Skocz do zawartości

Drut oporowy


Vadic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym zmajstrować sobie drut oporowy. Na wszystkich instrukcjach jakie widziałem, całe urządzenie podłączane było do akumulatora samochodowego (72Ah). i tu tkwi problem. Nie posiadam takiego akumulatora. Nie chcę go kupować bo to dość spory wydatek. Czy jest coś co może nagrzać ok 1m drutu oporowego, oprócz w/w akumulatora?

Jeżeli nie będę musiał się obejść bez tego "narzędzia".

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic będę próbował szukać może znajde jakąś wystarczającą baterię? To zaczyna być niebezpieczne :mrgreen: :mrgreen: Wiecie że przez myśl przeszło mi podłączenie całej aparatury do gniazdka? Myślę że to zły pomysł :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic będę próbował szukać może znajde jakąś wystarczającą baterię? To zaczyna być niebezpieczne :mrgreen: :mrgreen: Wiecie że przez myśl przeszło mi podłączenie całej aparatury do gniazdka? Myślę że to zły pomysł :twisted: :twisted: :twisted:

 

Może wsadź do gniazdka dwa gwoździe i za nie złap ? jak myślisz będą z tego elektryzujące pomysły?

 

Coraz więcej nie nastolatków ale dzieci które próbują kręcić bat z.. wiadomo z czego ..

Najlepiej by wszystko było "znaleźne" za darmo i bez wysiłku .

I żeby modele budowały się bez pracy .

 

Pokaż chłopcze swoje pomysły rodzicom zanim dojdzie do tragedii i zanim zaczniesz bawić się prądem .

 

Jakimkolwiek ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmajstrować sobie drut oporowy.

Drut oporowy kupuje się w sklepie. :wink:

Urządzenie? Do czego? Do wycinania w styro/depronie/itp.?

 

Są specjalne urządzenia do cięcia m.in. styro. Podobne trochę do zasilacza, włącznik, regulator "grzania", 2 wyjścia do których można podpiąć drut oporowy i go nagrzać żeby wycinać. Są też tego typu gotowe:

Dołączona grafika

 

rozwinięcie i opis w tym temacie: http://www.cnc.info.pl/topics61/budowa-prostej-wycinarki-drutowej-vt12945.htm

Sory, że takie wielkie ale to z internetu schemat

 

Jeżeli nie oto Ci chodziło to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.