Skocz do zawartości

Spektrum DX7 vs. FUTABA 7C 2.4 GHz


Maciej1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Przymierzam się do kupna jednej z tych aparaturek, którą bardziej opłaca się kupić, szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego wątku, może ktoś używał z oby dwóch i podzieliłby się swoją opinią.

 

Spektrum DX7

 

http://www.helipad.pl/spm2712e_aparatura_spektrum_dx7_dsm_air_heli_dsm2_774_bez_serw_polska_instrukcja-308.html

 

Futaba 7CAP 2.4 GHz

 

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=3610

 

 

Z góry dziękuję za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Nie mam się co wypowiadać która jest lepsza gdyż żadnej z nich nie mam :lol: , ale ja przymierzam się do kupna DX7, bo:

1.W wersji amerykańskiej ma zasięg na ziemii 5,5km (spokojnie) w tym wątku rapier wyjaśnia

2.Znalazłem na tym forum gościa co kupował aparaturę tu i mu doszła bez cła za 1000zł przy aktualnym kursie 8)

 

Tylko no nie znam nikogo więcej kto bym tam kupował, więc je jeszcze nie zamawiałem i było bodajże wczoraj w wiadomościach, że przy takich transakcjach jak płacisz jakąś tam kartą to jak coś będzie nie tak to bank odpowiada za taką transakcję, więc polecam poczytać coś więcej i wybrać ten rodzaj transakcji (Pay Pal czy co tam)

 

Pozdrawiam, Kamil

 

Radzę też poczytać to , bo zaraz ktoś mnie skarci, że polecam bez podstaw (a ja napisałem wyżej, że nie wiem nic o tym sklepie!!!)

 

Jak dowalą cło to powiedzmy, że będzie 1300zł, a to jest full zestaw, więc może się opłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilbit, Rapier napisał, ze zasięg do 2km, a nie 5,5km. Skąd ty to wytrzasnąłeś?

Nawet nie pytaj... Choć czepiam się ciebie - ppompka - że rozpoczynasz tematy i nigdy nie kończysz to jednak - uwaga tu zaboli :!: - nawet ty nie pisałes takich głupot...

Kamilbit - czemu uwazasz, że powinienem to przeczytać? To konpromituje cię jeszcze bardziej, oznacza że całkowicie nie zrozumiałeś intencji w poście o twoim "RDW"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał o zasięgu do 2000m dla aparatur sprzedawanych w Polsce, o mniejszej mocy.

No, różnica zasadnicza. Skoro nowicjusz Kamilbit do depronowego(?) RWD-5 chce włożyć silnik o mocy 555W - a co sobie będzie żałował chłopak, najwyżej dociąży model - to i zasięg ma dla niego wielkie znaczenie; to oczywiste w jego mniemaniu, że do 2km to sobie nie polata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię zasięgu, zamówiłem z tego sklepu DX7 dla siebie a kilka miesięcy później dla kolegi z klubu. Wszystko przebiegło szybko, sprawnie i bezproblemowo. Na vat-owanie ani cło żadna nie trafiła - ale to żadna reguła. Po prostu udało się. Poza aparaturami zamawiałem tam sporo osprzętu do śmigłowców, często za spore pieniądze, zawsze wszystko przebiegało bez problemów. Płatności przez PayPal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przymierzam się do kupna jednej z tych aparaturek, którą bardziej opłaca się kupić, szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego wątku, może ktoś używał z oby dwóch i podzieliłby się swoją opinią.

 

Z tej półki cenowej to wolałbym sięgnąć po Aurorę. Nowsze radio o dużo większych możliwościach.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogoś na tym forum uraziłem głupotami które wypisuje, to przepraszam.

Co do tego dlaczego chciałem żeby przeczytał pan ten temat: pisal pan, że takie kupno aparatury po pozornie niskiej cenie i w nieznanym serwisie to ryzyko i stwierdził pan że moze wyjść dużo drożej, więc w tym temacie rozwiane zostały informacje, ze jest to nieznany sklep. A co do mocy nadajnika, to czy to źle, że myślę przyszłościowo? Chyba im dalszy zasięg tym lepiej. A jak mam zamiar latać fpv, to wskazany jest duży zasięg. Prosił bym na przszłość o przeczytanie tematu dołkaniej, zapoznanie sie z nim, zanim Pan wyniesie pochopne wnioski. Np na jakiej podstawie stwierdził Pan że nie zacząłem budowy modelu?

 

Gdzieś był filmik, chyba na viemo, test zasięgu dx7, ktoś miał kamerkę i osd w samolocie, jechał samochodem i na ekraniku pisało 5,5km (w metrach) dalej nie bylo bo sie zasięg kamerki skończył. To bylo chyba w temacie o turnigy 9x...

Nie wiem czy na oryginalnym "baciku" ale jak by cos to taki filmik gdzieś istnieje/istniał i na nim opieram swoje zdanie. Widzę, że wiele osób jak im się dowodów nie pokarze to nie uwierzą 8) PRAWIDŁOWO, nie będzie nikt Wam kitu wciskał... Jak aparaturkę będę miał to zrobię test i zobaczymy- najwyżej będę rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem w tym temacie.

Kupno radyjka takiego, czy takiego to sprawa bardzo indywidualna. Względów padających na wybór jest wiele. Cena, funkcje, ergonomiczność (jak leży w ręce), jak z częściami a raczej z innymi podzespołami, bo nadajnik to nie wszystko. I wiele innych. Zauważyłem tu na forum taką zależność, że zazwyczaj ktoś kto pisze post poleca radio, jakie sam eksploatuje. Ja używam DX6i, ale wypowiem się bezstronnie.

Dzisiaj prawie wszystkie radyjka o podobnych parametrach niewiele się różnią od siebie. Zasięg, funkcje. FUTABA to firma legenda. Z całym szacunkiem dla innych producentów, ale futabę poleciłbym każdemu. Jedyny mankament takiego zestawu to drogie odbiorniki.

Kupując swojego DX też brałem opcję Futaby 6C. Jednak dość kanciasta obudowa i właśnie ceny zapasowych odbiorników, mimo podobnej ceny zestawu wyjściowego, przemówiły na korzyść DX6. Zresztą radio dla mnie ma służyć do sterowania modelami rekreacyjnie. I tu DX6 się sprawdza. Chociaż do dość skomplikowanego i wyższej wartości modelu wolałbym wsadzić Futabę. Bardziej jej ufam.

Co do DX7 to radio identyczne jak JR i Graupner. Różnią się tylko ceną. Gdybym miał zakupić drogiego Spektruma, wolałbym za mniejsze pieniądze mieć identyczne radio w identycznej obudowie z innym tylko emblematem firmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.