Skocz do zawartości

Foka z kolpakiem ......


rkajor

Rekomendowane odpowiedzi

modelik śliczny

kołpak... hmmm... z tym gorzej - bo ejst ciężki - i przy lądowaniach są tenedencje do gięcia osi które w tych silnikach nie grzeszą nadmierną twardością

jeśli chcesz kolpaczek - to pomyśl o składanym śmigle

ale przede wszystkim skróć ośkę ile się da -tak żeby piasta opierała się o wirnik

a jak masz dostęp do hartowanych osi - to zrób podmianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skróć ośkę ile się da -tak żeby piasta opierała się o wirnik

Jak chcesz latać z kołpakiem to zastosuj się do rady Marka - koniecznie!

Ja latałem z jeszcze większym kołpakiem Me-109 i nic się nie działo z wałem silnika do czasu ostrego kreta :-)

Nawet jak piasta będzie dotykać silnika to wał wygnie przy pierwszej okazji dlatego staraj się by ich nie było bo model świetnie wygląda.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można założyć na ośkę miedzy wirnikiem a obsadą śmigła, dobrze dopasowanej tulejki aby "pogrubić" ośkę?

Będzie ona wtedy dużo sztywniejsza i będzie ją trudnej zgiąć, a nie zamkniemy sobie możliwości innych zastosowań naszego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz szeroki i ciężki pierścień to silnik może mieć problem z synchronizacją i wcale nie masz pewności czy ta masa jest rozłożona proporcjonalnie i nie będzie powodować wibracji.

 

Najlepiej zrób jak uważasz i podziel się swoim doświadczeniem po pierwszym konkretnym kretowaniu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.