Skocz do zawartości

Który motoszybowiec zamówić na opczątek?


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dłuższym czasie chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem.

Chciałbym zamówić jakiś prosty w pilotażu motoszybowiec nadający się do nauki. Początkowo wybór był jasny: Easy Glider PRO, ale śledząc ceny widzę, że dużo korzystniej jest zamówić ze strony HobbyKinga, tylko tam ten model jest niedostępny.

Pomożecie mi wybrać najlepszy model do nauki z dostępnych na

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=Gliders&idCategory=234&ParentCat=191

lub z innego źródła w rozsądnej cenie?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym sklepie dostaniesz też Betę 1400, która moim zdaniem jest lepsza od Alfy i ASW.

 

Zestaw RTF za ok 560zł zawiera już wszystko co potrzebujesz, a zestaw ARF za ok 370zł wymaga pakietu i aparatury.

 

Zaletą jest silnik pchający, który znacznie trudniej uszkodzić, niż napęd ciągnący.

Co istotne Beta ma cały park części zamiennych, co dla początkującego jest b. ważne.

 

Bardzo podobny do Bety jest Rookie Elektro Graupnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja zdecydowalem sie na alphe 1500 i na prawde nie zaluje. z racji ze mam aparature wzialem w wersji arf. po kilku lotach gdy po latach przypomnialem sobie jak sie lata modelem, odwazylem sie troche poszalec. model lata moim zdaniem bardzo dobrze. prawidlowo wytymowany lata sam, co wiecej laduje tez sam :P kilka razy przy bezwietrznej pogodzie po prostu ustawilem model wzdluz pasa i pozwolilem mu wyladawac samemu, zrobil to z wieksza gracja niz wyszloby to z moja pomoca :wink:

 

silnik zawarty w zestawie pozwala na start pod katem 60stopni i szybkie wznoszenie. obecnie eksperymentuje ze zmiksowaniem lotek jako klapolotki lub hamulce. przy ladowaniu czasem ciezko wytracic modelem predkosc - leci w ogole nie zwalniajac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zaproponowal, jesli Kolega chce pobawic sie w modelarstwo troche, zakup lepszej aparatury, niz ta z zestawow RTF. Slyszalem juz o nich bardzo rozne opinie, niby 2,4 Ghz, a lubia np tracic zasieg (nadajnik od Lamy v4). Niektorzy zas nie maja z nimi problemow, chyba od szczescia zalezy.

 

Tak wiec jesli dysponujesz wieksza gotowka, kup np. Hiteca Optic 6 albo Turnigy 9x, do tego motoszybowca z elektronika. Razem wyjdzie moze kolo 700-800 zl, wiec nieco drozej niz w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi

Aparaturę mam Hitec Flash 5 X 35 MHz, więc na początek powinna być OK, muszę tylko pakiety baterii i odbiornik dokupić.

Co do modelu ostatecznie zastanawiam się nad Betą 1400 lub Easy Gliderem, ale popytam znajomych o ich wrażenia z lotów Easy Gliderem i Easy Starem wtedy zdecyduje.

Zastanawiam się tylko czy jeśli kupię Betę, to w tym sezonie będe musiał kupić jeszcze Easy Glidera, bo Beta będzie za "nudna", a jeśli nauczę się latać na Gliderze, to w tym sezonie nie musiałbym już robić większych zakupów. No ale na decyzję jeszcze mam troche czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Bete.Beta 1400 wcale nie jest taka nudna.Robi podstawowe akrobacje lot na plecach i beczki .Możesz rozważyć też kupno motoszybowca Graupner Junior S też fajnie lata i jest troszkę większy pomyśl też nad Alphą 1500 ,która na pewno będzie szybsza od bety lecz fajniejsze akrobacje nią pokręcisz

http://www.helipad.pl/graupner_elektro_junior_s_arf_19m_lotki_perfekcyjne_wykonanie_silnik_bezszczotkowy_w_zestawie-2985.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo wybór był jasny: Easy Glider PRO,

To jeden z najlepszych modeli do nauki latania.Jezeli ktos nie poradzi sobie z EPG powinien zmienic hobby.Nawet moja zona probowala i dopoki trzymala rece z dala od nadajnika, EGP latal poprawnie :D .Ceny wysokie,fakt,ale dzisiaj mozna kupowac wszedzie,sprobuj w DE , napewno bedzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze rozwazalem opcje easy glidera, jednak w koncu zdecydowalem sie na alphe, miedzy innymi dlatego ze za cene 430 zl otrzymalem regulator 18A silnik (chyba jakies 200W) i 4 serwomechanizmy. pomijajac ich jakosc ktora pewnie nie jest najlepsze, uznalem ze na poczatku na pewno mi wystarczy, a w razie rozbicia modelu moge cale wyposazenie przeniesc do nastepnego. inna sprawy ze mozna dokupic do alphy czesci zapasowe.

 

easy glidera nie mialem w rekach, wiec nie moge wyrazic obiektywnej opini na temat obu modeli, jednak alpha jako moj pierwszy model w zyciu kupiony w zestawie zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. :wink:

 

pozdrawiam szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash5 to dobry nadajnik. W zupełności Wystarczy ci na poczatek. Tez zaczynałem na tym nadajniku. Prawie 4lata używałem, teraz mam Mx16. Na hitecu lata moja dziewczyna. A co, tez nauczylem ja latac :D Szybowiec na ktorym nauczylem sie latac to Toto1. Jednym słowem POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.