Skocz do zawartości

"Coś" - czyli maszyna do FPV


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono ;)

Wszystko zaczęło się pewnego normalnego, sobotniego wieczoru. Siedząc przy komputerze, pijąc sok grejpfrutowy i jednocześnie przeglądając forum naszła mnie straszliwie silna wena twórcza, nie mogąc usiedzieć na miejscu w biegu rzuciłem się na depron zza szafy. Obezwładniłem osobnika i rzuciłem na blat, następnie bez opamiętania mazałem i kroiłem do upadłego. Po długich bojach powstało takie skromne "Coś", na razie bez skrzydeł :P

 

Dołączona grafika

 

Model jak zwykle powstał bez jakichkolwiek rysunków wyliczeń czy czegoś podobnego, po prostu kroiłem tak jak mi pasowało jak większość moich deprolotów :P

 

Została kwestia skrzydeł, albo zmuszę się do zrobienia ramki do drutu i sobie takowe wytnę, albo znajdę może gdzieś jakieś tanie do kupienia. Mój budżet jest mocno nadszarpnięty więc pewnie skończy sie na 2 opcji lub skrzydłach z depronu. Może ktoś ma takie rdzenie 1,6-8m na zbyciu nie potrzebne?? :D

 

Model nie będzie miał pełnego pan-tila, ponieważ brakło mi kanałów, można się będzie tylko porozglądać na boki ;)

 

Jakieś sugestie??

 

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłeś syf w pokoju

Zdjęcia z placu boju ;)

 

jak na mój gust stateczniki trochę skromniutkie do całości..

Na mój też, ale zdjęcie nie oddaje ich wielkości bo troszkę perspektywa zła, i ogon dość długi jest.

 

Co do skrzydeł to mam rdzenie ale mają cieciwę 25cm :/ chyba troszkę dużo jak na model 1,8m nie?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat, którą wersje skrzydeł wybrać, dorwałęm takie rdzenie, mniejsze skrzydło ma 135cm a większe 180cm.

 

Które wybrać:

 

Kandydat nr.1

Cieciwa 20cm na środku, rozpietosć 135cm:

 

Dołączona grafika

 

Kandydat nr.2

Cieciwa 24cm, rozpietosć 180cm:

 

Dołączona grafika

 

Która wersja waszym zdaniem będzie lepsza??

 

Przy okazji, przyszedł już zestaw A\V więc sie sprężam i jak będzie pogoda to pora na jakieś loty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe skrzydło - większa siła nośna.

Ale teraz widać, że stateczniki masz sporo za małe na 100%. Dopasuj ich wielkość do skrzydła, zgodnie z klasycznymi zasadami proporcji dla modeli S statecznika poziomego = ok. 1/4 S skrzydła.

 

Statecznik pionowy też "nieco" za mały. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poleciał, na początku nie było kolorowa, ale puźniej po przesunięciu SC i drobnej regulacji zaczyna przypominać poprawny lot. Zamieszczę krótki filmik jaki udało mi się nagrać, nie obrobiony i nie wyłączony głoś więc radzę wyłączyć bo nie podpiąłem mikrofonu :P

 

 

Więcej zdjęć i filmów w najbliższym czasie ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... film prawie jak z "Mietka" we wrześniu 39... :P

 

Wydaje mi się, czy model ci strasznie padał na lewe skrzydło?

Wydaje się też dość nerwowy i mało stateczny. Częste korekty i to dość mocne.

 

Na pewno nie chcesz poprawić tych stateczników? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fil to jest pierwszy lot tym modelem, to jest trymowanie i inne ustawienia. Więc nie można oczekiwać zbyt wiele, ściągało go an lewo bo miałem zły wykłon silnika.

 

Podgląd na laptopie, to nie był lot FPV, trymowanie i ustawienia, czyli lot klasyczny, z lotu FPV mam 20min filmu z ostatniego lotu i tam jest już znacznie lepiej, ale jest za duży i niechce mi się wrzucać na YT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.