Skocz do zawartości

Lotnisko Michałków koło Ostrowa WLKP


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie sklada ze na przyszly tydzien wybieram sie do siostry do ostrowa wielkopolskiego. Kiedys, dobre 7-8 lat temu latalem tam na lotnisku w michałkowie, i podobnie w tym roku powstał pomysł zeby na wyjazd zabrać ze sobą model :D Chcialem sie dowiedziec czy jest tam mozliwosc polatania przez ludzi niezrzeszonych, jakie panuja zasady. Mysle ze pewnie ktos z forum tam lata, wiec moze bylaby mozliwosc przylaczenia sie na wspolne latanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Zapraszamy oczywiście ze latają.Należy powiesić numerek z kanałem na tablicy i latać.

W niedziele przeważnie ktoś jest gdzieś tak 10 -14

Często tez ktoś lata w sobotę tez w godzinach porannych.

Tylko jeden problem pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możliwe, że w sobotę 11 sierpnia będę na lotnisku ( jak coś nie wypadnie pod drodze ) jako kibic z rodzinką - chcę obejrzeć starty na Mistrzostwach Polski Modeli Makiet F4B F4C F4CX. Czekam tylko na jakiś oficjalny harmonogram, aby nie trafić na "przerwę obiadową w lotach" :mrgreen: .

 

P.S. Byłem w maju na Pucharze Polski F3M modeli akrobacyjnych skali gigant - wrażenie niesamowite.

 

P.S.1. Przydałoby się logo grupy ( na koszulce, torbie lub czapce ) - byłby fajny znak rozpoznawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w piątek i sobotę,widziałem bardzo ładne lotnisko,lecz kiepska organizacja,nie przygotowani do organizowania mistrzostw polski.Trawa wykoszona bardzo wysoko i nie pozbierana,zawodników garstka jak na takiej imprezie.Zawodnicy nie chcieli startować mniejszymi modelami z takiej trawy.Sędziowie przenieśli swój stolik na wcześniej koszoną trawę z której było zebrane siano.Pierwsze poszedł na start Zlin który tylko kołował po lotnisku i nie oderwał się od ziemi,gdyż gęsta i wysoka trawa była dobrym hamulcem.Przyjechała na start kosiarka która też nie wystartowała,miała tępe noże i nie wchodziła na obroty.Sędziowie zdecydowali że podczas przerwy lotnisko będzie doprowadzone do dobrego stanu.Przyjechała następna kosiarka ręczna z koszem,lecz po przejechaniu kilku metrów kosz się zapełnił i niema gdzie dawać trawy,więc całkowita rezygnacja z koszenia.

Teraz kilka fotek modeli czekających na ocenę,między innymi moje RWD6

 

mistrzostwapolski200700yx1.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200700xf5.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200700uk1.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200700xg6.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

 

Teraz fotki pięknego lotniska lecz nie przygotowanego do mistrzostw polski,oraz przylot kosiarki i grabi.

mistrzostwapolski200704kh1.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703ap0.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200704av8.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200704gs0.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703sw2.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703nf6.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703kz5.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703rz5.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

 

Tak się prezentowały modele na stojance czekając na start.

mistrzostwapolski200701wb9.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200701re4.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200701ub8.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200702kc1.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200702iq9.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200702tt8.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703sq2.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200703ci0.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

 

Były tez modele makiet na uwięzi więc zrobiłem kilka fotek.

mistrzostwapolski200704ma7.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200704cw5.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200705qi9.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200705tt1.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200705vb4.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200705rn1.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

 

Teraz fotki samolotu Marka Szufy którym sam lata,ale nie jest to samolot lecz model gdyż jest mniejszy niż orginał.Rozmawiałem z Markiem i powiedział że 2008r ten samolot-model będzie sterował radiem serwa będą o mocy 250 kg.

 

mistrzostwapolski200704ou0.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

mistrzostwapolski200704ef6.jpg

Shot with X-2,C-50Z at 2007-08-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia , tym bardziej, że od kibca ,a nie od zawodnika ... no ale , wystrczy zorganizawć taka imprezę u siebie i pokazać wszystkim jak to się robi . Z trawy, którą mamy na lotniku starują terenerki klasy 40 , a RWD nie wystrtowało ...dziwne , może jednak pilot... , układ modelu lub jeszcze coś innego.

Michał Wójcik nie wystartował mimo iż w zeszłym roku u nas latał ... no ale to bicie piany...

 

W Ostrowie były to trzecie MP Makiet i wszyscy dobrze wiedzą , że mamy pas trawiasty - zresztą 90% zawodników staruje u nas rok rocznie na imprezach Pucharu Polski i wie jakim pasem dysponujemy.

Ale żeby nie było KRYTYKĘ PRZYJMUJEMY !!!! Bo... zanosi się , że również w przyszłym roku Nasza Sekcja będzie robić MP Makiet... z taką propozycją wyszedł Marek Szufa - przewodniczący Komisji Modelarskiej AP.

 

Frekfencja jest podyktowana ilością zawodników strtujących w Polsce w klasach makiet było to dokładnie

- klasa modeli na uwięzi F4B 21 zawodników - w tym goiścinnie 2 zawodników z Niemiec

- Klasa F4C - 7 zawodników

- klasa F4CX - 8 zawodników

-loty trwały praktycznie w sobotę od 10.00 do 19.00 (równocześnie na uwięzi i na RC)- więc kibice zawsze mieli co podziwać.

 

Na zawody nie przybyło 6 zgłoszonych wczesniej zawodników z osobistych powodów.

 

A tak na marginesie dla kibiców wysoskośc trawy nie miała najmniejszego zanczenia ... na koniec imprezy kilku modelarzy wykonało loty pokazowe swoich modeli, oraz Marek polatał swoim dwópłatem (tak samo w sobotę ), widzowie mieli na co popatrzeć i to najbardzeij mnie cieszy.

 

Pozdrawiam !

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na fotkach to rzeczywiście lotnisko gorzej niż fatalnie przygotowane. Dziwi mnie odpowiedź Pana Radka ponieważ z lotniska modelarskiego nie ma startować trener klasy 40 a mały elektryk! I tak też powinno być przygotowane lotnisko co przecież należy do obowiązku organizatorów. Tłumaczenie też iż każdy wie jak jest przygotowane lotnisko (czyli kiepsko) jest też dziwne. Najwyraźniej organizatorzy nie przykładają się zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostrowie bylem juz od poczatku tygodnia, i mialem nawet okazje latac w srode w miedzyczasie jak koszono trawe. Powiem tyle ze dosc malym modelem ( Staudacher S300 1,55m) nie mialem najmniejszych problemow ze startem czy ladowaniem. Lotnisko bardzo ladne, organizacja musze powiedziec ze calkiem ok, minusem bylo tylko ze nie kazdy model byl skomentowany, i przydalyby sie jakies tabliczki przy kazdym modelu, taka krotka charakterystyka oryginalu, ciekawostki wyposazenie. Mysle ze to docenila by ta niemodelarska czesc publicznosci :) Zdziwila mnie tez troche liczba startujacych, szczerze myslalem ze bedzie ich wiecej. Moze i odstraszyla ich wysoka trawa, ale to są zawody i trzeba rywalizowac. Widzialm jak jeden pilot przy starcie gwaltownie dodal gazu i skonczyl smiglem w trawie, drugi start plynniej i ok, wiec widac i doswiadczenie w lataniu sie przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co widać na fotkach... a skąd wiesz w którym miejscu pola wzlotów zrobino te zdjęcia (?) w tym momencie ma on ok 200x200 m - właśnie dlatego nie lubię tych jałowych dyskusji na forach - nie byłem, nie widziałem, ale napiszę - ZABŁYSNĘ !!

 

Startuję w zawodach i uczestniczę w zlotach od 85r (no ostatnio ze zlotami słabo :cry: - braki czasowe) i nigdy nie było idealnie, ale zanim nie poznam szczegółów wystąpienia błędów nie wyrażam opini- bo krytyka wychodzi najłatwiej warto się tego nauczyć , bo samemu można paść ofirarą takich opinii.

 

Marcinie Tikicaca był i latał oraz widział -- Jego opinia jest dla mnie ważna tak samo jak Tigera.

 

Na koniec proszę zwracać się do mnie PO IMIENIU :D !!

 

Chętnie przeczytam i odpowiem na opinie tych , którzy BYLI i WIDZIELI !

 

Pozdrawiam !

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie Tikicaca był i latał oraz widział -- Jego opinia jest dla mnie ważna tak samo jak Tigera.

 

Nie rozumiem wtedy po co te zdjęcia i po co ta kosiarka, po co Tiger tak to opisał? Jak widać obie opinie mówią o wysokiej trawie z której w zasadzie nic sobie nie robisz a ja jak twierdzisz ZABŁYSNĄŁEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne masz Radku, jako organizator, podejście.

Wszak ogólnie wiadomo że wszelkiej maści makiety najczęściej mają problemy ze startem i przygotowanie odpowiedniego podłoża to podstawa.

Wiem jak startuje Łoś ,widziałem Fokera (8kg) i to na trawie naprawdę wystrzyżonej ,a pomimo o były problemy.

 

Tak więc zamiast irytować się krytyką , potraktuj to jako darmową naukę i na przyszły rok przygotujcie kawałek pasa pod mniejsze makiety.

 

Z drugiej strony faktycznie na forum łatwiej coś napisać niż powiedzieć w realu prosto w twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą gdybym nie wtrącił swoich trzech groszy na temat tej imprezy .To ze Radek "truł " czasami od rzeczy to normalne ,ale jeżeli jest się organiaztorem ,zawodnikiem i jeszcze komentatorem imprezy to i tak nieźle mu to wyszło ( Radek liczę na większe upusty :):):):) ).Dziwię się tylko że można narzekać na wysokośc trawy .Dziś pozwoliłem sobie na testy tzw wysokiej trawy ,model bez problemu kołował po trawie ,jak i startował ,nie mówiąc o lądowaniu.Dziś to już w zasadzie trzeci dzień po zawodach czyli trawa miała prawo nieco urosnać na dowód tego fotka

http://img521.imageshack.us/img521/7875/trawka1av4.jpg

Mogę tylko powiedzieć " kiepskiej tanecznicy ......" reszta jest milczeniem

(A na zawodach byłem oczywiście z nieodłączną w takich przypadkach żoną ,tuż przy namiocie i męczonym autku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem i nie widziałem na własne gały co i jak :D tylko oglądałem fotki modeli bo zawsze warto a przy okazji te fotki z trawą .Tu chyba nie chodzi o jej wysokość tylko o to że tam leży sianko :D a te może być trochę bardziej upierdliwe niż ciut wyższa trawka.

A może macie dopłatę z UE na ten kawałek łączki i to siano musi tam być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Dziwię się tylko że można narzekać na wysokośc trawy (...) Mogę tylko powiedzieć " kiepskiej tanecznicy ......" reszta jest milczeniem(...)

 

Hmmm znow sie bede czepial... i wiem, ze jestem palantem, ktory sie nie zna na modelach i trzeba przedemna chowac samochody ale nie moge sie powstrzymac. Wytlumacz mi jedno. Stawiasz model na trawie, zwiekszasz obroty, model sie poziomuje a chwile pozniej pada morda na pysk. Trawa nie pozwolila by kolka po niej pojechaly.

 

Pytanie wlasciwe:

Jak taki rasowy modelarz z piecioma miliardami godzin wylatanych modelami roznej masci poradzilby sobie z czyms takim? Chyba, ze te piec miliardow godzin to ty kolowales po roznych trawach (tych mniejszych i wiekszych) trenujac zachowanie sie modelu i radzenie sobie z takim przyziemnym problemem. Wtedy chetnie wyslucham rad i bede do konca zycia chylil czola przed ekspertem od kolowania na zielonej trawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej dziwne słowa w stosunku do siebie jak i do mnie .Na ale do rzeczy .piszę odnośnie wysokości trawy w trakcie zawodów jak i dziś podczas mojego pobytu na lotnisku.Startowałem jak i lądowałem w tym samym miejscu gdzie startowali zawodnicy a kołować sobie pozwoliłem na tzw betonkę.Myśle że wyraziłem się jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.