Skocz do zawartości

Zestawienie symulatorów


biedronas

Rekomendowane odpowiedzi

+++ WSTĘP +++

stan na dzień 18.05.2011

 

0. Spis ten ma na celu zaznajomienie początkujących modelarzy z dostępnymi symulatorami RC zarówno płatnymi jak i darmowymi.

 

1. Jeśli chcesz korzystać z symulatora przy pomocy myszki lub joysticka, to niestety trochu mijasz się z celem. Symulator nie jest grą komputerową! Lepszym rozwiązaniem jest pad z dwiema gałkami analogowymi, chociaż nie jest to i tak najrozsądniejszy wybór. W tej chwili można w miarę tanio dostać kontroler w kształcie aparatury podpinany do portu USB, co jest o wiele bardziej sensowne (niektóre symulatory dodają takie kontrolery). Niestety takie kontrolery posiadają tylko podstawowe funkcje. Wydaje mi się, że przy zakupie lepiej od razu zaopatrzyć się w wersję 6-kanałową. Równie dobrym rozwiązaniem jest sterowanie za pomocą aparatury podpiętej za pomocą odpowiedniego kabelka.

 

2. Niestety darmowe symulatory nie są w stanie dorównać niektórym płatnym. W drugą stronę to niestety nie działa, niektóre płatne symulatory zdecydowanie nie są warte swej ceny. Darmowe symulatory są dobre na początek, aby nauczyć się zachowania modelu na nasze działanie, jednak w nauczaniu zaawansowanej akrobacji niewiele nam one pomogą. Z czasem warto zainwestować pieniądze w dobry produkt, przy zaawansowanych modelach (np. akrobaty albo heli) pieniądze te się zwrócą, nie licząc naszego czasu, który byśmy poświęcili na naprawę.

 

3. O ile w przypadku samolotów odwzorowanie lotu jest stosunkowo proste, o tyle podobno nie istnieje darmowy symulator śmigłowców (tzn. taki, który odwzorowywałby w dobrym stopniu lot modelem śmigłowca). Takie jest zdanie osób latających helikopterami (osobiście nie latam jak na razie helikopterami, więc posiłkuję się opiniami zaczerpniętymi z neta). Dlatego też aby za pomocą symulatora nauczyć się latać helikopterami trzeba się liczyć z zakupem porządnego programu (spotkałem się z opiniami, że dużo trudniej pilotować np. Lamę niż niektóre heli 3D na darmowych symulatorach).

 

4. Jeśli ktoś ma sporo pieniędzy, to zdecydowanie najlepszymi symulatorami są Realflight, Phoenix, Reflex, Aerofly. Wśród modelarzy właśnie ta czwórka jest wymieniana jako najlepiej oddające warunki naturalne. Zdania co do tego, który z nich jest tym najlepszym są podzielone i prawdopodobnie tak już zostanie :) Jedno jest pewne, są to naprawdę dobre produkty.

P.S. Proszę o to, aby nie dyskutować w tym temacie, który jest lepszy i dlaczego, można w tym celu utworzyć odrębny temat albo wypowiedzieć się na jednej z licznych dyskusji na ten temat :)

 

5. Jeśli jesteś początkujący (przed lotami na żywo postanowiłeś się pouczyć na symulatorze), opanowałeś do perfekcji model treningowy w danym symulatorze (czyli umiesz bez problemu wystartować, polatać i wylądować), ustaw sobie w opcjach termiki (o ile jest to możliwe) lekki wiatr (1-2 mph) oraz lekkie podmuchy (także 1-2 mph). Spróbuj podszkolić się także na takich warunkach, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc w lataniu na żywo.

 

+++ SYMULATORY RC +++

 

Uwagi wstępne:

Dostępność - W przypadku płatnych symulatorów ceny są brane z oficjalnych stron bądź oficjalnych sklepów, można więc trafić na internecie na produkt tańszy bądź droższy.

Modele - informacja, czym można polatać. Podział to: samoloty (wszelakiej maści), szybowce (w tym motoszybowce), helikoptery oraz czterokoptery (tak nazwałem modele z czterema wirnikami). Informacja o liczbie dostępnych modeli w wersji czystej, czyli bez dodatków.

Sterowanie - w jaki sposób możemy latać dostępnymi modelami. Adnotacja „aparatura” oznacza, że możemy za pomocą interfejsu podłączyć własną aparaturę. Przy takiej opcji istnieje również możliwość korzystania z innych peryferii (kontrolerów, joysticków i padów). Adnotacja „kontroler” oznacza, że do działania produktu potrzebny jest dedykowany kontroler (zazwyczaj stanowiący zabezpieczenie antypirackie). Dla początkujących warto dodać, że interfejs to kabelek łączący aparaturę z komputerem, kontroler zaś to ogólnie urządzenie sterujące w kształcie aparatury, które łączy się bezpośrednio z komputerem i służy tylko do obsługi symulatora (na czymś takim nie polatamy prawdziwym modelem). Ja testowałem programy na 4-kanałowej aparaturze E-sky, łączącej się za pomocą inerfejsu USB.

 

++ Symulatory darmowe ++

 

+RC Desk Pilot+

RC Desk Pilot

 

Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, iż na dzień dzisiejszy jest to najlepszy darmowy symulator. Niestety do dyspozycji mamy niewiele, jednak można liczyć na to, iż z czasem program będzie oferował coraz więcej.

 

Aktualna wersja: 0.1.3

System operacyjny: Windows XP/Vista/Windows 7, 32 or 64 bit

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Modele: 6 samolotów, 3 szybowce, 2 helikoptery.

Scenerie: 2 scenerie 3D.

Ustawienie pogody: Termika, wiatr.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Aparatura, klawiatura.

Inne: Obraz 3D, gry (pylon racer, scarecrow).

 

+BMI+

BMI Flight Simulator

 

Odmiana symulatora RC Desk Pilot, gdzie do dyspozycji mamy modele produkowane przez firmę BMI. Zgodnie z tym, co zauważył użytkownik Madrian modele w obydwu programach są wymienne, wobec czego można spokojnie je kopiować między poszczególnymi produktami.

 

Aktualna wersja: 0.2.0

System operacyjny: Windows XP/Vista/Windows 7, 32 or 64 bit

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Modele: 5 samolotów, 2 szybowce.

Scenerie: 3 scenerie 3D.

Ustawienie pogody: Termika, wiatr.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Aparatura, klawiatura.

 

+FMS+

FMS

 

Legendarny darmowy symulator. Niestety do wersji płatnych mu daleko. W tej chwili dodawany np. do różnorodnych modeli np. E-sky (nazwany E-sky simulator). Bardzo dużym atutem jest ogromna ilość modeli dostępnych w internecie. Niestety program ten nie jest rozwijany.

 

Aktualna wersja: Nie kontynuowany (aktualizacja oficjalnej strony - rok 2009). Ostatnia wersja programu to 2.0 Alpha 8.5, jednak nie jest ona dopracowana (problemy ze sterowaniem), wobec czego najlepiej instalować wersję 2.0 Beta 7.0.

System operacyjny: Windows 95/98/ME/2000/XP

Wymagania sprzętowe: Na dzień dzisiejszy powinno spokojnie ruszyć na każdym komputerze.

Modele: 15 samolotów, 2 szybowce, 3 helikoptery.

Scenerie: 5 scenerii 3D.

Ustawienie pogody: Termika.

Modyfikacja modeli: Nie.

Sterowanie: Aparatura, klawiatura

Inne: Język polski.

 

+Leo's RC Simulator+

Leo's Site

Leo's RC Simulator

 

Powiem szczerze, że dwa razy podchodziłem do tego produktu, nie mniej jednak jeszcze się do niego nie przekonałem. Sprawia wrażenie jeszcze niedokończonego, przy moim sprzęcie (na którym bez problemu działa demo Realflight G5) się ścina i czasem miałem problemy z grafiką. Dodatkowo można importować modele z AFPD i FSM-a oraz scenerie z AFPD i Realflight G3, jednak nigdy w sumie nie próbowałem tego i nie wiem jak się to spisuje w praktyce.

 

Aktualna wersja: 1.4. Dostępna jest również wersja na Androida (nie wiem, czy dalej jest rozwijany).

Wymagania sprzętowe: ?

Modele: 7 samolotów, 7 szybowców, 1 helikopter.

Scenerie: 5 fotoscenerii.

Ustawienie pogody: Termika.

Modyfikacja modeli: Nie.

Sterowanie: Aparatura, klawiatura

Inne: Nagrywanie lotu

 

+RAS+

RAS

 

Zawarty na liście ze względu na fakt, iż jest to polska produkcja, niestety na dzień dzisiejszy zawieszona (oparta jest na CRRC Sim). Osobiście miałem troszkę problemów z działaniem programu, jednakże po czasie udało się je rozwiązać.

 

Aktualna wersja: Nierozwijany. Ostatnia wersja oznaczona numerem 1.0

Modele: 4 samoloty, 2 szybowce.

Scenerie: 1 sceneria 3D, 1 fotosceneria.

Ustawienie pogody: Wiatr.

Modyfikacja modeli: Nie.

Sterowanie: Aparatura, klawiatura + mysz

Inne: Produkt polski, otwarty kod.

 

+Pozostałe darmowe+

 

Celowo nie umieściłem tutaj poniższych programów, gdyż nie są one już rozwijane oraz uważam, że należy je traktować jako ciekawostkę. Dla zainteresowanych podaję stronki, gdzie można ściągnąć dany symulator i go wypróbować.

 

CRRC Sim - dostępny dla Windowsa, MAC OS, Linuksa.

HeliSimRC - symulator helikopterów.

New Zealand RC Model Flight Simulator

Slope Saoring Simulator

RCFSim

 

 

++ Symulatory płatne ++

Niestety nie wszystkie jestem w stanie sprawdzić, część informacji pochodzi wprost ze stron producentów. Kolejność alfabetyczna.

 

+Aerofly+

Aerofly Profesional Deluxe Platinum

Aerofly 5

 

W skrócie AFPD (AeroFly Professional Deluxe) albo AF5 (AeroFly 5). Jeden z lepszych symulatorów dostępnych na dzień dzisiejszy. Osobiście miałem możliwość korzystania z wersji AFPD, nie widziałem w działaniu najnowszej, piątej odsłony.

 

Dostępność: Cena za AFPD to 130 Euro (wersja z interfejsem do podpięcia aparatury) i 170 (wersja z kontrolerem). Aerofly 5 kosztuje odpowiednio 250 Euro (wersja z interfejsem) i 300 Euro (wersja z kontrolerem).

Aktualna wersja: Aerofly 5.5. AFPD jest dalej w sprzedaży, jednak prawdopodobnie nie będzie rozwijany.

System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7, Mac OS X 10.6 dla Aerofly 5, AFPD jest obsługiwany dodatkowo przez Mac OS X 10.5

Wymagania sprzętowe: Aerofly 5, AFPD

Demo: Nie.

Aktualizacje i dodatki: Aktualizacje bezpłatne, dla Aerofly 5 jak na razie nie wyszły oficjalne dodatki. W przypadku AFPD oficjalne dodatki były płatne.

Modele: Aerofly 5

Scenerie: Scenerie 3D, 4D i fotoscenerie.

Ustawienie pogody: Tak, termika i wiatr.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Kontroler, aparatura.

Multiplayer: Aerofly - Tak, AFPD - nie.

Nagrywanie lotów: Tak

Inne: .

 

+AeroSimRC+

AeroSimRC

 

Dostępność: Cena około 74 Euro z przesyłką (w zestawie dostajemy klucz USB z możliwością podpięcia własnej aparatury).

Aktualna wersja: 3.7

System operacyjny: Windows 7 (32 and 64 bits), Windows Vista, Windows XP or Windows 2000

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: TAK. Demo w pełni funkcjonalne, dostępne wszystkie opcje. Ograniczeniem jest jedynie czas trwania lotów kończący się po 2 minutach. Po ponownym uruchomieniu dema znowu możemy korzystać z programu przez kolejne 2 minuty. Dla początkujących powinno starczyć :)

Aktualizacje i dodatki: Bezpłatny dostęp do najnowszej wersji programu.

Modele: 10 samolotów, 5 szybowców, 4 czterokoptery, 1 helikopter.

Scenerie: 3 scenerie 3D, możliwość tworzenia własnych.

Ustawienie pogody: Wiatr.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Aparatura, klawiatura, myszka. Jak dla mnie sterowanie myszką to istna masakra, która i tak niewiele wnosi w naukę latania.

Multiplayer: Nie.

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: Tryb szkolenia latania samolotem, gra (zbieranie gwiazdek).

 

+Clearview+

ClearView

 

Dostępność: Cena 39.95 $. Zakupujemy dostęp do klucza, tak więc nie mamy tu do czynienia z przesyłkami.

Aktualna wersja: 5.30.

System operacyjny: Windows Vista, XP and Windows 2000

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: TAK. Demo ma ograniczoną liczbę modeli oraz ograniczone korzystanie do 30 minut. Po tym czasie jedynym sposobem, aby korzystać z programu jest zakupienie pełnej wersji.

Aktualizacje i dodatki: Bezpłatny dostęp do najnowszej wersji programu.

Modele: Samoloty, szybowce, helikoptery. Przegląd na stronie głównej.

Scenerie: scenerie 3D oraz fotoscenerie.

Ustawienie pogody: .

Modyfikacja modeli: .

Sterowanie: Kontroler, klawiatura.

Multiplayer: Nie.

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: .

 

+Easyfly+

Easyfly 4

 

Jest to okrojona wersja Aerofly Pro Deluxe. Mamy mniejszą liczbę modeli, bez możliwości dodawania nowych, nie możemy również edytować istniejących. Występuje w wersji pełnej i startera (ten ma mniejszą liczbę modeli i scenerii). Porównanie znajduje się tutaj.

 

Dostępność: Zakupić można sam program, program + interfejs, program + kontroler. Dostępna okrojona wersja starter.

Aktualna wersja: Easyfly 4.

System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: Nie

Aktualizacje i dodatki: Brak oficjalnych dodatków (i uaktualnień ?).

Modele: Samoloty, szybowce, helikoptery.

Scenerie: Scenerie 3D oraz fotoscenerie.

Ustawienie pogody: Tak.

Modyfikacja modeli: Nie.

Sterowanie: Kontroler, aparatura, klawiatura.

Multiplayer: Nie.

Nagrywanie lotów: Nie.

Inne: .

 

+FS One+

FS One

 

Niestety nie miałem styczności z tym symulatorem i niewiele mogę powiedzieć.

 

Dostępność: Cena wersji V2 to 130$ + koszt wysyłki.

Aktualna wersja: Fs-one v.2

System operacyjny: Microsoft Windows 7/Vista/XP

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: Nie

Aktualizacje i dodatki: .

Modele: Samoloty, szybowce, helikoptery.

Scenerie: .

Ustawienie pogody: Tak.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Kontroler.

Multiplayer: Tak.

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: .

 

+Heli-x+

Heli-x

 

Dostępność: Płatna wersja aktualna lub bezpłatna wersja 0.9. Cena to 49 Euro (możliwość płatności za pomocą Paypal).

Aktualna wersja: 3.0

System operacyjny: Windows, Mac OS-X przynajmniej 10.4, Linux

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: TAK. Możemy z niego bez ograniczeń czasowych, mamy jednak dostępne 2 scenerie i kilka modeli do dyspozycji. Ponadto co jakiś czas wyskakuje ekran informacyjny, który jest naprawdę denerwujący.

Aktualizacje i dodatki: Bezpłatny dostęp do najnowszej wersji programu..

Modele: Helikoptery.

Scenerie: .

Ustawienie pogody: .

Modyfikacja modeli: .

Sterowanie:

Multiplayer: Tak.

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: .

 

+Phoenix+

Phoenix RC

 

W tej chwili jeden z lepszych (z opinii czytanych na necie). Niebawem być może będę miał okazję wypróbować i napisać coś więcej.

 

Dostępność: Płatny (cena to 400 zł wersja z interfejsem oraz 670 zł za wersję z interfejsem i aparaturą DX5e).

Aktualna wersja: Phoenix v. 3.0.s

System operacyjny: Microsoft Windows XP, Windows Vista or Windows 7

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: TAK, niestety demo pozwala nam jedynie oglądnąć prezentację programu, nie mamy możliwości przetestowania programu.

Aktualizacje i dodatki: Bezpłatny dostęp do najnowszej wersji programu.

Modele: Tutaj

Scenerie: Fotoscenerie.

Ustawienie pogody: Termika, wiatr.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Aparatura (przy zakupie mamy interfejs do aparatur z wejściem jack, dla innych typów należy zakupić dodatkową przejściówkę). Nadajnik DX7se nie jest kompatybilny z symulatorem.

Multiplayer: Tak.

Nagrywanie lotów: .

Inne:.

 

+Realflight+

Realflight

Realflight Basic

Jeden z bardziej cenionych symulatorów. Występuje w wersji pełnej (aktualna g5.5) i w wersji Basic, która jest okrojoną wersją podstawki. Porównanie jest [http]tutaj[/url]. Do programu wychodzą co jakiś czas płatne dodatki, nie mniej jednak w sieci jest sporo darmowych modeli.

 

Dostępność: Cena to około 200$ wersja G5 i 100$ wersja basic.

Aktualna wersja: Realflight G5.5

System operacyjny: Windows XP, Windows Vista? or Windows 7

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: TAK. Mamy do dyspozycji kilka modeli, sterowanie jest ograniczone do klawiatury, co jakiś czas wyskakuje nam ekran z reklamą zachęcającą do zakupu pełnej wesji.

Aktualizacje i dodatki: Aktualizacje programu w obrębie danej wersji (np. G5) są bezpłatne, jednakże aby zauktualizować program do nowej generacji, trzeba będzie zapłacić. Z dodatkami sytuacja wygląda tak, iż część jest płatna a część nie.

Modele: Tutaj

Scenerie: Scenerie 3D oraz fotoscenerie.

Ustawienie pogody: Tak (dla wersji basic tylko wiatr).

Modyfikacja modeli: Tak (dla wersji pełnej) / nie (wersja basic).

Sterowanie: Kontroler, klawiatura ?.

Multiplayer: Tak.

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: .

 

+Reflex XTR+

Reflex XTR

 

Również wysoko oceniany (zwłaszcza przez modelarzy heli) symulator. Wersja starter ma ograniczoną liczbę modeli.

 

Dostępność: Koszt to 219 Euro. Dostępna jest wersja Starter-Edition za 99 Euro.

Aktualna wersja: XTR v.2 (Reflex 5.06)

System operacyjny: Microsoft? Windows? XP (SP2) or Windows? Vista? or Windows 7?

Wymagania sprzętowe: Odnośnik

Demo: TAK. Niestety nie mamy możliwości korzystania z symulatora. Możemy natomiast wczytać wszystkie dostępne scenerie i modele. Dodatkowo można przeglądnąć nagrania z lotów.

Aktualizacje i dodatki: Brak oficjalnych dodatków, jak na razie wychodzą tylko uaktualnienia. Aby aktualizować wersje 5.04 i starsze należy zakupić aktualizację za 20 Euro, potem są chyba darmowe.

Modele: Samoloty, szybowce, helikoptery.

Scenerie: Fotoscenerie.

Ustawienie pogody: Tak.

Modyfikacja modeli: Tak.

Sterowanie: Aparatura.

Multiplayer: Tak.

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: .

 

+Programy nie rozwijane+

Programy poniższe nie są już rozwijane, więc lepiej dobrze się zastanowić przed zakupem, nie dostaniemy żadnej aktualizacji, a dodatkowo raczej ciężko o jakieś dodatkowe modele. W zasadzie zamiast kupna lepiej ściągnąć któryś z darmowych przedstawionych na górze tej strony.

 

Pre-Flight

Pre-Flight - ostatnia aktualizacja strony z grudnia 2010. Ponadto nie otrzymałem jak dotąd odpowiedzi od obsługi technicznej co do przyszłości programu (a jestem jego posiadaczem) więc najprawdopodobniej projekt zakończył swe istnienie i dlatego tutaj trafił.

RC Flight Master

RC Flight Master - na stronie można pobrać demo!

RC Heli Master

RC Heli Master

RC Plane Master

RC Plane Master - na stronie można pobrać demo!

 

+++ Ciekawe strony +++

 

Dodatki do różnych symulatorów

 

+++ Inne symulatory (nie RC) +++

 

Condor

 

Flight Gear – darmowy symulator lotu

Flight Gear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto chyba wspomnieć, że BMI to wersja programu RC Desk Pilot.

W ten sposób sklep BMI promuje się. Tak jak Esky Simulator to wersja FMS-a.

 

Dostępne są modele modeli ( ;) ) sprzedawanych w sklepie BMI. Brak edytora modeli, obecnego w RCDP.

 

Oba symulatory są wymienne pod względem modeli, zaś BMI ma tę samą, choć rozbudowaną o jezioro - scenerię.

 

Warto więc zainstalować sobie BMI, i dograć modele do RC Desk pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie umieszczałem tego symulatora, nie jest rozwijany w chwili obecnej, nie jest zbyt atrakcyjny, ale nade wszystko jego rozwojową wersją jest AeroSim RC. W sumie w przypadku kilku miałem wątpliwości co do umieszczania ich, jednakże docelowo odpadł tylko ten :)

 

P.S. Uporządkowałem informacje dzieląc na symulatory darmowe i płatne. Dodatkowo zrezygnowałem z opisywania jeszcze kilku, gdyż nie są one już rozwijane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodałem informację o wspieranych systemach operacyjnych. Informacje tę są zaciągnięte ze stron danych symulatorów, niestety w tej chwili nie jest dla mnie możliwe sprawdzenie osobiście tych informacji.

Nie dodaję informacji na temat wymagań sprzętowych, jak na razie trzeba samemu sprawdzić te informacje na odpowiednich stronach.

 

Bardzo proszę o wszelakie uwagi na temat zestawienia (proszę o przesyłanie ich jako prywatną wiadomość), aby mogło jak najlepiej spełniać swe zadanie, czego brakuje a co jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej,

Używam ClearView od roku. Jeśli można to skorygowałbym następujące informacje:

 

Aktualizacje i dodatki: W cenie programu darmowy upgrade ważny bezterminowo. Wiele darmowych modeli i scenerii niezależnych autorów dostępnych w sieci.

Modele: Samoloty, szybowce, helikoptery, samochody. Przegląd na stronie głównej.

Scenerie: scenerie 3D oraz fotoscenerie.

Ustawienie pogody: Tak (np. siła, kierunek i zmienność wiatru)

Modyfikacja modeli: Tak

Sterowanie: Kontroler, klawiatura.

Multiplayer: Nie

Nagrywanie lotów: Tak.

Inne: Automatyczny upgrade; licencja przenoszalna między komputerami; można dokupić osobny program AC3D firmy Inivis do projektowania modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Może macie jakiś sposób na przyspieszenie symulatora Clear View ? Mam zintegrowaną grafikę i kuleje niesamowicie. 12 do 16 klatek max, więc lata się tragicznie. Pisałem do producenta symulatora, powiedzieli że ten typ tak ma. Łatwiej tak odpowiedzieć niż naprawić zbugowany soft, który mnie trochę jednak kosztował .. Podane wymagania systemowe nic się nie mają do możliwości używania symulatora. Odradzam zakup, jeśli komuś demko tnie klatki, na pełnej wersji będzie jeszcze gorzej. Grafika to SiS mirage 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja od siebie polecam darmowy symulator lotu PicaSim http://www.rowlhouse.co.uk/PicaSim/ . Dostępny jest na platformy Windows, Android i iOS. Twórca programu, cały czas go aktualizuje wypuszczając nowe modele, scenerie bądź poprawki - naprawdę super sprawa. Nie zabraknie też różnorodnych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.