Skocz do zawartości

MULTIPLEX - FUN JET


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że znudził mi się trochę mój Piper super cup, postanowiłem kupić coś mocniejszego.

Wybór padł na FunJet'a. Chciałbym, żeby był dość szybki. :twisted: Jaki powinienem zastosować silnik, regulator akumulator i serwa?. Mój budżet wynosi jakieś 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku MEGA Acn 16/15/4 latam od marca. Latam na śmigiełku 6x4 - zmierzony maksymalny pobór prądu 26A , Silnik bardzo dobry , ale.....drogi - ok 300 zł.

Prędkość maksymalna ok 140 km/h - szału nie ma.

Przy reglu 40A i pakiecie 2800 :

- manetka 50% - czas lotu 15 min

- manetka 100% - 9-10 min.

I taka ciekawostka - model spadł w marcu do Bałtyku i silnikowi nic się nie stało. Oczywiście regiel do kosza, ale silnik dobry - lata do dziś.

 

Kupiłem ostatnio silnik E-MAX 2846/10 (3200 kV - max 32A) za 116 zł i po powrocie z wyjazdu służbowego złożę wszystko w całość - dam cynk jak osiągi. Musiałem specjalnie dociążyć tył modelu ołowiem, bo przy pakiecie 3250 nie mogłem wyważyć modelu.

Ale o tym w innym wątku.

Link do sklepu z silnikami E-MAX :

http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=8_19_568

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku MEGA Acn 16/15/4 latam od marca. Latam na śmigiełku 6x4 - zmierzony maksymalny pobór prądu 26A , Silnik bardzo dobry , ale.....drogi - ok 300 zł.

Prędkość maksymalna ok 140 km/h - szału nie ma.

Trochę za mały prąd jak na większy szał. Latasz na 3s jak mniemam?

 

Silniki Mega klasy 400 72 g są przystosowane do długotrwałej pracy z obciążeniem 500W. Możesz zasilić ten silnik akumulatorem 4 i 5 s. Jeśli zależy ci na prędkości użyj 5 s. Nie spalisz silnika jeśli użyjesz odpowiedniego śmigła np 4.1x4.1. Czas pracy silnika (na pełnym gazie) na pewno nie będzie dłuższy niż 20-30 sekund (bo rozbijesz model - trzeba przecież zawrócić :lol: ). Potem chłodzenie (30%gazu 10 -20 sekund ) i ognia...No chyba że będziesz latał f5d.

Ja ostatnio użyłem Megi 16/15/2 i akumulatora 3s 4000. Niestety nie miałem odpowiedniego śmigła i musiałem obciąć 5.25x4.7 - trochę straciło na sprawności. Był dość szybki ale na pewno nie 200 km/h. Samolot zakończył żywot w głupi sposób - Wyciągnąłem go na 300-400 m w górę i sprawdziłem jak szybko może lecieć pionowo w dół - mniej więcej w połowie drogi zorientowałem się, że piankowe lotki wcale nie chcą być sztywne przy tej prędkości. Za 1 moment (1/3 chwili)wszystko się wyjaśniło.

Serwa Hs 81 MG...

 

Dołączona grafika

 

Przystosowując ten model do "bicia rekordów prędkości" należy zatem zadbać o parę szczegółów:

1. Lotki - usztywnić - chyba ten "ultra" ma sztywniejsze lotki

2. Łoże silnika - dać podkładki laminatowe między silnik a firewalla i z drugiej strony pod łebki śrub - temperatura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regiel ze sporym zapasem - dobry wybór, ale wystarczy jakiś 30A.

Ja do tego silnika i pakietu używam regiel Dualsky V2 40A. Cena ok 170 zł.

Również latam na takich pakietach Dualsky 2800 - zero zastrzeżeń .

Serwa za duże.

Polecam z Allegro: Hextronik HXT 900 - cena ok 15 zł

lub Hitec HS-55 - niestety droższe. Podobno lepsze niż te pierwsze, ale HXT służyły mi przez 2 lata w FunJecie bez zastrzeżeń. Po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem silnik E-max B2846-10 i wyniki są nawet zadowalające.

Przypuszczam, że ten silnik oddałby całą swoją moc przy zasilaniu 4S.

Co prawda pakiet o pojemności 3250 mAh wydoił w 10 min, ale wrażenia z lotu - bezcenne.

Jutro przetestuję w powietrzu ze śmigłem 5x5.

Model jeszcze nie pomalowany i może go czasami ciężko dostrzec na tle chmur . Jak poprawię skłon silnika i pomaluję, to oblatam ponownie. Materiałem się podzielę.

Co do prędkości lotu to programy VS Spectrum i WaveOsSCOPE pokazywały bzdury, więc pomiary przeprowadzę ponownie metodą tradycyjną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.