Skocz do zawartości

Nieszczście;(


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przez przypadek w moim lipolu zetknely sie + z - i było troche zgrzytów itd.

Wystraszony podłączyłem pakiet do ładowarki i mi nie odczytała go :(

i teraz nie wiem ale czy on jest spalony ??? oby nie...

a jeśli ,czy mozna coś zrobić aby zadziałał i było ok???

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet zbudowany jest z cel połączonych laminatową płytką drukowaną (czy jak ją tam zwą). Prawdopodobnie przepaleniu uległa jedna ze ścieżek płytki. Rozetnij koszulkę termokurczliwą i sprawdź. Ewentualny brak uzupełnij wlutowując kawałek przewodu czy blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc rozciąłem przewody całe ,ale śmierdzi jak ze spalonego regulatora co do tej plytki to jest mała pęknieta blaszka? koloru miedzianego poniżej - i środkowego kabla czy moze to jest defekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko "chopie" ja tu nie widze zadnych scieżek i kto o nich mówi?

na zwyklych bateriach sie dośc odbrze znam natomiast to jest li-pol i wole byc ostrozniejszy i nie experymentowac z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze - idziemy do jakiegoś sklepu z narzędziami lub art. elektrycznymi. Może być market budowlany.

Kupujemy najprostszy multimetr za 15zł.

Ustawiamy go na zakres 20V DC.

Czarny przewód pomiarowy podłączamy pod gniazdo "COM", czerwony pod gniazdo opisane jako Vdc, Vac, R, mA itd. Zwykle to będzie środkowe w popularnych klonach M830.

 

Mierzymy najpierw zaciski główne, czyli te gdzie podłączasz regulator - I czytamy co pokazuje licznik. Zapisujemy.

Potem bierzemy w obroty tę małą wtyczkę od balancera tzw. "złącze serwisowe".

Czerwonym dotykamy do pierwszego styku (tam gdzie dochodzi kabelek w kolorze czerwonym), czarnym do drugiego w kolejności (czyli sąsiedniego. Teraz pokaże nam napięcie z zakresu 3-4,2V - jak pokaże coś innego to bardzo źle.

Potem powtarzamy, ale czerwonym do drugiego styku (tym co przed chwilą dotykaliśmy czarnym), a czarnym do trzeciego styku. To samo. I znów przesuwamy się o oczko w bok, czyli 3 styk z 4 etc.

Napięcia mierzone na stykach 1-2, 2-3, 3-4 powinny być równe i nie mniejsze niż 3V. Minimum 2,8V.

Nie większe niż 4,2V

 

Co pomierzyłeś - przedstaw. wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.