Skocz do zawartości

Problem z kamerą brelok


MROX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem z moja kamerką brelokiem.

 

Zaraz po starcie kamerka wyłącza się. Nagrywa się dosłownie tylko jakieś 3-4 sekundy.

 

Co najdziwniejsze to w warunkach pokojowych kamerka działa bez zarzutu.

 

Ktoś może wie czemu się tak dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Fokker. Poruszany problem wcześniej juz FCO2 i gumcam'ami. Można opakować izolacją. Zasilanie zewnętrzne z reguły pomaga.

Zrobiłem próby w domu i wszystko gra. Więc to przez niskie temperatury. Rozkręciłem kamerkę i siedzi tam ogniwo LiPo 200mAh. Możliwe, ze jest wadliwe bo jest mocno nabrzmiałe.

 

Nie śledziłem forum na bieżąco. Czy mogli byście podrzucić jakiś link do tych tematów o tym?

Najlepiej było by podłączyć zewnętrzne zasilanie. Ale jakie ? Czy zasilanie z BECu regulatora 1A i 5V będzie dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spuchło ogniwo, to rzeczywiście nie heja coś z nim. Kamerka jest ładowana przecież przez USB. Podłącz po prostu. Myślę, że jej nie będzie robić to różnicy. Schemat wyjść we wtyczce USB to pestka. Napięcie wprost z odbiornika. Jeżeli na 200 mAh brelok chodzi ok godziny to nie przeciążysz. Poprawcie jeśli się mylę i raczej z bec'a powinno się brać napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem przez USB. Około 10 razy. Jak się ładuje strasznie się nagrzewa. Na dodatek napuchło. Może nie tyle spuchło same ogniwo co jego aluminiowo-foliowe opakowanie. Wybrzuszyło się jak wieczko na skiśniętym jogurcie.

 

Wyczytałem, że po skończonym ładowaniu dioda powinna zgasnąć. Mi ile bym nie trzymał podłączone to nie gaśnie.

 

A tak ogólnie to wszystko działa. Jedyny problem to taki, że nie chce działać w akcji. Wczoraj chciałem coś nagrać bo była piękna pogoda i niestety jak zrzuciłem na komp to się zawiodłem.

Po lądowaniu naciskając na zatrzymanie nagrywania nic się nie dzieje. Wciskając ON/OFF dioda zaczyna migać szybko co jest sygnalizacją wyczerpania aku i kamerka wyłącza się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem z moja kamerką brelokiem.

 

Zaraz po starcie kamerka wyłącza się. Nagrywa się dosłownie tylko jakieś 3-4 sekundy.

 

Co najdziwniejsze to w warunkach pokojowych kamerka działa bez zarzutu.

 

Ktoś może wie czemu się tak dzieje ?

Prawdopodobnie masz w swojej kamerce jakiś niedokładnie wykonane luty lub np.kwarce wlutowane za blisko innych elementów.

Gdy startujesz modelem to może od drgań silnika następuje brak kontaktu części do płytki drukowanej lub też stykają się do siebie te co nie powinny.

W domu jak uruchamiasz kamerkę to pewnie nie z pracującym silnikiem w modelu tylko kamerka jest poza modelem.

Po tych 3-4 sekundach nawet przy mrozie nie ma prawa się wyłączać.

Na stronie http://www.chucklohr.com/808/ znajdziesz informacje o kilkunastu typach kamerek. Po opisach poznasz jaki typ kamerki Ty posiadasz.

Z tego co pamiętam to wcześniejsze wersje kamerek nie sygnalizowały końca naładowania akumulatora i można było przeładować akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został już po części rozwiązany. A konkretnie to wywaliłem akumulatorek a w jego miejsce podłączyłem zasilanie bezpośrednio z BECa. Jest trochę przeciążona ale jakoś nic się jej nie dzieje. Pierwsze próby w domu kamerka przeszła bez problemów. Jutro będzie próba terenowa ale jestem dobrej myśli. Jak dalej będzie mi robiła to co przedtem to chyba rozwalę ja o ścianę. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przewód zasilania wlutujesz diodę krzemową, to napięcie obniży Ci się o jakieś 0.5V..0.8V, prąd też ciut spadnie, a i zabezpieczenie polaryzacji przy okazji powstanie.

Wystarczy ta maleńka 1N4148.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. kol.MROX.

Zapytam: Zasilasz model może ogniwami Li-po?

 

Bo jeżeli tak, to nie powinien być żaden problem podłączyć "breloczek" pod zasilanie do tego właśnie pakietu.

Kamerka fabrycznie jest zasilana ogniwem Li-jon 3,6V.

Natomiast pakiet Li-po (np.2s/7,4V) - to dwa ogniwa Li-po 3,7V...

...napięcie z pojedynczego ogniwa masz w każdym pakiecie na wyjściu do balansera.

Wystarczy tylko tam (tj.do jednego ogniwa) podłączyć kabelki zasilające (+)(-) "breloczek" i masz jego zasilanie (złącze do balanserowania ogniwa przeważnie i tak nie jest wykorzystane).

 

:arrow: To oczywiste ale... dopiszę:

Pamiętać należy, że w złączu pakietu do jego balansowania jego skrajne wtyki, to napięcie całego pakietu a nie pojedynczego ogniwa - napięcie poj. ogniwa, to wtyki sąsiadujące ze sobą.

 

Pozdr. Cz/Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego wadą jest to, że przy regulatorze bez złącza na wtyk balansera, będziemy wciąż nadto rozładowywać jedną celę... :cry:

Drugą wadą z kolei, że jeśli damy gaz na full, to kamerka może się nam wyłączyć... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.Kwazio napisał:

Czego wadą jest to, że przy regulatorze bez złącza na wtyk balansera,

... co ma tu do rzeczy regulator i jakie jego złącze do balansera :shock: - Tego niestety nie rozumiem.

Dalej napisałeś:

...będziemy wciąż nadto rozładowywać jedną celę... :cry:

Pobór prądy "breloczka" jest bardzo mały, można by rzec... nieistotny dla kondycji pakietu (mam dwie takie kamerki)

Drugą wadą z kolei, że jeśli damy gaz na full, to kamerka może się nam wyłączyć... :cry:

Przy prawidłowym doborze: Pakiet, regulator, silnik - nic takiego się nie stanie - spox :) .

 

Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o te lepsze regulatory, które kontrolują nie sumę napięć, tylko napięcie każdej celi niezależnie. One właśnie mają gniazdo na wtyk balansera.

A dalej masz rację, to mały pobór, ale dla pakietu 3S góra 1000mAh...? Policzymy?

Nie chcę się sprzeczać, wskazuję tylko wady. A skoro pobór breloka jest znikomy, to czemu nie dołożyć go pod stabilne w całym zakresie napięcie z BEC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. kol.MROX.

Zapytam: Zasilasz model może ogniwami Li-po?

 

 

Tak, mojego RWD 5 zasilam pakietem LiPo 3S 1000mAh. Twój pomysł też jest niezły.

Jednak w pełni naładowane ogniwo LiJon z tej kamerki miało 4.16V. Myślę, że 5 V z BECa jej nie zaszkodzi. Ewentualnie można wstawić diodę lub 2 które trochę obniżą napięcie. Zaraz wszystko sprawdzę w akcji bo wybieram się na lotnisko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.