Jump to content

"Grubościówka" modelarska.


RomanJ4
 Share

Recommended Posts

Oczywiście kolego decodrew masz słuszność , dlatego napisałem "grubościówka" w cudzysłowie. Bo między innymi taka funkcję defacto spełnia, choć innym narzędziem roboczym.

Kolega Kijuk skierował nas na bardzo ciekawą stronę o tym "jak zrobić coś z niczego" :idea: , a ja żałuję że nie ukazuje się już w polskich punktach kolportażu znakomite interdyscyplinarne czasopismo rosyjskie (również dla modelarzy o różnym stopniu zaawansowania), które zapewne starsi koledzy pamiętają: 'Моделист-конструктор'.

Dobrze, że internet umożliwia znalezienie jego skanów http://mkmagazin.almanacwhf.ru/avia/index.htm

http://publ.lib.ru/ARCHIVES/M/%27%27Modelist-konstruktor%27%27/_%27%27Modelist-konstruktor%27%27.html

http://mkmagazin.almanacwhf.ru/mk.html , i inne

do poszperania w których gorąco namawiałbym naszych chłonnych wiedzy młodszych kolegów (i nie tylko), choć wiem że barierą będzie niezbyt popularny dzisiaj język (a szkoda :( ).

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych samodzielną budową bardzo przydatnych w modelarstwie maszyn i urządzeń bardzo polecam to forum, którego również jestem userem. Moi koledzy Kazik i Romek to chodzące encyklopedie właśnie takich rozwiązań. Powyższe forum dotyczy budowy modeli szkutniczych, ale wykorzystywane tam urządzenia i maszyny jak najbardziej nadają się do budowy każdego rodzaju modeli, czego jestem żywym przykładem.

Na początek polecam do bardzo szybkiego wykonania to urządzenie. Sam zbudowałem i eksploatuję. Daję Wam gwarancję, że jest bardzo przydatne. A koszt niewielki.

Link to comment
Share on other sites

"To nie grubościówka tylko szlifierka bębnowa "

A może jednak szlifierka grubościowa ?bo taką rolę spełnia

A "to" Jarka ,u mnie nazywa się "koło" i ma średnicę 300 mm i napęd z silnika 2.2 kW i 2800 obr.Używam papieru "czterdziestki"

Link to comment
Share on other sites

Wiecie Co ?

Dziwię się Wam, że toczycie bój o nazwę tego urządzenia.

Jak zwał tak zwał. Ważne do czego służy i jak działa.

Ja to urządzenie znam pod nazwą "ścierarka bębnowa" i nie zamierzam nikogo przekonywać do tej nazwy. Jednak jeśli ktoś wypowie nazwę jaka już padła w tym temacie również wiem o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz żeberko grubości 4mm a potrzebne Ci 3mm to ustawiasz dolny blat na taką grubość (jeśli ma skalę do ustawiania- nie każda ma), przepuszczasz i.. już. Można też przeszlifowywać nierówności podobnie jak na zwykłej heblarce.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.