Skocz do zawartości

pisze że helikopter ale co to naprawde jest???????


baczek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

 

oglądałem jakieś dziwne rzeczy na stery i znalazłem ten "helikokopter"

przymierzam się do zrobienia ale jeszcze sie zastanawiam i chciałem was zapytać o zdanie

 

http://modelarz.com/artykuly.php?id_art=20&w=d&ta=1

 

co o tym myślicie????????? ja nie wiem co robić jak sie zdecydujecie na zrobienie tego to piszcie może i ja się skusze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w "akcji" podobny konstrukcyjnie wytwór, tyle, że z gotowego zestawu za ok. 100 zł. Po prostu porażka. "Latanie" nim polegało na kilkusekundowych skokach, połączonych z obracaniem się modelu wokół osi pionowej. Moim zdaniem brak sterowania z żyroskopem dyskwalifikuje tę konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, czy napewno myślimy o tym samym modelu? Sądzę, że ten, którym lata Twój syn to jest coś takiego

@baczek natomiast chce sam budować helikopter. Osobiście pomysł taki potraktowałbym co najwyżej jako wprawkę modelarską i ciekawostkę. A może to właśnie ja czegoś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie moja wina że ja lubię kombinować

 

jeszcze nigdy nie latałem helikopterem ale bardzo mnie to interesowało

chciałem zrobić coś co mogę rozwalić i mi nie będzie szkoda

a na większy mnie narazie niestarć

jak myślicie opłaca się go robić ?????????????????? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś budowanie samemu tak małego helika ,to trochę ........ nie tego :crazy:

 

Dokładnie tak samo pomyślałem gdy oglądałem to cudo z bliska :)

 

helijpg_t2.jpg

 

Lecz ten egzemplarz lata i to całkiem przyzwoicie - generalnie kopara opada :) Nie sądzę jednak iż wykonanie takiego heli leży w możliwościach przeciętnego modelarza i na pewno nie jest to tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By takie heli zbudować to potrzebujesz baczek przedewszystkim kilka...lat doświadczenia. Nie sądzę, iż jako uczeń po V kl podstawówki masz jakiekolwiek obycie modelarskie. Jest to już kolejny twój post, w ktorym piszesz, że chcesz wykonać ten model ;( Wilga, combat Spitfire, dwusilnikówka). Może gdybyś podał jakim sprzętem dysponujesz, jakie modele już wykonałeś(??) i zdecydował się na coś konkretnego i łatwego to łatwiej było by doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.