Skocz do zawartości

jaki profil?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do budowy takiego ustrojstwa: http://www.aoml.noaa.gov/hrd/project2005/aerosonde.jpg

Model będzie miał około 2m skrzydła.

Założenia:

- prędkość przelotowa rzędu 160km/h

- dobra nośność

- cięciwa przy kadłubie ok. 21-23cm

- przewidywana waga modelu gotowego do lotu: 1800g

- konstrukcja skrzydła: styro+fornir

 

Zastanawiam się jaki profil zastosować. Myślałem o RG15 ale wolę się poradzić bardziej doświadczonych w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

witaj,

ambitny plan. Ten post wisi juz dosc dlugo bez odpowiedzi nie bez powodu. Parametry trudne do zrealizowania. Przy rozpietosci skrzydla styro-fornir 2000 mm waga gotowego do lotu modelu 1800 gr. jest po prostu za mala. I czym to rozpedzic do 160 kmh? Chetnie poczytam poprawki do mojego wpisu.

Pozdrawiam Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tede1408, co do silnika to nie mam żadnych ograniczeń (no może cenowe :wink: ) myślałem o jakimś silniki rzędu 600W kv 1600 zasilany z 4s.

 

Napisałem około 160km/h. Swoim Brzy-Dal'em FPV rozpędzałem się do ponad 120km/h http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27613 bez kamery HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja sie chyba starzeje :mrgreen:

przed 20 laty popedzil bym do piwnicy zmaistrowal jakis kadlub na wzor tej Aerosondy wycial skrzydla z Rg-15 uzupelnil to Ultra 1800-3 plus 10 Nicd i ...zabral doswiadczenia na budowe nastepnego, lepszego eeeh. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścigał się nie będę ale zamierzam dalekie loty (5-8km) i chciałbym mieć szybki model, a nie żeby się pół godziny w jedna stronę wlec :wink:

 

Jednak zrobię na rg-15

Jak ci się uda zrobić model, robiący 8km/h to będziemy pod wrażeniem. :P

A przy takich założeniach, to wyjdziesz zasięgu po 3 minutach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.