Skocz do zawartości

Na czym zapisywać obraz?


madrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do rozwiązania ostatni problem z moim FPV.

Mianowicie brakuje mi zapisu obrazu.

 

Mam co prawda Laptop, ale to nie najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza, że oryginalny W7 HP ma poważne wapory względem współpracy z nielicencyjnym oprogramowaniem.

 

Szukam jakiegoś niewielkiego urządzenia, które zapisywałoby sygnał z kamery, od razu na karcie pamięci w jakimś sensownym formacie video.

 

Niestety nie mogę nic takiego znaleźć. Natknąłem się na San Disk V-mate, ale jest to stare urządzenie, którego nigdzie już nie można kupić.

 

Potrzebuję czegoś co ma z jednej strony wejście AV in, a z drugiej wyjmowaną kartę pamięci.

Możecie mi coś polecić? Maksymalnie proste, małe, ekonomiczne rozwiązanie.

Skoro potrafią to robić kamerki za 30zł, to chyba nie jest jakoś specjalnie skomplikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja od paru lat używam do zgrywania AV na pendrive'a (lub dowolny dysk) czegoś takiego

ftp://ftp.pinnaclesys.de/manual/Pinnacle%20Video%20Transfer/Pinnacle_Video_Transfer_PL.pdf

http://www.areadvd.de/hardware/2008/Pinnacle_Video_Transfer.shtml

Nie jest niestety tani (bodaj coś koło 500~600 zł), ale dobrze zgrywa filmy z VHS na dysk, choć pewnie obecnie dostępne są dużo tańsze i lepsze ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakoś nie znajduję tego, czego potrzebuję. Byłem dziś w dwóch sklepach i niestety sprzedawcy rozkładali ręce lub proponowali jakieś nagrywarki DVD podłączane do komputera.

 

Zastanawia się nad kamerką brylokiem.

Wycinamy kamerę, podłączamy sygnał z gniazda AV. włączam kamerę, ale nagrywa na kartę nie to co widzi jej kamerka dziadowska, lecz sygnał z odbiornika. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie. Takiego czegoś szukam.

Dziękuję. :D I daję krzyżyk na drogę... :mrgreen:

 

Edit:

 

Niestety ciemno to widzę.

Ten rejestrator kosztuje w tym sklepie 600zł + wysyłka.

Aukcja jest BCM, co w tym przypadku oznacza, iż "tajemniczo" cena podskoczy w ostatniej godzinie aukcji do poziomu sklepowej. :? Jak to zwykle bywa na Alledrogo. :P

 

Ale widziałem coś podobnego w Chinach. ok. 35$.

Muszę głębiej poszukać.

 

Albo... rozpruję moją kamerkę szpiegowską w zapalniczce. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za drogie na moją kieszeń. Wolałbym już laptopa targać, a zamiast tego gogle kupić. :P

 

Chyba jednak popracuję nad spycamem. Na chłopski rozum - wystarczyłoby tylko sygnały z kamerek zamienić.

A różnica w cenie - kolosalna.

 

Chyba jest następna nisza dla majsterkowiczów. Mikrorejestrator do kart SD, zapisujący sygnał w jakimś stałym formacie. :wink:

 

Coż - chyba wrócę do laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EasyCapa. Z tym, że stary model. Nie można go uruchomić pod W7 (a próbowałem wszystkich typów sterowników jakie są w sieci - jak nie powódź to przemarsz wojsk), a ja mam w dodatku "kastrata" czyli Home Premium. Nie mogę nic zrobić, w razie niekompatybilności.

 

Wg producenta EC - dopiero model 60+ współpracuje z W7, ale jest słabo dostępny. Na Ebay-u miało go ostatnio może ze 3 sprzedawców, wszyscy na antypodach. Jeden chciał za przesyłkę dwa razy więcej niż za towar... który i tak był droższy 2x od starszego modelu. :wink:

 

Norman - ten sprzęt prezentuje się ciekawie. Przy niskim kursie dolara może być atrakcyjną alternatywą. Zapytałem się sklep o przesyłkę do Polski i czas. Zobaczymy co powiedzą.

 

Ale znalazłem też na Ebayu alternatywę - jednokanałówkę za 29,99$

http://cgi.ebay.com/Mini-S-DVR-1CH-TF-Card-Video-Recorder-IP-Cameras-/300529035526?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item45f8ed2906#ht_4868wt_977

 

Muszę pomyśleć i coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.