Skocz do zawartości

Mentor -Multiplex


merlin1212

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jaki silniczek (elektryczny ma się rozumieć) polecacie do mentora? Najlepiej żeby był lekki, nieprądożerny, tani, dobrej jakości :shock: -chyba przegiąłem? Może ktoś z forumowiczów miał doświadczenia z tym modelem i doradzi coś w kwestii silnika-raczej coś z niższej półki (małe fundusze). Model do długiego latania rekreacyjnego - holowanie nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj może tutaj

http://abc-rc.pl/c/9/silniki-elektryczne.html

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=192

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=193

Ray 3542/05 (niestety bez krzyżaka i reszty dodatków) mogę odstąpić za 70zł + koszty przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na masę wybranego silnika w porównaniu do firmowego Himax'a. Ja w swoim mam Pulso 2826/12 z masą ok. 162 g (czyli lżejszy od zalecanego), a model udało mi się wyważyć dopiero pakietem trzycelowym 4000 mAh. Więc celuj raczej w lżejszy napęd, bo dziób modelu jest ciężki przy zalecanym sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby prawidłowo wyważyć model musisz mieć sporej masy pakiet i musi on być też głęboko wsunięty do "tunelu" w kadłubie. To powoduje trudności związane szczególnie z jego ustawieniem we właściwym miejscu jak i wyciągnięciem. Ja wzorem z RcGroups przygotowałem sobie sklejkową szufladkę z rzepami. Z moimi pakietami, a mam dwa (zasilanie silnika i odrębnie odbiornika i serw) sprawdza się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie kombinowałem z żadnymi szufladkami. Po prostu na podłodze pod skrzydłem nakleiłem długi pasek mocnego rzepa z HK a na pakiecie kilka wąskich kawałeczków.

Pakiet odczepiam podważając go najpierw palcem, później popychając pod sufit i do siebie ;)

Nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Pakiety w nim siedziały: 4000 3s, 2x22003s a teraz 5000 5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet odczepiam podważając go najpierw palcem

Ja chyba muszę mieć przodków ciężko pracujących fizycznie, bo moje "łopatki" nie pozwalają na takie operacje w tunelu modelu. Zresztą moje akumulatory muszą być dosunięte do końca więc tym bardziej i wygodniej jest je umieszczać na >czymś< i z tym >czymś< wyciągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.