Skocz do zawartości

Jaki to rodzaj złącza antenowego?


Jakub_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie, w moim chińczyku 1.2Ghz 700mW mam inne złącze anteny nadajnika i inne anteny odbiornika. Różnią się średnicą gwintu.

Chciałem zakupić lepszą antenę odbiorczą (o diversity pomyślę później), jednakże nie wiem jaki to rodzaj wtyku, a sprzedawcy z ebaya nie są specjalnie pomocni/dokładni w opisie...

 

Na zdjęciu prezentuję dwa. Po lewej antena TX, po prawej RX.

Dołączona grafika

 

pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw raczej będzie inny. Mimo wszystko i tak nie chcesz latać na antenie dookólnej 7dbi. Ma bardzo słaby kąt promieniowania w pionie, kilka stopni. Do FPV zdecydowanie panelówka, jeśli brakuje Ci odległosci na oryginalnych antenach. Poszukaj info o antenie biquad, są kalkulatory. Zbudujesz ją w godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no okej. To robię biquada. Znalazłem kalkulator, który wyliczył mi następujące wartości:

 

Dołączona grafika

 

W zakładce częstotliwość, po przecinku można wpisać maksymalnie 3 cyfry, czy jest jakiś sposób by poznać w miarę dokładną częstotliwość kanału 15, a nie ogólne 1,2 GHz??

 

Znalazłem też taki oto tutorial budowy, ale paru rzeczy nie rozumiem.

Co tak naprawdę lutujemy w środku? Środkowy kąt drutu podłączamy do środka kabla, ale z czym kończymy końcówki i czy łączymy je ze sobą? Kalkulator wskazuję na separację końcówek drutu, ale Panowie z tutoriala te końcówki połączyli, do tego na moje oko podłączone są one chyba do reflektora. Nie do końca rozumiem też czy reflektor jest odizolowany od masy czy też ma z nią połączenie? Sporo pytań, ale chciałbym to zrobić porządnie.

 

EDIT: Nieaktualne, gdyż poszedłem na łatwiznę i zamówiłem antenkę od Kefira ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce częstotliwość, po przecinku można wpisać maksymalnie 3 cyfry, czy jest jakiś sposób by poznać w miarę dokładną częstotliwość kanału 15, a nie ogólne 1,2 GHz??

Powinno być w specyfikacji nadajnika i odbiornika.

 

EDIT: Nieaktualne, gdyż poszedłem na łatwiznę i zamówiłem antenkę od Kefira ;)

Dobrze zrobiłeś, Kefirowe anteny sa super. Niestety bez diweristy sprawdzają sie słabo, ale z diweristy i bacikiem 3dbi jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.