniu modelu i oklejaniu :D W zasadzie ja byłem kierownikiem produkcji hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że coś, ale ta Extra wygląda jak Edge. Ale ja się nie znam, ja robię tylko Yaki.

 

BTW. skoro Twoja dziewczyna robi z Tobą modele, to gratuluję. Moją zabrałem na lotnisko, stwierdziła że to jest naprawdę fajne!... przez pierwsze pół godziny. Potem robi sie nudne. Ale ostatnio wytrwała na hali dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że coś, ale ta Extra wygląda jak Edge. Ale ja się nie znam, ja robię tylko Yaki.

 

BTW. skoro Twoja dziewczyna robi z Tobą modele, to gratuluję. Moją zabrałem na lotnisko, stwierdziła że to jest naprawdę fajne!... przez pierwsze pół godziny. Potem robi sie nudne. Ale ostatnio wytrwała na hali dłużej :)

Racja... To jest EDGE 540. Kolejna gafa :P Jednak znasz się dosyć dobrze :P Moja dziewczyna nie ma większego wyboru chociaż czasami też ją to nudzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.