Skocz do zawartości

Problem z kamerą brelok


MROX

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. MROX napisał:

Jednak w pełni naładowane ogniwo LiJon z tej kamerki miało 4.16V. Myślę, że 5 V z BECa jej nie zaszkodzi. Ewentualnie można wstawić diodę lub 2 które trochę obniżą napięcie. Zaraz wszystko sprawdzę w akcji bo wybieram się na lotnisko. :)

Sprawdziłem: 5V z BEC nie zaszkodzi - wg. instrukcji jest właśnie: DC-5V.

Jej pobór prądu też nie jest duży, więc nie powinna przeciążyć BEC'a.

W sumie rzeczywiście nie było problemu - dobrze wcześniej podłączyłeś (ja też myślałem, że pracuje na mniejszym napięciu tj. 3-4V).

 

Powodzenia w lotach i czekamy na film :) .

 

Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z kamerką mam nadzieje że autor tematu nie bedzie mial nic przeciwko jezeli zapytam o rozwiazanie mojego problemu? :) A mianowicie przyciskając przycisk włączający kamerke światełko zamiast świecić światłem ciągłym poprostu raz mrugnie i to wszystko. Myśałem że moze jest coś nie tak z pakietem wiec podlaczylem kamerke bezposrednio do odbiornika ale efekt jest taki sam. Może ktoś wie co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się pomóc ale... to nie takie proste.

Żółte rączki przedobrzyły komplikując sprawę, tzn. przypisując przyciskom kilka funkcji (niby mam instrukcję ale z opisu jej też nic nie wynika).

Poza tym identyczne z wyglądu breloczki różnią się, nie tyle jakością nagrań co właśnie obsługą.

Ja mam np. dwa niby takie same a... inne.

 

Użytkowuję ten w rozdzielczości 1280x960 i tego opanowałem więc opiszę jego obsługę (ten drugi też jest dobry ale udaje mi się go włączyć teraz w drodze przypadku - po czasie zapomniałem jak to było z tymi przyciskami).

Obsługa nagrywania tego 1280x960:

- Włączam przycisk drugi od obiektywu → zapala się dioda niebieska i po chwili gaśnie a zapala się w jej miejsce dioda czerwona.

- Naciskam ponownie na krótko (taki... zonk) ten sam przycisk i... już (dioda czerwona mruga i po chwili gaśnie ale film się nagrywa).

Gdybym go przytrzymał trochę dłużej, to wyłączyłbym kamerkę.

 

Praktyczna rada:

Jeżeli masz inny, to najlepiej przy kompie pokombinuj z tymi przyciskami mówiąc na głos co masz zamiar wykonać (co przycisnąć i jak długo). Jak się nagra, to łatwo później "skumasz" co i jak (na początek każdej próby zresetuj breloczek wykałaczką - oby nie matalową szpilką/igłą).

 

Pozdr. Cz/Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamerkę 720x480 . Światełko świeci sie tylko na pomaranczowy kolor, próbowałem różnych kombinacji z tymi przyciskami jednak bez skutku. Kamerka reaguje tylko mrugnieciem na przycisk który ją włącza i to wszystko. Spróbuje się z nią jeszcze ,,pobawić'' ale to dopiero w poniedziałek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ogniwo Li-fe nie ładuje się z "kompa" przez kabel USB (ja ładuję ładowarką DC-5V z wyjściem USB).

Rozkręć breloczek (dwa wkręty) i sprawdź miernikiem (woltomierzem) napięcie na ogniwie.

Winno być (full) lekko ponad 4V.

Jeżeli nie ma tych woltów, to warto sprawdzić kabel - może być felerny.

Zakładam, że masz wgrane na swojego kompa sterowniki dla w/w kamerki.

 

Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba te sterowniki zainstalować aby wykluczyć jakiś błąd w ładowaniu.

Nie wiem Kolego - nie mając go (breloczka) w ręku, prawdę rzekłszy sam próbuję zgadywać co mu dolega.

 

Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Masz jakiś nowy brelok? Mój kupiony ponad rok temu przyjmuje plik tag.txt tak jak gumcam. Tym sposobem, który podał noker. Nie znika Ci plik po dodaniu? Pewnie to już było opisane gdzieś, ale zauważyłem, że trzeba było świeżo sformatować kartę w breloku połączonym do PC. Wtedy przyjmował plik z datą.

 

edit:

Kilkanaście dni temu któryś z kolegów sprzedawał w dziale giełda brelok w rozdzielczości HD z usuniętą przez niego datą. Niestety nie mogę już tego postu znaleźć. I nie pamiętam, kto to był, żeby się o ten trick zapytać. Czy wiadomo komuś coś nowego na temat skutecznego sposobu usunięcia daty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ? sprubuję jeszcze sformatować kartę.

Podpowiedzcie jeszcze w którym dokładnie miejscu wprowdza się plik tekstowy z nową datą.

Powiem tak jak podłączę kamerkę do laptopa to wskakuje okno dialogowe gdzie jest coś takiego:

 

REC

DCIM

EKEN

Metadata.xml

pmp_usb.ini

winamp_cache_0001.xml

 

Dalej jak kliknę w DCIM otwiera mi się:

 

100 MEDIA

 

Po kliknięciu w to dopiero otwieają mi się filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba rzeczywiscie coś nowego. U mnie w XP i Viście nie widac nic poza DCIM a w nim 100MEDIA. Zrobiłem dwie próby. Pierwsza - wprost na świeżo sformatowanej karcie zapisałem plik tag. Po odłączeniu i wyłączeniu kamerki włączyłem ją po kilku minutach i nagrałem kilka sekund. utworzył się nowy DCIM z filmikiem w środku z prawiłowo nagraną datą. Druga próba - do jeszcze podłączonej kamerki wkleiłem nastepny plik tag z inna datą obok katalogu DCIM. Czyli wklejamy tag w katalogu głównym. Tak jak każą w instrukcji to zrobić. I tym razem po próbnym nagraniu też przyjęlo nową datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie zwalczyłem to. :D To ja popełniałem błąd.

Zrobiłem tak.

1. Sformatowałem kartę.

2. Po podłączeniu kamerki USB do laptopa już w oknie dialogowym było tylko DCIM

3. Utworzyłem obok DCIM nowy dokument tekstowy pod nazwą: tag.txt

4. W treści dokumentu tekstowego wpisłam:

[date]

2011/05/02

10:37:00

5. Odłączyłem kamerkę od USB i wyłączyłem

6. Po kilku sekundach włączyłem i nagrałem krótki filmik

7. wyłączyłem kamerkę i podłączyłem pod USB

8. w oknie dialogowym już nie było dokumentu tekstowego (to dobry znak)

9 klikając na DCIM otworzyło się 100 MEDIA

10. Po kliknięciu w 100 MEDIA otwiera się okno dialogowe z filmikiem na którym jest nowa data.

:jupi:

 

 

 

P.S.

Napisałem krok po kroku dla potomnych.

 

 

Mój błąd polegał na tym, że w treści dokumentu textowego wpisywałem:

 

tag.txt

[date]

2011/05/02

10:37:00

 

Wytłuszczony druk to nazwa dokumentu i nie może być treścią.

Może to banał, ale ja o tym nie wiedziałem :oops:

Przeczytałem jeszcze raz link podany przez nokera i jest wyraźnie tam napisane kolorem czerwonym. No cóż gapa ze mnie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) że nazwa pliku nie jest w tekście wydawało się to tak oczywiste, że nikt nie pomyślał nawet, żeby na coś takiego zwracać Ci uwagę.

żeby mi to było ostatni raz :!: :wink: :wink: :wink:

najważniejsze że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

to i ja się przyłączę do tematu ;d

 

Kamerka breloczek odmawia posłuszeństwa ;D

Problem wygląda tak że robi zdjęcia, bez problemu ale nagrywać nie chce. To znaczy nagrywa ale obraz jest czarny, dźwięk jest i na "podglądzie" w folderze klatka z filmu też jest. Próbowałem przez różne programy ale efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.