Skocz do zawartości

dziwna swiecaca kropka na niebie...


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5919f63639464154.html

na niebie jest swietlisty punkcik

niestety jakosc pozostawia wiele do zyczenia... nie ma to jak fotosik.

zdjecie zrobione dzis ok 3 rano. pozniej pokazalo sie jeszcze cos podobnego tylko podluzne, ale nie zdazylem zrobic zdjecia-po ok minucie nie bylo sladu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt że był temat o UFo w tym dziale :) , moje sugestie co do tego punktu...

 

Nie wiem jak to coś latało po niebie, ale przynajmniej wg zdjęcia i tego, co ja czasem obserwuję, tak se myślę, czy nie był to... niestety - samolot :P . Mógł włączyc światła (te takie "długie" - nie wiem jak to po fachowemu się zwie :wink: - ale wiesz chyba o co chodzi, w ILe też to masz) i sobie leciał.

 

U mnie np:, od czasu do czasu, lecąc nad domem (wieczorkiem lub w nocy naturalnie) jakiś samolot pasażerski ni stąd, ni zowąd włącza owe światła. Z daleka, zwłaszcza gdy leci na wprost i nie słychac jeszcze samolotu, wygląda to naprawdę niecodziennie.

 

Kiedyś obserwowałem taki samolot wraz z kolegą, i dopiero lornetka wyjaśniła sprawę :wink:

 

A - jeszcze jedno. Ale tu musi byc przejrzyste niebo :) . Gdy leci czasem satelita, i odpowiednio odbija się od niego światło, świeci mocniej niż najjaśniejsza gwiazda na niebie. Ale tylko na kilka chwil. No i nie błyska jak gwiazdy :wink: . Dodam, że nie musi to byc widoczne pionowo do góry na niebie, czasem (o ile blask miasta nie jest zbyt silny) już taki efekt widac stosunkowo nisko nad horyzontem.

 

Oczywiście nie neguję, że widziałeś "to coś", ale to by były chyba "najbliższe" wyjaśnienia... Może ktoś jeszcze ma jakoweś pomysły :wink: .

 

PS. Dodam, że nabliższe lotnisko od mojego domu to Krzesiny lub Ławica - 40 - 45km od domu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - samolot :P . Mógł włączyc światła (te takie "długie" - nie wiem jak to po fachowemu się zwie :wink: - ale wiesz chyba o co chodzi, w ILe też to masz) i sobie leciał.

bylo tylko jedno biale swiatelko. obiekt sie nie przemieszczal, nie powiekszal, patrzylem przez lornetke- wygladalo identycznie jak gwiazda 8)

Ale tu musi byc przejrzyste niebo :)

wiec drugie wyjasnienie tez odpada...

pierwszy moj pomysl to bylo jakies hepi wiszace sobie nad miastem z jakimis halogenami :P

edit:

jak w ile wlaczyc te swiatla? wiem ze podswietlenie zegarow to ctrl+l. cz to wlacza sie razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAH. Nie wiem czego się doszukujesz ale według mnie - Zaczynało się robić widno i jest to najzwyklejsza dziura w chmurze. Popatrzcie na środek między budynkami na horyzoncie jest takie samo światło tylko większa przerwa między chmurami i światło słoneczne sie przedziera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to najzwyklejsza dziura w chmurze.

idealnie okragla i taka jasna?

Popatrzcie na środek między budynkami na horyzoncie jest takie samo światło tylko większa przerwa między chmurami i światło słoneczne sie przedziera.

slonce na polnocy pol godziny przed switem?

to mocno swiecace prawie na srodku to latarnia :lol:

a to rozowe na horyzoncie to miejsce bez chmor.

Nie wiem czego się doszukujesz

jestem ciekaw co to moglo byc :P

niestety jakosc na fotosiku jest ... mizerna.jakby ktos byl mocniej zainteresowany zdjeciem wyzszej jakosci to moge wyslac na maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Panowie: Diakon napisał dokładnie to, co ja także mógłbym napisać o wielokrotnie obserwowanych przeze mnie światłach samolotu z włączonymi reflektorami do lądowania. Podkreślam - wielokrotnie! A obserwacje te czynię albo wieczorkiem u siebie "na polu", albo też w mieszkaniu, siedząc sobie na balkonie przed udaniem się do łózia i zapadnieciu w komonko. :D W pewnej odległosci od mojego domu, albo inaczej, przy ulicy prowadzącej do mojego pola, stoi tzw. "dalsza", czyli radiostacja prowadząca, bądz też jest to tzw. "marker" określający ścieżkę podejścia do pasa na Balicach. Muszę to jeszcze dokładnie ustalić, co to faktycznie jest. Tak czy inaczej, do tego czegoś, w nocy samoloty podchodzące do lądowania w Balicach zlatują się jak te ćmy do lampy. I właśnie bardzo często , kiedy jeszcze są nawet w odległości ponad 20 km przed tym punktem wiadać je, jak właczą te światła. Bardzo często efekt jest właśnie taki, jak to opisał Diakon. Jest wyraznie jaskrawe światło, które BEZ ŻADNEGO RUCHU wisi sobie na niebie :shock:

Wisi , wisi i staje się coraz jasniejsze. Czasami leciuteńko zmienia pozycje i nic tylko typowe UFO! Dopiero po chwili zaczyna być widac błyskające światła stroboskopowe i pozycyjne i robi mi się najnormalniej smutno, że to znowu nie jest UFO...

A co do przelatujących satelitów, to faktycznie najfajniejszy jest moment, kiedy jego obrót wokół własnej osi powoduje nagłe skumulowane odbicie światła słonecznego i na moment rozbłyskuje on ...jak UFO :D Prawdziwego UFO niestety, ale jak dotychczas nie dane mi było ogladać i nie prędko się to chyba stanie, gdyż ostatnio wszystkie prawdziwe UFO odleciały w siną dal /wiem to z pewnego zródła... :wink: / i ilość obserwacji tych obiektów na całym naszym ziemskim globie drastycznie spadła. Ale ponoć wg wróżb Babci Antoniny niebawem gromadnie wrócą i nawiażą z nami kontakt, a pozniej już tylko będzie się nam żyło bez żadnych problemów , zmartwień i niedogodności... Czego Wam i sobie usilnie życzę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi , wisi i staje się coraz jasniejsze. Czasami leciuteńko zmienia pozycje i nic tylko typowe UFO! Dopiero po chwili zaczyna być widac błyskające światła stroboskopowe i pozycyjne i robi mi się najnormalniej smutno, że to znowu nie jest UFO...

tylko ze to nie zmienialo pozycji ani nie jasnialo :) lotnosko jest na poludnie, czyli jezeli lecialby takim kursem musialby przeciac pac, a potem dopiero wejsc na krag

co do ufo to mam dwie teorie:

-nie lataja w polsce bo po co? zeby ich okradli?

-przylatuja tu rzadko po tania, ale dobra sile robocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonce na polnocy pol godziny przed switem?

to mocno swiecace prawie na srodku to latarnia :lol:

a to rozowe na horyzoncie to miejsce bez chmor.

 

Słońce rozświetla całe niebo a nie tylko wschód :twisted:

Wiem że to na środku to latarnia i nie mówiłem o tym.

A to różowe to jest miejsce bez chmur i właśnie tak napisałem

Popatrzcie na środek między budynkami na horyzoncie jest takie samo światło tylko większa przerwa między chmórami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam był obstawiał, że to samolot z "drogowymi" (właściwie: "powietrznymi" :wink: ), ale jak wspominałem, nie widziałem tego na własne oczy i nie będę osądzał, cóż to właściwie było.

 

U mnie raczej nie zaczyna się rzadna droga do lądowiska, nie rozumim po co te samoloty te długi włączają.

 

A w ILe o ile :) pamiętam, musisz sobie te światła chyba sam ustawic w sterowaniu - ja je chyba mam jakoś na U i Y - bo są 2 rodzaje - owe długie i migające pozycyjne (świetnie to w nocy widac, zwłaszcza nieprzyjacielskie samoloty :twisted: ).

 

Ale wracając... A może umieśc to zdjęcie na imageschaku? Albo - wytnij w Paincie ten fragment i powiększ lub coś...

 

Mi było dane raz widziec prawdziwe UFO... dawno tymu. Wspominałem o tym bodajże we wspominanym temacie o UFO. Zresztą, nie tylko ja. Można poczytac :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.