Jump to content

OC oferta 350tys. zł za 100zł dla modelarzy.


Slawomir

Recommended Posts

Witam.

Polskie stowarzyszenie paralotniarzy posiada od tego roku oferte ubezpieczenia z możliwościa dodania opcja II.

Zakres rozszerzony o amatorskie uprawianie sportu: narciarstwo, snowboard, nurkowanie, modelarstwo, narty wodne, wakeboard, windsurfing, kitesurfing.

Polecam lekture

http://psp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=381&Itemid=1&lang=polish

Sam jako poralotniarz od dawna mam u nich ubezpieczenie wykupione.

I uwaga aby sie zapisac do paralotniarzy wcale nie trzeba posiada świadestwa kwalifikacji pilota paralotni.

Uwazam ze OC na sume 350tys. zł za łączną kwote 100 ( składka 30 + OC 70zł )jest bardzo atrakcyjna.

Pamietajmy że czynny udział w pikniku Żar wymaga posiadania OC.

Pozdrawiam Sławomir.

Ps. w poniedziałem dowiem sie jakie modele obejmuje ( waga itp. )

Link to comment
Share on other sites

Ps. w poniedziałem dowiem sie jakie modele obejmuje ( waga itp. )

To by było b.dobrze. Szukam właśnie innego ubezpieczyciela. Regulamin mojego aktualnego ubezpieczenia jest cokolwiek mętny.

Link to comment
Share on other sites

Również umówiłem się z przedstawicielem PZU u którego cała moja rodzina załatwia formalności i zobaczymy co powie. Ja natomiast mam inne potrzeby bo ubezpieczenie musi obejmować loty w miejscach publicznym. Wstępnie powiedział że nie będzie problemu. Ubezpieczenie na 200 tysięcy.

Link to comment
Share on other sites

Od Radka Oleksego z Odolanowa dostałem namiary na ubezpieczyciela HESTIA

Po kontakcie telefonicznym z p. Arturem przysłał mi maila i wyraził zgodę opublikowania go na forum, co niniejszym czynię.

 

WITAM

Jestem agentem wyłącznym ergo hestii i dostałem z centrali ofertę dla was którą poniżej przedstawiam.

 

100 000 ZŁ-100 ZŁ

250 000 ZŁ-150 ZŁ

 

ZA OC ZA GRANICAMI RP-50 % ZWYŻKI

 

Pozdrawiam Artur Szymoniak

tel-606 683 279

tel/fax 65 572 07 58

Link to comment
Share on other sites

Jestem agentem wyłącznym ergo hestii i dostałem z centrali ofertę dla was którą poniżej przedstawiam.

 

100 000 ZŁ-100 ZŁ

250 000 ZŁ-150 ZŁ

 

ZA OC ZA GRANICAMI RP-50 % ZWYŻKI

 

 

Porównałem z propozycją Hestii którą podał Sławek w pierwszym poście . To mnie właśnie martwi w ofertach że ten sam ubezpieczyciel a tak różne kwoty składek i kwot do ubezpieczenia. Nie dotyczy to tylko Hestii, niestety. Jak dochodzi do konkretów to okazuje się że są różne wyłączenia itd.

Link to comment
Share on other sites

jak widać pojawiają się oferty rózne z różnych firm. Myślę że jest to wyłącznie walka o klienta a kwoty o niczym nie świadczą !!! Wżne jest , czego nikomu nie życzę jak to później w rzeczywistości wygląda wypłata. Ponadto sami modelarze nie wiadomo po co tworzą trend dla mnie trochę nie w tym kierunku czyli koszt od wagi modelu. Panowie po :ble: co im sugerować wyższą składkę :ble: !!!

czy ktoś pyta o wagę roweru czy rozmiar deskorolki ?

Mały szybowiec w oku jest groźniejszy niż 3 metrowy akrobat w płocie !!!!

Ja mam w PZU, jakiś standart na całą rodzinę /w sumie 4 os/ od szkód w życiu prywatnym, aneksowaną o uprawianie modelarstwa za 60 zł, i nie wychylam się duży mały, sami nakręcacie konionkturę.

Kwestia jak wywalczyć odszkodowanie to dopiero pokaże co warte jest ubezpieczenie w naszym kraju -> przykład jacht ze złamanym masztem, najpierw się wypieli że za duży wiatr wiał, teraz idą na ugodę :ass:

Uważam że warto się ubezpieczyć, tak jak OC na auto.

Link to comment
Share on other sites

Wżne jest , czego nikomu nie życzę jak to później w rzeczywistości wygląda wypłata.

Ale wiadomo że o to chodzi, właśnie o to. Problem jest w tym że jak dochodzi do wypłaty to pojawiają się różne wyłączenia. A to model powyżej 3kg, a to 2,4 Ghz, a to miejsce publiczne a nie własne podwórko itd. Sporo jest sposobów żeby uniknąć wypłaty.

 

Nie dyskutujemy czy warto , bo to wiadomo, tylko gdzie się ubezpieczyć. Też mam ubezpieczenie w życiu prywatnym. Po kilku latach okazało się że mój ubezpieczyciel podobno (?) wymaga dodatkowego zapisu (włączenia , chyba tak to się nazywa) na polisie , za dodatkową opłatą, żeby uznać moje ewentualne szkody spowodowane modelem rc.

Link to comment
Share on other sites

Niestety jeżeli dalej będą nasi ubezpieczyciele w ten sposób nas traktować trzeba będzie faktycznie się głęboko zastanowić nawet nie chce sobie wyobrażać ile by kosztowało ubezpieczenie u nas na kwotę 3 milionów euro

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

temat wraca jak bumereng. Nie jestem tak na 100% pewien co do kwoty, ale ustalona w krajach UE mimalna kwota wynosi albo 1,25 albo 1,5 mln €... Z tymi Polskimi ubezpieczeniami nie wolno by Wam było latać gdziekolwiek w EU. Na niektórych imprezach modelarskich jak np. w Lehrte organizatorzy potrafią wymagać więcej (tam jest 3 mln €).

 

Kilku kolegów z Polski zostało członkami klubu (FAG-Kaltenkirchen) gdzie i ja jestem, tylko po to, by mieć solidne ubezpieczenie. Niestety samo ubezpieczenie bez płacenia składek nie jest u nas możliwe. My jesteśmy automatycznie ubezpieczeni na 2 mln. za jedyne 18,50 € w roku!!! Jeszcze raz zaznaczam - by to ubezpieczenie mieć, trzeba jednak (niestety) zapłacić całą składkę roczną która wynosi (łącznie z ubezpieczeniem) 180,- €. Nasze ubezpieczenie jest ważne na całym świecie zarówno podczas latania zawodniczego jak i rekreacyjnego.

 

Nie piszę tego by kogokolwiek drażnić, ale by dać Wam do ręki argumenty w rozmowach z firmami ubezpieczeniowymi. Te same firmy ubezpieczeniowe co tu, działają i w Polsce. Ja jestem ubezpieczony w Gerling, wiem że Lehrte ubezpiecza się w Alianz. Chyba obydwie firmy są także reprezenowane w Polsce?

 

Z pewnością, większa organizacja modelarska (np. nawet i Aeroklub) była by w stanie uzyskać zupełnie inne ceny dla dużej grupy modelarzy, niż są to w stanie zrobić pojedyncze osoby.

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.zar.piotrp.de

Link to comment
Share on other sites

trzeba jednak (niestety) zapłacić całą składkę roczną która wynosi (łącznie z ubezpieczeniem) 180,- €.

Gdyby nie fakt, że 1€ jest po 4zł już dawno skorzystałbym z tej oferty.

Dla większości z nas jest to jednak zbyt wysoka suma, dlatego zmuszony jestem do podpisania umowy (kontynuacja) z Allianze.

Składka roczna 90zł - suma ubezpieczenia 200 000 zł

Za zgodą centrali dotyczy także zawodów, pokazów oraz treningów modelami silnikowymi RC.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.