Skocz do zawartości

PREDATOR - pierwszy atakw Libii bezzalogowego samolotu


kminek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za TVN24:

 

Lotnictwo wojskowe USA dokonało pierwszego ataku na cel w Libii przy pomocy bezzałogowego samolotu Predator (ang. - drapieżnik) - podał Pentagon. Departament Obrony nie podał, co dokładnie było celem ataku.

Armia USA wydała bardzo zdawkowy komunikat. Podano jedynie, iż atak miał miejsce przed południem czasu miejscowego w Libii.

 

Zobacz infografikę "Kabina" Predatora, z której piloci zdalnie kontrolują maszynę (Fot. USAF)

USA wysyłają bezzałogowce do Libii

Stany Zjednoczone zaczynają wykorzystywać uzbrojone samoloty bezzałogowe w... czytaj więcej ?

Zrobotyzowany atak

 

Predatory dostały "zielone światło" od Białego Domu do przeprowadzania ataków w Libii w piątek. Bezzałogowe maszyny mają służyć do chirurgicznych ataków na cele w miejscach, gdzie uderzenie klasycznych samolotów stanowi zbyt duże zagrożenie dla cywili.

 

Predatory latają o wiele niżej i wolniej niż myśliwce, dlatego mogą namierzać swoje cele z większą precyzją. Atak przeprowadzają przy pomocy rakiet Hellfire.

 

Nad Libię wysłano dwa "zespoły patrolowe", co oznacza pięć bezzałogowców. Pierwszy loty uzbrojonych Predatorów miały się odbyć w czwartek, ale zła pogoda zmusiła maszyny do powrotu do bazy. Nie wiadomo gdzie drony stacjonują. Prawdopodobnie jest to włoska baza Sigonella.

 

A oto "kabina" predatora :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

troszku mnie ten samolocik interesował....wg mnie wersja R czyli reconesance...czy jakoś tak,sama nazwa mówi,że nie uzbrojony,wersja zwiadowcza.wersja B,albo MQ9...wersja z wzmocnionym silnikiem i możliwością uzbrojenia i wersja C...silnik turboodrzutowy,poza tym nie wiem ,jakie zmiany wprowadzono

edit

rq1 bez uzbrojenia

mq1 Uzbrojone w AGM 114 hellfire

 

o wersji C nic wiecej nie wiem :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.