Skocz do zawartości

Hitec Laser 4 problem


Dziegiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam model zefirka, latam nim już drugi sezon. Dziś wybrałem się polatać i stała się dziwna rzecz. Otóż model znajdując się około 20 m od nadajnika wariuje, tzn serwa drgają, silnik bezwiednie włącza się i wyłącza. Antena w modelu ułożona jest jak zawsze, sprawdziłem też, czy nie jest przerwana. wszystko wydaje się w porządku. Odbiornik mam standardowy sprzedawany z tą aparaturą, kwarce również te same na 35 MHz.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogłoby być powodem takiego zachowania?

Dodam jeszcze, że odbiornik jest zasilany przez bec. Próbowałem już odłączać bec i zasilać go z regla i odwrotnie, ale problem nie znika.

Dzięki za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory sprawdziłem, sprawdziłem też odbiornik podłączony do innego modelu. Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę. Wskaźnik napięcia akumulatora w nadajniku po właczeniu nadajnika spadał do 0 a następnie rósł do 60 %. Okazało się, że wewnątrz była przepalona izolacja na kablu, co powodowało zwarcie biegunów akumulatora. Teraz już naprawiłem ten problem, ale aparatura nadal ma za mały zasięg. Czy myślicie, że nadajnik jest zepsuty i nic się z tym nie da już zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ;-)

 

Wkręciłem filtr od BEC turnigy i wydaje się, że jest lepiej (zrobiłem test w budynku i nie łapie zakłóceń tam, gdzie wcześniej były). Tylko skąd się to wzięło, skoro wcześniej nie miałem takich problemów w takiej konfiguracji bez filtra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.