Skocz do zawartości

Wrocław - Gdzie Latamy


spiderok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zapowiada się fajne latanie żaglowe na Ceglanej we Wro w środę i czwartek(13,14.05). Kilka razy latałem tam szybowcem 2.8m i było całkiem nieźle, choć zboczę krótkie. Po dłuższej, modelarskiej, przerwie chce się tam znów wybrać, i tu pytanie, może ktoś również planuje zawitać na Ceglaną jutro lub pojutrze? Chętnie polatam w towarzystwie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz WNW jest najlepszym kierunkiem, jednak przy czystym W też da się polatać. Na sobotę, jak narazie, również zapowiada się warun na Ceglaną, więc jak prognozy sie utrzymają, można będzie się ustawić.

Czwartek wygląda nieźle, jakby co to się wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kierunek ok, ale siła, jak na moje oko może być za słaba, na ceglanej jest słaby "wydmuch", chociaż bedzie termika więc trzeba bedzie się wstrzelić w komin i będzie ok. Ja byłem w czwartek, wiała laminarna 6 z podmuchami ok 12m/s (model 2m, 2kg) i momentami leciał na wstecznym, ale dało się też pokręcic na przedpolu i było całkiem fajnie. Ja jutro nie mogę, ale możliwe, że w niedziele się wybiorę. A w niedzielę ma fukać dobrze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem dzisiaj na zachodniej stronie zbocza na Ceglanej. Fajnie było, chociaż wiało ok 4ms w porywach do 5ms to górka ma łagodne przedpole, to siła "nośna" faktycznie nie była za mocna. Mam model 2m i 1,5kg, więc bez balastu nosiło go trochę na "boki". Z balastem polatałbym dużo szybciej. Muszę pomyśleć, albo nad instalacją balastową, albo modelem pod F3F. Było to jedno z pierwszych doświadczeń z lataniem na żaglu i mogę podsumować, że zabawa jest świetna. Ogółem, pomagała trochę termika, czasem silnik, więc lekką ręką wylatałem, nie wiem kiedy, ponad pół godziny w jednym rzucie.

 

Na plus ceglanej zaliczyłbym, relatywnie bliskość zbocza od miejscówki domowej (vs Rusko), możliwość wjazdu na górę i bliskość sprzętu w aucie do obsługi modelu, Na minus - łagodny skok wzgórza i rozmieszczone studzienki betonowe to tu to tam - trzeba zaplanować miejsce do lądowania

 

Podsumowanie: zapowiada się ciekawa zabawa w F3F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie przeprowadzam się za miesiąc do Wrocka, wysprzedałem zbędny sprzęt modelarski i zostawiłem kasę na model oraz zatrzymałem sobie podstawowe wyposażenie jak radio, ładowarka itp. Idąc dalej chodzi mi o miejscówki do latania w pobliżu Różanki ul. Jugosłowiańska. Nie wiem jaki zakupić model, mam tam teren sportowo-rekreacyjne (boiska między blokami) więc mała halówka byłaby idealna tym bardziej, że zima też niedługo przyjdzie i zawsze to jest opcja latania od święta na hali. Z drugiej strony mógłbym kupić jakiś mały model np. Mini Swift'a z HK i wtedy mam wszystko w plecaku aby podjechać MPK gdziekolwiek ... no właśnie, tylko gdzie? Czy w pobliżu mojego miejsca zamieszkania będzie miało sens aby kupić coś pokroju właśnie Mini Swifta z HK? Tzn. chodzi mi normalny i wygodny dojazd z tego miejsca MPK w jakąś miejscówkę do latania. Bo jeśli będę mógł MPK nawet z przesiadką i przejściem jakiegoś tam normalnego dystansu wpaść na normalną miejscówkę do latania to chętnie zakupię tego Mini Swifta lub jakieś malutkie latające skrzydło. Po prostu chodzi o transport, albo latanie przed blokiem halówką albo będzie opcja podjechania w rozsądne miejsce i polatania czymś niewielkim jak wyżej wymienione.

 

We Wrocku ani nie będę miał narzędzi ani też miejsca i sposobu aby cokolwiek sklecić dlatego celuję w bardziej model typu PNP lub inny, który nie wymaga grzebania. Depronowa halówka będzie grzebania wymagała, ba, nie pożyje długo i będzie potrzebna kolejna a kto to mi zbuduje, gdzie i za co. Chciałbym teraz kupić modelik, który przetrwa jak najdłużej.

 

Czytam o zboczach na których latacie więc przychodzi mi pomysł na małe skrzydło lub coś pokroju mpxowego Fox'a aby bez silnika polatać na zboczu i wejdzie to to do plecaka z radiem. Po prostu nie wiem na jakie warunki tam się szykować. Jakieś propozycje?

 

EDIT:

I po sprawie, za grosze (59 zł) kupiłem sobie skrzydełko z EPP MorlockFamily ZigZag, fajne maleństwo i akurat mam wyposażenie ... do plecaka będzie idealne, nawet mam 3 pakiety do niego a jak dobrze pójdzie i podejdą większe to łącznie będzie 5 pakietów więc nawet podjeżdżając gdziekolwiek się nalatam tak czy siak. Miałem już tenże model z parę lat temu, idealny na takie warunki studenckie :lol:

 

http://www.morlockfamily.pl/index.php/pl/modele/37-zigzag-epp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Koledzy, w poszukiwaniu nowych miejsc na mapie https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1eOwyB0F5ZW0n2jbv0pX59f9O1xM&hl=en_US natrafiłem na dwa potencjalnie ciekawe - Wilków Średzki (AAA019) i Miłoszyn (TRA148). Pierwsze z nich to dwa prostopadłe pasy trawiaste. Drugie nie wiem gdzie miałoby być konkretnie lądowisko, ale jest zaznaczone na tej mapie przeznaczenie "loty RPA" czyli modeli.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia stamtąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rusko

 

https://www.google.pl/maps/place/50°59'15.7%22N+16°28'03.5%22E/@50.9888286,16.4676389,15z/data=!3m1!1e3

 

Potem droga polna pod górę. Ci co maja bardziej terenowe auta, wjeżdżają na szczyt. Nie wiem czy to jest legalne. Ja parkuję przy drodze, biorę graty i idę na nogach. Najlepsze zbocze na kierunek wiatru West.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.