Skocz do zawartości

Air boat 26ccm


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

U nasz jeszcze śniegu ani widu, ani słychu, dziś rano było tylko -2°C. Gdy słoneczko rano wstawało niebo było błękitne, ale fotę Wojtek zrobił dopiero później.

 

Dołączona grafika

 

Jak widać z foty tylko łabędzie mają radochę, że taka pogoda w tym bajorku, co pozostało po stawie. :x To jest nasz polski sposób na prywatyzację, doprowadzić daną firmę do upadłości , a później ją sprzedać za grosze, lub któryś z kolesi kupi za parę groszy 50-cio hektarowe gospodarstwo rybne.

Próbne odpalenie gotowego modelu miało nastąpić w tym tygodniu, dokładnie wczoraj no ale niestety spie......em :x :x sobie malowanie, bo też chciałem sobie skrócić robotę. Po prostu położyłem na akrylowy lakier z puszki chemoutwardzalny bezbarwny i na dużej powierzchni lakier się ściął. Gdy to zobaczyłem to myślałem, że mnie szlak trafi. Ale jak się to mówi- ,,kto szybko robi, ten dwa razy robi", a rzeczy tanie kosztują dwa razy więcej. Po tym zdarzeniu pojechałem do znajomego lakiernika o radę ---,,Wyczyścić do podkładu i na nowo położyć lakier, tym razem chemoutwardzalny i na to bezbarwny też chemoutwardzalny, innej rady nie ma jak chcesz, żeby to dobrze wyglądało." No trudno, człowiek uczy się na błędach. Sądzę, że jeszcze dwa posty i zakończy się relacja z budowy Air Boat-a 26ccm.

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy sie zdarzaja a wlasnie ich rozwiazanie sprawia wiele satysfakcji,

 

napewno teraz po radzie fachowego lakiernika bedzie wygladal lepiej niz jak by byl malowany standardowymi metodami modelarskimi.

 

Mam nadzieje ze zobaczymy pomalowany model razem z detalami oraz filmik w ruchu ,

moze jakis oralny opis co jak dziala, z kad sie wzielo i jakie trudnosci przyspozylo.. na filmiku tez by sie przydal xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kadłub i stery które zostały---spie......ne :x :x już są wyczyszczone, zaraz idę malować to wszystko podkładem. Miałem dać parę fotek spieprzonego malowania w pierwszej chwili jak to zobaczyłem, ale gdy się zabrałem za poprawianie, to mówiąc szczerze za bardzo byłem na siebie w wściekły aby o tym myśleć.

Ale Górale mają na to swoje powiedzonko--jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz---tylko żeby tych wywrotek było jak najmniej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey everybody swieta tuz tuz,

 

z tej okazji wszystkiego najlepszego i mam nadzieje ze niedlugo zobaczymy filmik gotowego airboata 26 i zdjecia ukonczonego modelu, szkoda ze nie udalo sie go zrobic przed pierwszym sniegiem ale moze wlasnie i na sniegu beda pierwsze szusy i proby ,tymczasem filmik z okazji swiat na odprezenie od swiatecznych obowiazkow

pozdrooooooooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Kadłub Air boat-a 26ccm jutro odbieram z lakierni. Próbowałem malować swoim jednofunkcyjnym areografem, ale jest to za duża powierzchnia na taki pistolecik. ;D Także w przyszłym tygodniu składanko całego modelu no i może, może próbne odpalenie tegoż silnika-w końcu. :P No ale to już będzie w przyszłym roku, 2012.

 

Dołączona grafika

 

Wszystkim modelarzom życzymy jak najwięcej udanych konstrukcji latających, pływających, jeżdżących w nadchodzącym 2012 roku, a i też w życiu osobistym było jak najlepiej.

 

Życzy Marek z Wojtkiem.

 

P.S. Szampańskiej zabawy sylwestrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

i jak idzie składanie ?

Jako tako :roll:- w ubiegłym tygodniu w sobotę podłączyliśmy całą elektrykę do niego odbiornik,serwa,zasilanie do serw i do silnika-włączyliśmy nadajnik-serwo od gazu działa ;) serwo od włanczania zasilania modułu silnika -e_sky 8g. działa ;)- serwo od sterów nisko profilowe dwa razy obróciło i dostało ,,drgawek"i smród nie samowity :x to już wiedziałem co się stało(by to sz...k trafił) miało być dobre według sprzedawcy(tylko pewnie zapomniał powiedzieć do czego dobre)

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Łoże,popychacze,miejsce-wszystko ustawione pod to ,,nie zawodne serwo"

Wyleczyłem się z GWS-sów.Trzeba było poszukać podobnego serwa tzn. nisko profilowego, no i znalazłem nie daleko mnie(bo w Oświęcimiu też nie ma sklepu modelarskiego RC-są tylko plastiki) i pojechałem no i zakupiłem takie cóś. Ciekaw jestem ile ono wytrzyma

Dołączona grafika

Może ktoś miał lub ma do czynienia z tum serwem :?: :?:

Mamy zamiar w sobotę lub w niedziele odpalić - tą piekielną machinę

 

A co tam Maciek u Ciebie słychać - tworzysz cóśśś w tej materii :?: :?:

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Tak jak wczoraj zapowiadałem dzisiaj kilka fotek gotowego modelu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Na powyższych fotach widać, że zmieniłem pokrywkę na serwo do sterów. Poprzednia była dość ciekawa wizualnie, ale niepraktyczna- były zbyt duże problemy z regulacją cięgien do sterów, a i też ze serwami niskoprofilowymi. :evil: Jutro postaramy się odpalić ,,wiatraka" i próbnie poszusować po resztkach śniegu ( jeśli w ogóle będzie ). Może nakręcimy jakiś krótki filmik i postaramy się go dać jak najszybciej na forum. Nie jest to jednak nic pewnego, bo jutro zapowiadają bardzo silny wiatr, ale odpalenie i tak wykonamy.

 

Air boat 26 ccm już skończony, ale jeszcze nie opływany, a tu już nam świta nowy pomysł :crazy: - Air boat na silnik dwucylindrowy 50ccm. Co o tym sądzicie ? ? ?

Komentarze na temat ,,26" pozytywne lub negatywne mile widziane. :mrgreen:

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

 

P.S. Pod koniec stycznia będziemy mięli do zbycia jednego elektryka- więcej informacji ze zdjęciami podamy w dziale Giełda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam ze przed pierwszymi sniegami nie zobaczymy filmiku ale bardzo chcialbym sie mylic :D

 

ale sie nie mylilem :arrow: Noi stalo sie... :jupi: mamy gotowy airboat ktory cieszy oko :mrgreen: i sklania do (technicznych) przemyslen :idea:

podoba mi sie dopracowanie szczegolow kolory, nalepki /napisy MW Design czyli.. autorzy...ciesze sie ze moglem pomysl sledzic od poczatku i byc swiadkiem budowy krok po kroku z zalaczonymi zdjeciami i komentarzami.. airboat 50cm to swietny pomysl z przyjemnoscia bede sledzil kolejny watek

 

a apropo wyzywajacych pomyslow na nowy model polecam ciekawy projekt pana "zetmarcin" o nazwie "zefirek"

http://zapodaj.net/1413bdd1eeb3.jpg.html

http://zapodaj.net/1b9c8bec4f4c.jpg.html

moze dla odmiany poduszkowiec np 2x benzyna na metalowej ramie + wlokno szklane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ale sie nie mylilem :arrow: Noi stalo sie... :jupi: mamy gotowy airboat ktory cieszy oko :mrgreen: i sklania do (technicznych) przemyslen :idea:

Tak czasem bywa-planujesz sobie coś zrobić, gdzieś wyjechać itd. itd.-a rzeczywistość sprowadza nas na zienie i zmusza do wielokrotnej weryfikacji naszych planów.Chociażby dzisiaj-mieliśmy zrobić próbne odpalenie silnika w modelu i sprawdzić czy wszytko działa przy max.obrotach no ale pogoda dziś była na prawdę paskudna- no i tak to jest.

 

Jeśli chodzi o poduszkowce-to też ciekawe konstrukcie,ale ja pozostanę przy AirBoat-ach i spróbuje wycisnąć z nich tylu ile się da--a mam w zanadrzu parę rozwiązań technicznych które zamierzam sprawdzić :crazy:

Dzięki -kazikfer-że nam kibicujesz no ale ja i mój syn Wojtek chcielibyśmy w końcu zobaczyć Twoje modele :?: :?:

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie czas pozwala mi tylko na tyle

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=44732

do tej pory z przodu dolaczony jest mechanizm pull-pull bo ploza na serwie sie nie sprawdza ze wzgledu na drgania, bojer czeka na testy gdyz niestety w tym roku w szczecinie nie dopisala zima, do bojeru dolaczy kamera na breloku 640x480 albo troszke lepsza, blyskajace swiatlo z przodu ,regulowanie kata wychylenia zagla, moze kiedys aparatura 2.5ghz i konstrukcja z wlokna ale to mgliste marzenia moze do zrealizowania na nastepna zime

 

bede sprawdzal codziennie (w pracy :( ) czy nie ma juz waszego filmiku z pierwszych lotow / slizgow a najlepiej filmiku pokazujacego max speed :wink:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Udało nam się skleić parę fragmentów z kilku filmów. Jakość może nie poraża, ale tak jak pisaliśmy wyżej uczymy się dopiero obsługiwać maszynkę do robienie filmów (najlepiej włączyć sobie tryb HD ). :rotfl:

Poniżej filmik.

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.