Skocz do zawartości

Lotnisko Michałków koło Ostrowa WLKP


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co? Przesledz sobie watek o moim Corsarzu w dziale dla poczatkujacych. Moze zrozumiesz pare aluzji.

 

Ja juz doszedlem do wniosku, ze na tym forum jest pare osob uwazajacych sie za ekspertow RC i jezeli ktos powie cos innego niz im sie wydaje to traktuja go jak palanta, ktory odwazyl sie powiedziec cos, co mysli. Maja w 4 literach sensowne argumenty bo dla nich wazniejsze jest, ze cos cale zycie robili tak jak robia i jezeli ktos kombinuje cos, zeby sobie ulatwic to znaczy ze robi zle z definicji.

 

Twoja wypowiedz byla na podobnym poziomie. Wiem, ze jeszcze wiem niewiele o modelarstwie ale jestem sobie w stanie wyobrazic makiete z malymi kolkami, ktorej przeszkadza w kolowaniu trawa o wysokosci 1cm. I nie ma to nic wspolnego z modelarstwem jako takim. A twoje zdanie o tej "tancownicy" i "obrebku" moglo jedynie obrazic wlascicieli makiet z malymi kolikami, dla ktorych makiety sa cenniejsze niz jakis tam przelot na pokazie i nie decydowali sie na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oglądałem te zdjęcia które wstawił Tiger sianko było na fotkach Dalego sianka nie widać za to stoi podparty na nosie Piper i chyba widziałem jeszcze kilka takich fotek z tego lotniska gdzie model pozuje w podobnej pozycji,więc może jednak coś w tym jest ?

Ale dla tych makiet które mają koła +- ,około,cirka 150 mm :D to nie powinna być raczej przeszkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego "modelu":

 

mistrzostwapolski200704ou0.jpg

 

Pewnie nie... ale dla tego zoltego w tle:

 

mistrzostwapolski200703ci0.jpg

 

Juz tak... bo na tym zdjeciu cale kola schowaly sie pod trawa. Jest gdzies tam zdjecie, na ktorym widac, ze pas startowy byl lepiej wykoszony ale to o niczym nie swiadczy i nie daje powodow do nabijania sie z modelarzy, ktorym dlugosc trawy nie odpowiadala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stefie parkingowej rzeczywiście trawa była wyższa ale podkreslam tam NIKT nie startował ,kołował czy lądował !!!

Super Dimona ma mikroskopijne kółka i startowała bez zadnego problemu,ten Piperek tez,ale raz mu się przytrafiłoi zastało to udokumentowane.

Alianora używasz nieco za mocnych słów ,ja nigdy nie uważałem się za experta ale na szczęście mam jeszcze oczy ,co prawda "za szybką "ale potrafię dojrzeć błąd podczas startu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem jak sie zachowywal moj model na zawysokiej trawie, jak zachowywal sie na dosc miekkim gruncie i wiem jak sie zachowywal na betonie, asfalcie i kostce brukowej.

 

Jestem tez w stanie zrozumiec, ze ktos ma malo doswiadczenia albo najzwyczajniej na swiecie boi sie startowac zeby w emocjach nie popelnic bledu, ze uwaza trawe za wysoka nawet gdy dla innych jest niska. Pisanie takiej osobie tekstow w stylu

" kiepskiej tanecznicy ......"
jest co najmniej nie fair w stosunku do niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest co najmniej nie fair w stosunku do niej"

Gdybyś był na tych zawodach ,popatrzył i posłuchał .może nie napisałbyś tych słów.lepiej aby naprawdę" reszta była milczeniem"

 

Czyli co? Kolejna "prawda objawiona" polaczona z dogmatem nieomylnosci?

 

Z mojej strony EOT bo to do niczego nie prowadzi. Na kazdy moj argument logiczny odpowiadasz w stylu: "ja wiem i koniec a ty nie masz racji". Argumentacja, ze ktos wystartowal a inny sie rozwalil bo popelnil blad to zadna argumentacja. Nasza wymiana zdan nie nosi nawet znamion dyskusji za to przypomina rozmowe o wierze z Talibem.

 

Pozdrawiam z jedynie slusznym zawolaniem:

Allah akbar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich piszących bez pokrycia (widzących na własne oczy i robiące zdjęcia gdzie indziej niż powinni) na temat Mistrzostw Polski. Nie mogę się zgodzić z opiniami tych którzy piszą, że lotnisko nie było przygotowane, było i to bardzo dobrze przygotowane. Siano leżało tylko za polem wzlotów i sędziami. Jednemu z temu - (grupy pomocniczej) zawodnika nie podobało się to siano, trawa długości 5 cm. Tylko jeden zawodnik nie wystartował, a by na pewno wystartował tylko osoby towarzyszące (grupa pomocnicza) mąciły mu ciągle w głowie, a tak poza tym to widziałem jak chłopak lata i z pewnością dał by sobie rade, on i model. A tak na przyszłość jak nie się modelarz obawia, że coś się stanie modelu to niech nie buduje modeli i nie startuje w zawodach tylko niech siedzi w fotelu i niech pije piwo. Lub buduje większe modele będące mogły wystartować z trawy wysokości 5 cm.

 

P.S.

Jak ktoś nie wieży, że idzie wystartować z takiej trawy samolotem np. Diablotin 1,35 m x 1,45 m na kółkach 45mm zapraszam na lotnisko przytniemy tak samo trawę i sam pokaże, że jest w błędzie. Oczywiście pokaz zrobię sam. W razie czego proszę o kontakt przed przyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.. jak tak czytam rozne posty w roznych tematach to coraz bardziej zaczynam tesknic za poziomem u Alexa - tutaj co drugi post robi sie wielka pyskowka i najezdzanie jeden na drugiego - polowe userow by trzeba ignorowac zeby doczytac sie czegos sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alianora pozwoliłem sobie poczytać Twój post o Korsarzu i mam wyrobioną opinię o Tobie .Chylę czoło przed Wybitną Osobowością.Dołaczam ciebie go grona ignorowanych.

Moje słowa tu napisane potwierdził dokładnie Krzysztof .

Szkoda Krzysiu że nie byłeś dziś na lotnisku polatalibyśmy ( i pokołowali) w zespole na tej "za dużej " trawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, nie widziałem ale co to za pyskówka bez kojota :mrgreen:

Ale rzucam okiem na zdjęcie zamieszczone na początku wątku:

http://img519.imageshack.us/img519/3411/mistrzostwapolski200704kh1.jpg

Jak rozumiem, sędziowie siedzieli przed pasem, pas wygląda OK.

Co więcej zawody przygotowała ekipa, która sama lata. Może i lotnisko nie nadawało się dla elektryka 80cm, ale czy spotkanie było dla takich modeli?

 

Anasazi - życie nie jest kosi, kosi łapci jak w wirtulanym ciepełku Alexa. W życiu codziennym zawsze spotkasz takiego Alionarę. Więc i wirtualnie trzeba się zmierzyć z taką wybitną umysłowością.

 

A na zakończenie wyłapany cytacik:

"..nie daje powodow do nabijania sie z modelarzy, ktorym dlugosc trawy nie odpowiadala."

Chyba walnę go do sygnaturki ;D i będę Alionarze copyrighty płacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadałem się na podstawie zdjęć załączonych przez Tigera. Co przyznać musicie ciekawie nie wyglądało. Szkoda że sam Radek bronił się nie zbyt przekonująco :) ale widać koledzy sprawę sprostowali :) i dobrze.

 

Alianora pozwoliłem sobie poczytać Twój post o Korsarzu i mam wyrobioną opinię o Tobie .Chylę czoło przed Wybitną Osobowością.Dołaczam ciebie go grona ignorowanych.

 

Ciekawe jakiej już liczby ludzi tu na forum tyczy się ta aluzja?

 

Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.

 

Bo nie sądzę by nasz "Albert Einstein" zmienił podpis ot tak sobie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej wiem, ze nazywanie kogos nieudacznikiem, bo cos takiego napisal Instruktor, tylko dlatego, ze nie chcial startowac na trawie, ktora uwazal za niedokoszona jest oznaka ignorancji i niczym wiecej. Niech sobie dodaje mnie do ignora - mam to gdzies. Wychodze z zalozenia, ze do udowodnienia kazdej tezy trzeba miec jakies argumenty, ktorych nie zobaczylem w tym watku. Tylko wysmiewanie sie z innych.

 

marcin133: uwazasz, ze ja to Albert Einstein? Coz za komplement! Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do startów z trawy to :

Wilga z kółkami 30mm doskonale sobie radzi na trawie 4cm, a Łoś z kółkami 70mm nawet nie spróbuje wystartować.

O czym to świadczy ?

A o tym ,że położenie kół względem SC decyduje czy model wystartuje z trawki czy nie.

 

Dla takich modeli warto by przygotować na przyszłość kawałek super wystrzyżonej trawki.

(a nawet kawałek pasa betonowego)

 

 

Cała pozostała dyskusja jest jak najbardziej na miejscu , bo dorośli ludzie powinni sobie wyjaśnić co im leży .

Więc niby co mam tu zamykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawe jakiej już liczby ludzi tu na forum tyczy się ta aluzja? "

Marcin gwarantuję Ci że tylko jednej i na pewno NIE jesteś to Ty :):)

Tomku jest ten"kawałek betonki" ale nikt nie raczył z niego korzystać sam nie wiem dlaczego .Ja osobiście lubie z niego startować.

Ignorowany ciągle uważa że chodzi mi o zawodnika ,Krzyś Cempel wyjaśnił o co chodziło i wystarczy czytać ze zrozumieniem tekstu i wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała pozostała dyskusja jest jak najbardziej na miejscu , bo dorośli ludzie powinni sobie wyjaśnić co im leży .

Więc niby co mam tu zamykać?

 

Od dwoch stron dyskutuje paru doroslych ludzi na temat tego czy trawa byla za wysoka czy za niska , uzywajac blazenskich argumentow i bawiac sie w zalosne gry...

Skoro sa to dorosli ludzie niech umowia sie na czata albo pojda na piwo a nie tocza ta dyskusje na forum...

 

Zagladam tu zeby zobaczyc jeszcze pare fotek z imprezy a nie dowiedziec sie kto jest Albercikiem, do kogo sa kierowane aluzje czy trawa w strefie pilotow miala 4 cm a dwa metry dalej juz szesc czy odwrotnie...:/

 

Tyle ode mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.