Skocz do zawartości

Koniec pikników lotniczych w Góraszce


Ładziak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informację z pewnego forum lotniczego:

 

 

 

Bilety były po 25zł. W Radomiu po 50zł. Nie mniej, impreza zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i nawet przy kiepskiej pogodzie ściągała tłumy, które nie tylko płaciły za bilety, ale i zostawiały sporo gotówki na terenie pikniku.

 

 

Madrian, chyba nie tym wejściem,50 zł było za dwudniowy, skoro juz zależy Tobie na szczegółowym porównaniu to wychodzi ono 30 Radom/27 Góraszka :)

Zresztą porównanie odnosiło się do skali przedsięwzięcia i miało li tylko na celu podkreślenie farmazonów o problemach finansowych. NIE miało wskazywać, że Góraszka była droga.

 

Subiektywnie dodam, że to był najmilej wspominana impreza lotnicza przez osoby, które "zaciagam" na takie imprezy.

 

 

Edit: poprawka i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zielona wyspa i cud gospodarczy, cholera jasna. Pozostaje bul nadzieji...

A Ci co tak świetle wyuczeni po krzyż, pochodnie i pod pałac :twisted:

Do tej pory (zgadzając się z Tobą, lub nie), uważałem Cię za człowieka reprezentującego określony poziom (dyskusji i nie tylko). Takiej histerii się nie spodziewałem.

Pozostaje mi wyrazić radość, że pomogłem Ci podnieść Twoją samoocenę.

Dobrze że Haczyński ma immunitet. I sam kwiaty składał.

Bo bez podsadzenia nic by nie zobaczył z za ogrodzenia.

 

Widzę że polityka i wzjemna "polityka miłości" osiągnęła nawet sfery życia zarezerowane dotychczas dla wspólnej zabawy i rekreacji. Panowie weźcie na wstrzymanie. Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy w sposób nieobraźliwy dla innych a reszta powinna to uszanować bez argumentów "adpersownam". Tylko widzę tutaj ze skomentowanie w sposób negawtywny umiłowanje partii rządzącej jest zamachem stanu za którym stoi zły do szpiku kości i zawistny PiS. Zdziwię Was wszyscy politycy stosują takie same metody i takie same rozumowanie angażując do tego jak nawięcej ludzi skupionych przy różnych mediach. I proponuję schować do szuflady stereotypy ze na PO głosują "mlodzi wykształceni i z wielkich miast" a na PiS tylko stare mochery i wieśniacy.

 

A wracając do tematu wątku to szkoda Góraszki. Ale może lepiej będzie jak te pieniądze przeznacza na restaurację zabytków latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Dziwi mnie, że Leszno nie organizuje tego typu imprez.

Ale za to organizuje obóz szybowcowy dla juniorów w końcówce kwietnia i wiele innych. Szkoda Góraszki bo tam ogólnie niewiele się lata więc takie imprezy nikomu nie przeszkadzają. Latający pewnie znają to z autopsji , że takie imprezy wykaszają normalne latanie dla szaraczków więc nie przepadamy za takimi imprezami na naszych lotniskach. Jak mawiał mój ulubiony instruktor - "prawdziwy lotnik kocha latać i nienawidzi jak inni latają kiedy on nie może". Chociaż raz na jednej imprezce na Babicach wyrzucałem skoczków z Jaka 12 czekając aż pode mną skończy kręcić swój program Extra ... miało to swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że szkoda Góraszki.

Jeszcze jak mieszkałem w kraju to nie musiałem daleko wyjść z domu by sobie popatrzeć.

Ale po co informując o tym wciskać politykę do tego.

Nawet w UK z powodów gospodarczych zostało odwołanych kilka imprez lotniczych.

I nikt nie szuka drugiego dna.

Co do skomentowania w sposób negatywny partii rządzącej i odpowiedzi

na to.

Ani ją kochać ani nienawidzić.

Trudno oczekiwać że będą złośliwe docinki i nie będzie na to odpowiedzi.

Ładziak napisał a reszta skuli uszy po sobie.

Wyrocznię i dziewicę w jednym już znam co ma patent na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Dziwi mnie, że Leszno nie organizuje tego typu imprez.

Ale za to organizuje obóz szybowcowy dla juniorów w końcówce kwietnia i wiele innych. Szkoda Góraszki bo tam ogólnie niewiele się lata więc takie imprezy nikomu nie przeszkadzają. Latający pewnie znają to z autopsji , że takie imprezy wykaszają normalne latanie dla szaraczków więc nie przepadamy za takimi imprezami na naszych lotniskach. Jak mawiał mój ulubiony instruktor - "prawdziwy lotnik kocha latać i nienawidzi jak inni latają kiedy on nie może". Chociaż raz na jednej imprezce na Babicach wyrzucałem skoczków z Jaka 12 czekając aż pode mną skończy kręcić swój program Extra ... miało to swój urok.

 

Mieszkam 6km od Góraszki i już od ponad roku mówi się o centrum handlowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu wątku to szkoda Góraszki. Ale może lepiej będzie jak te pieniądze przeznacza na restaurację zabytków latających.

Niestety bez Góraszki tracą główne miejsce promocji i też zdobywania sponsorów dla dalszych prac restauracyjnych... masz rację szkoda. Zresztą do Góraszki też nie dopłacali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu wątku to szkoda Góraszki. Ale może lepiej będzie jak te pieniądze przeznacza na restaurację zabytków latających.

Może tych pieniążków nie być.

 

Na fundację, która organizowała znaną imprezę międzynarodową - sponsor się znajdzie zawsze.

 

Na fundację, która w ciasnym hangarze składa stare części może być znacznie trudniej kogoś nakłonić do podzielenia się funduszami.

 

Po prostu sponsor musi coś dostać w zamian. Nalepka na starym samolocie, stojącym na bocznym lotnisku to marna zachęta.

 

Reklama przez paroma ładnymi tysiącami ludzi i możliwość podpisywania się "oficjalny sponsor międzynarodowego pikniku lotniczego nr XX" jest nieco lepszym "wabikiem".

 

Pikniki ściągały tłumy ludzi spragnionych igrzysk. Na krótki czas w ludziach kiełkowało zainteresowanie lotnictwem, a wiadomo że ludzie zawsze chętnie wydają pieniądze pod wpływem impulsu. Podejrzewam, że w okolicach pikniku Fundacja zawsze zgarniała dodatkowe wpływy, od osób poruszonych imprezą. Przecież tam nie przychodzili sami bezdomni i bezrobotni. ;)

 

Uważam, że Fundacja mocno to odczuje w swoich księgach.

 

Jeżeli organizacja pikniku była przeszkodą w normalnej działalności - to może należało zatrudnić osoby specjalizujące się tylko w organizowaniu pikniku. Wówczas osoby zajmujące się renowacją nie byłyby odciągane od pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tych pieniążków nie być.

Jak napisałem o tym przed Madrianem, tak teraz się pod nim podpisuję!

Dostaną "tylko" jednorazowy zastrzyk gotówki ...

Tego też nie dostaną, bo lotnisko nie jest ich. Po prostu zrezygnowali w obawie, że przyjdzie za mało ludzi, a praca z przygotowaniem imprezy ciężka. Jeżeli doszły do tego problemy z dzierżawą lotniska na czas imprezy, mogli się wycofać, uważając iż będzie to skórka za wyprawkę.

Nie mniej może się to odbić negatywnie na fundacji i jej działalności statutowej. Góraszka stała się już znakiem towarowym i firmowym. To tak jakby Coca Cola zrezygnowała ze sprzedaży Fanty i Sprite'a, żeby sprzedawać więcej Coli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak mieszkałem w kraju

Czyli w dupie jesteś i gówno widzisz, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczo-polityczną i nastroje społeczne w PL.

 

Nawet w UK z powodów gospodarczych zostało odwołanych kilka imprez lotniczych.

I nikt nie szuka drugiego dna.

Ale w Anglii nikt nie kłamał w żywe oczy, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej, byleby tylko słupki poparcia się utrzymały.

 

Co do skomentowania w sposób negatywny partii rządzącej i odpowiedzina to.

Nic nie komentowałem. Jedynie ZACYTOWAŁEM ich, co dowiodło ich kłamstw oraz płycizny umysłowej.

Nie mogę cytować? W sumie nie dziwne, wczoraj zabronili cytowania poezji...

 

Ani ją kochać ani nienawidzić.

Dlaczego? Mentalność Kalego?

 

Trudno oczekiwać że będą złośliwe docinki i nie będzie na to odpowiedzi.

Powtarzam, to nie był docinek. To był cytat, ich własne słowa! Ponadto wykazałem związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy ich kłamliwą oceną sytuacji gospodarczej kraju, a stanem rzeczywistym, którego przykładem jest wiadomość będąca tematem niniejszego wątku.

Ty poraz kolejny walisz bezsensowne paszkwile, zniżając się do poziomu bruku poprzez wyśmiewanie czyjejś fizyczności. Czy to kolejna zagrywka PR, bo twoim ulubieńcom słupki w sondażach na mordę lecą, odwrotnie proporcjonalnie do dramatycznego wzrostu inflacji?

 

Ładziak napisał a reszta skuli uszy po sobie.

Może nie mają argumentów, bo jak tu podważać cytowane słowa umiłowanych wodzów i siły przewodniej narodu? A może są podobnego zdania, co ja? Przeczytaj post malinowskiego, przestań myśleć stereotypami!

Może jeszcze nie dotarło, ale za cudakami jest już tylko 30-35% społeczeństwa w zależności, jak są naginane sondaże. Reszta ma ich dosyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dupie jesteś i gówno widzisz, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczo-polityczną i nastroje społeczne w PL.

Widzę ze już tam byłeś i wiesz co można spotkać.

 

 

Ale w Anglii nikt nie kłamał w żywe oczy, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej, byleby tylko słupki poparcia się utrzymały.

Nie rozśmieszaj mnie.

I tu właśnie do ciebie pasuje to co napisałeś że gówno widziałeś i tyle samo wiesz.

Ostatnie wybory i Partia Pracy.

Każdy kto będzie rządził takie gierki będzie uprawiał.

Jeśli myślisz że to tylko w Polsce to twoje ego wzrok ci przysłania i dalej niż do swojej

miedzy nie widzisz.

 

 

Nic nie komentowałem. Jedynie ZACYTOWAŁEM ich, co dowiodło ich kłamstw oraz płycizny umysłowej.

Nie mogę cytować? W sumie nie dziwne, wczoraj zabronili cytowania poezji...

Tylko że Kaczyński wyciął mały fragment bo bał się że dalszy ciąg będzie akurat opisywał jego.

 

Dlaczego? Mentalność Kalego?

 

robintom napisał/a:

Trudno oczekiwać że będą złośliwe docinki i nie będzie na to odpowiedzi.

 

Powtarzam, to nie był docinek. To był cytat, ich własne słowa! Ponadto wykazałem związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy ich kłamliwą oceną sytuacji gospodarczej kraju, a stanem rzeczywistym, którego przykładem jest wiadomość będąca tematem niniejszego wątku.

Ty poraz kolejny walisz bezsensowne paszkwile, zniżając się do poziomu bruku poprzez wyśmiewanie czyjejś fizyczności. Czy to kolejna zagrywka PR, bo twoim ulubieńcom słupki w sondażach na mordę lecą, odwrotnie proporcjonalnie do dramatycznego wzrostu inflacji?

 

Akurat by popierać od razu nie muszę kochać.

Emocje nad zdrowym rozsądkiem to uprawia się pod Pałacem Prezydenckim.

Wyśmiewanie Prezydenta przez ciebie to jak pisałem wcześniej w innym poście jest OK bo to Ładziak napisał.

Paszkwile piszę no patrz od kogoś się nauczyłęm tego.

Zaczęło się od palenia kukły z podobizną Prezydenta Wałęsy i pomówieniach na wszystkich co nie popierają pis.

A potem płaczą że Lecha obrażają.

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Co do słupków ja wiem że pis cztery razy już wygrał i teraz czas na piąte zwycięstwo.

I wiem wiem tylko Prawdziwi nie zmanipulowani Polacy głosują na pis.

 

Może nie mają argumentów, bo jak tu podważać cytowane słowa umiłowanych wodzów i siły przewodniej narodu?

Faktycznie jak się słucha populizmu Kaczyńskiego i jego popleczników to sam miód dla szaraczków.

 

A może są podobnego zdania, co ja? Przeczytaj post malinowskiego, przestań myśleć stereotypami!

 

Często słyszę że pis popiera naród czyli miliony wyborców pisu co przekłada się na wygrane wybory od 2007r.

 

Może nie każdy patrzy na garnek a na normalność?

 

Może jeszcze nie dotarło, ale za cudakami jest już tylko 30-35% społeczeństwa w zależności, jak są naginane sondaże.

I może te sondaże to z Homo-Homini?

Nie rozśmieszaj mnie o jej wiarygodności.

To tak jak ja "bezstronny" bym prowadził taką firmę i prowadził sondaże to pewnie poszło by w inną stronę. ;D

 

Ponadto wykazałem związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy ich kłamliwą oceną sytuacji gospodarczej kraju, a stanem rzeczywistym, którego przykładem jest wiadomość będąca tematem niniejszego wątku.

Anglia niby taka mocna a też ma dzieci głodne w szkołach i to znaczny procent.

 

Sprawy gospodarcze to czyste paliwo do walki politycznej a rzeczywistość stawia do pionu.

Z pustego nie nalejesz.

Przy globalizacji to takie domino dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Kaczyński wyciął mały fragment bo bał się że dalszy ciąg będzie akurat opisywał jego.

Jaki Kaczyński? Co mnie Kaczyński obchodzi? To, że nie cierpię nieudaczników z PO nie znaczy, że lecę ślepo za PiSem.

Oczywiste, że jeżeli maiłbym wybierać między PO i PiS, to zagłosowałbym za PiS, bo to duuuuużo mniejsze zło, ale do takiego wyboru nawoływał też choćby JKM. Rządy PiS wspominam bardzo pozytywnie, szczególnie w porównaniu do obecnej Parady Oszustów, ale jest tyle innych możliwości wyboru!

Tak więc znowu nie trafiłeś przez te klapki na oczach, więc całą resztę wypowiedzi łaskawie olewam.

 

BTW cała dyskusja toczy się dokładnie z planem, nawet odpowiedzi miałem z grubsza naszkicowane. Wiedziałem, że ktoś się przyczepi do błędów, potem znajdą się obrońcy POkemonów, a na koniec zostanę jednym z zaślepionych pisiaków. Otóż nie, uff.

 

 

Z pustego nie nalejesz.

To już przerabialiśmy na innym forum i wyjaśniono, że można skutecznie ograniczać powstanie pustki, a nie lać do oporu, a potem się dziwić, że już nic nie leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.