Skocz do zawartości

Air boat 26ccm


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm cos takiego ?

http://allegro.pl/narzynka-nowe-male-rozmiart-i1835076707.html

niewiem jak sie takiego czegos uzywa..

 

moze kupie gotowe popychacze i wkrece moje snapy ,zacisne kombinerkami jak ty (wy)

o takie: http://www.strefahobby.pl/product-pol-3903-T-REX-250-3G-Popychacze-i-snapy.html

 

a do tego mam problem jak zamontowac jakis kawalek metalu do mechanizm pull-pull na serwie towerpro 13kg na ktorym sa metalowe tryby ale platikowe orczyki :/ lipa

 

moze zamowie metalowy orczyk z allegro bedzie latwiej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

hmmm cos takiego ?

http://allegro.pl/narzynk...1835076707.html

niewiem jak sie takiego czegos uzywa.

Hmmm ja swoją narzynkę kupiłem dwa i pół roku temu sklepie w którym jak się okazało po pewnym czasie facet narzuca sobie ,,potworną" marżę i teraz kupuję u niego tylko piłki włosowe, noooooo trudno zamówiłem, facet mnie skasował i beret.

 

Wracając do Air Boat-a 26ccm, klatka jest już pospawana i czeka na obróbkę przed ocynkowaniem. Stery jak widać na ostatniej focie zrobiłem ze sklejki 3mm i pokryłem je płótnem. Myślę, że w przyszłym tygodniu klatka i stery będą na swoim miejscu. Ta najgrubsza robota w tym Air boat-cie jest już zrobiona. :jupi: Teraz jeszcze pozostały drobne elementy, które należy dopracować i poskręęęcać. :wink: Poniżej foty

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak widać na fotach mimo że klatka była spawana na przyrządzie, a i tak ją pokrzywiło- to ja już widzę tą klatkę pospawaną beż tego przyrządu. :rotfl:

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a czyja to reka :) ? i jakie bedzie malowanie?

byla pewnie juz wstepna przymiarka jak to wszystko bedzie wygladac z silnikiem / antenka o

dbiornika,sterami :?:

Ta ręka to ręka ,,wielkiego brata :mrgreen: "a tak poważnie Wojtek-syn trzyma wanne.

Nad malowaniem jeszcze się nie zastanawialiśmy ale prawdopodobnie kolorki będą takie jak w ostatnim Air Boat-cie elektryku -tz.pomarańczowa góra a spód srebrny.Pomarańczowy jest dobrze widoczny na wodzie i na śniegu-a nad dodatkiem to jeszcze się zastanowię,może faktycznie posadzę na nim różową panienkę :D:D

A tak na poważnie to bardziej jestem ciekaw jak ten ,,WIATRAK" będzie zachowywał się na wodzie a jak na śniegu :crazy: :crazy: Kazik, bo to dla nas(mnie i Wojtka syna )jest ważniejsze od kolorków jakie na nim będą

 

Narka

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Tematem naszych wszystkich postów jest relacja z budowy Air Boat-a 26ccm, ale w tym poście chcę przekazać wszystkim modelarzom przeglądającym Polskie Forum Modelarskie RC smutną, ale ważną informację.

 

Stanisław Cichoń nie żyje.

W dniu 9 listopada 2011 roku o godzinie 14.00 odbyła się uroczystość pogrzebowa na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu.

 

Kolejna zasłużona dla modelarstwa osoba, a w szczególności modelarstwa oświęcimskiego odeszła od nas.

Instruktor, wychowawca młodzieży i modelarz swą pasją żył prawie do końca......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprzedni post w tym temacie może wiele osób zaskoczył, ale jako wychowanek Pana Stanisława Cichonia chciałem poinformować wszystkich, którzy go znali o jego odejściu...

Te chwile smutne dla nas wszystkich, gdy odchodzą osoby wartościowe łączą się z chwilami radosnymi- naszego życia codziennego jest to rzecz oczywista i dobrze jest gdy ktoś z nas o tym pamięta.

Chwila zadumy i wracany do naszej codzienności.

Po tej dość długiej przerwie w budowie ( jaką sobie zafundowałem ) nie mogę wpaść w odpowiedni rytm pracy nad Air boat-em . Faktem też jest, że ta spalina jest dużo bardziej skomplikowana od elektryka i trzeba rozwiązać dużo więcej problemów natury technicznej. Dzisiaj chcę pokazać fotki jak zostały zamontowane stery z popychaczami i oczywiście z klatką ocynkowaną, łoża z silnikiem nie zakładałem do zdjęć, bo elementy są wykańczane. Poniżej fotki.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Proszę, by wszyscy uzbroili się w cierpliwość, bo na dzień dzisiejszy nie wiem kiedy nastąpi pierwszy oblot.

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie naprawde podoba mi sie ten model:

-metalowe zawiasy i popychacze do sterow wygladaja super i naprawde solidnie ,napewno beda dlugo sluzyc, niewiem czy to kolejny szkutniczy wyrob M&W (za pomoca magicznego sposobu) czy cos zakupione w meblowym ale bardzo mi sie podobaja

 

klatka tez super bo.... ma cienkie druciki i nie bedzie duzych oporow powietrza... ani zbednego ciezaru.. za to bedzie pelnic swoja funkcje ochronna (chyba ze klatki maja jeszcze jakas funkcje o ktorej nie wiem) zeby: ktos nie walna sie w smiglo albo zeby sie nie zaplatalo w cos albo zeby sie nie zlamalo przy ewentualnym dachowaniu.

 

 

noooooi tez gwoli krytyki nie tylko pozytywnej zauwazyl bym ze wg mnie lotki sterow lepiej wygladaja jak sa "dociagniete" do ramy klatki jak w modelu ktory tutaj wkleilem wczesniej (niebieskim) niz jak jest pozioma belka do ktorych sa przyczepione zawiasy

 

pomijajac strate mocy na sterowaniu ktora czesciowo idzie w lotki czesciowo do tylu.. bo.. moze to akurat niektorym pasowac i takie tez moglo byc zalorzenie od poczatku... to jakos dla mnie kompletniej wyglada ster ktory pokrywa cala powierzchnie ciagu - jest to moje subjektywne zdanie i zaznaczam ze esteta czy stylista od airbotow nie jestem po prostu jako laik mam takie preferencje

 

w kazdym razie uklony w strone M & W bo model superaszczy i mam nadzieje ze podobnie bedzie sie go sterowac i bedzie dawal duzo frajdy dla konstruktorow i duzo frajdy dla forumowiczow z ogladania filmikow i zdjec z budowy... wyglada na to ze zostalo jeszcze mocowanie wszystkiego do kupy + malowanie, tankowanie i jedziemy ...a raczej lecimy ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeważnie pisze w sobotę i niedziele ale dzisiaj mam trochu czasu bo nie które elementu susza mi się. No oczywiście Kazik że te ,,zawiasy" to kolejny wyrób M&W(za pomoca magicznego sposobu) ja takich rzeczy nie kupuje-to co mogę to sam robię( trochu dłużej to trwa no ale za to kasiorka zostaje na co innego)

Całą klatkę zrobiłem z drutu ?3mm i chyba przesadziłem :? no ale zobaczymy po pierwszych próbach.

A jeśli chodzi o ster to kształt i zamontowanie jego do kadłuba jest celowym zamierzeniem, dla mnie to rozwiązanie jest prostsze choć ma więcej elementów za to z ustawieniem sterów nie ma problemów.

Jeśli te ,,pływadła"Ci się podobają to zakasać rękawy i wystrugać sobie-cuś takiego- no może na początek jakiegoś elektrykosa :P tańszy prostszy w budowie-nic skomplikowanego.

 

Pozdrawiam

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te ,,pływadła"Ci się podobają to zakasać rękawy i wystrugać sobie-cuś takiego- no może na początek jakiegoś elektrykosa :P tańszy prostszy w budowie-nic skomplikowanego.

spróbowałem i polecam :wink: potrafi wciągnąć a pływa całkiem sympatycznie

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=aSsL-WzmL0k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no fajny ten model cyrax

 

ale nie powiedzialbym ze tani moze w porownaniu do powyzszej spaliny to tak ale silnik, regulator ,aku, ladowarka, serwa, radio itd tez swoje kosztuje

 

no tez rozpoczolem budowe swojego ;) w wersji bardzo ubogiej :D pokaze jak mi sie uda go zklecic ale bedzie na snieg tylko bo nie mam mocy sie szarpac z plywalnoscia przy silniku 26cm3 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kazikfer

ale nie powiedzialbym ze tani moze w porownaniu do powyzszej spaliny to tak ale

silnik, regulator ,aku, ladowarka, serwa, radio itd tez swoje kosztuje

Sory Kazik- ale ja za bardzo nie rozumiem o co Tobie chodzi.

 

Jest sprawą oczywistą że jeśli jaką kol-wiek osobę jakaś sprawa,,wciągnie-zaciekawi-albo odkryje to COŚ :jupi: u siebie-i uświadomi sobie że to jest to co go rajcuje" to i też powinien sobie zdać sprawę że będzie musiał co nieco grosza wyłożyć aby to ,,COŚ" miało ręce i nogi.I chyba tak jest z każdą pasją w dzisiejszych czasach----podobno modelarstwo kartonowe jest najtańsze, może by się tym zainteresować :?: :?:też jest duża ilość fachowców w tej dziedzinie są fora, organizują spotkania a i też zawody a nawet M.P.

 

Powyższy tekst nie traktuj jako namowę do zmiany zainteresowań lecz przemyślenia tych wszystkich spraw finansowych które należy w tej zabawie ponieś, bo to Co wymieniłeś to jest minimum aby popływać czy polatać modelami RC.

 

Pozdrawiam

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już wkrótce.

W następnym poście przedstawię gotowe, ,,poanadowane" łoże silnika i elementy do sterów.

A w kolejnym pokarze gotowy model i morze uda nam się nakręcić krótki filmik.

Jak się podobał film z AirBoat-tami w roli głównej :?: :?: :?:

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://www.joemonster.org...zdzalnia_swiata

 

:]

 

fajny obiekt na modele

Od razu zrozumiałem aluzję kolego kazikfer ;D, ale post nie ma nic wspólnego z tematem...

 

Tak jak zapowiadałem wcześniej dzisiaj przedstawiam ,,poanodowane" elementy łoża i usterzenia. Poniżej foty.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Powoli, powoli nie tak jakbym chciał, ale zbliżamy się do końca. Może przed pierwszymi śniegami zdążymy go zwodować.

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.