Jump to content

Środek ciężkości a oś modelu.


TOMEK.CEKALA

Recommended Posts

Witam mam mały dylemat.Nie wiem jak mam dokładnie określić środek ciężkości.Ja myślę tak że jeśli oś pozioma modelu i skrzydła są w poziomie to model jest prawidłowo wyważony[jeśli podeprzemy model w 1/3 szerokości skrzydła.]

Link to comment
Share on other sites

oś pozioma modelu i skrzydła są w poziomie to model jest prawidłowo wyważony

Oś pozioma - długa - modelu raczej nie jest równoległa do osi długiej skrzydła gdyż skrzydło ma pewien profil, a do tego jest zamocowane najcześciej pod pewnym kątem do kadłuba modelu. Ale sprawdzasz dobrze - wystarczy, że nos kadłuba jest w poziomie lub nawet lekko pochylony bardziej niż w poziomie. To dotyczy elektryków bo w spalinie będzie (nos) pochylony bardziej z uwagi na to, iż wyważenie przeprowadzamy na pustym zbiorniku paliwa. Gdy je uzupełnimy nos będzie cięższy i już :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Teraz wiem o co chodzi przy okazji wyjaśnił się inny problem który mnie męczył .Ps-piękny model,sam kiedyś myślę zbudować jakiś model z Pierwszej Wojny Światowej.

 

EDIT:

Mój model to samoróbka zrobiony na podstawie zdjęcia wicherka z jakiejś książki więc wymiary są zupełnie przypadkowe jak i cała konstrukcja była wymyślona prze zemnie więc jak określić ten nieszczęsny środek ciężkości.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za cenne rady.Dzięki nim pomierzyłem wszystkie kąty i wyznaczyłem środek ciężkości i okazało się że mój model niema prawa latać więc biorę się za gruntowną przebudowę. (nie zapomniałem kliknąć pomógł.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.