Jump to content

LED propeller - jak takie coś można zrobić


krankor

Recommended Posts

Zapewne LED-y wklejone na śmigle, tylko jak to umocować, żeby nie zerwało. Poza tym jak to zasilać? Ślizgacze?Elektronikę, która steruje takimi rotorami można znaleźć

Dołączona grafika

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=I9r3-XybgN4&feature=related

Link to comment
Share on other sites

"The Akku was inside the spinner, and the cables and LED's glued in into the proppeller itself. The plane wasn't made by me it was done by a very professional rc aircraft designer named Walter Ost. As far i could see, the accu and a switch was inside the spinner. LED's looked out of the proppeller around 5 mm, cables unvisible."

Link to comment
Share on other sites

No nie bardzo :( Właśnie o to pytałem na początku, bo kwestie elektroniki, układu itp można znaleźć w sieci. Mocowanie LED-ów, potem wyważenie zasilania itd. A włączanie?? Na kontaktron z odejmowanym neodymkiem na czas pracy? Te problemy są sednem ciekawostki. Chyba trzeba by wpuszczać diody w materiał i zalewać żywicą, żeby siła odśrodkowa nie zerwała. Tak samo z drucikami.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli były by małe diody to można stosować zasilanie z baterii z zapalniczek i schowane w kołpak. Z włącznikiem to jakiś mały suwakowy(coś jak w wskaźnikach napięcia odbiornika) Większy kołpak to i się wszystko zmieści. A oświetlenie tak jak piszesz ze na żywice w śmigło.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.