Skocz do zawartości

kamerka w breloku, a EPA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano,

Koledzy macie jakies pomysły, sygestie gdzie umieścić najlepiej kamerkę w breloku w kombacie p-36?

miałem ją na nosie, widac było tylko chmury, mam ją teraz skierowaną lekko w dół z kabinki, lepiej ale nadal w większości chmurki nagrywa, model jest bardzo szybki,

dodam, że śmigło powoduje całkiem spore zniekształcenia, na kabince jest odrobinę lepiej.

Myślałem nad umieszczeniem jej wystającej z kadłuba od spodu, pod lekkim kontem, ale boję się czy przy lądowaniu nie będzie uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zamocować za pomocą magnesu? Sprytne - od wibracji pochodzących od śmigła będzie się obracać czyli panoramować okolicę :D . Ja zamocowałem na rzepa samoprzylepnego na skrzydle poza obrysem tarczy śmigła i przywiązałem mocną nicią do długiej szpilki. Szpilkę wbiłem pod kątem w skrzydło obok kamery. To tak na wszelki wypadek gdyby rzep nie wytrzymał. Rzep trzyma elastycznie więc można kamerkę ustawić pod odpowiednim kątem. W tych breloczkach obiektywy potrafią być różnie ustawione, niekoniecznie w płaszczyźnie obudowy. Mają spory luz w obudowie. Połóż kamerę na krawędzi stołu, nagraj fragment i zobacz, czy przedmioty na wysokości obiektywu na filmie są w połowie ekranu. Co do sterowania, miałem obawy, że będzie ciągnąć na jedną stronę ale wystarczył lekki trym lotkami. Nie było za to denerwujących pasków od śmigła. Inna sprawa, że obraz z kombata sam w sobie jest denerwujący. Po obejrzeniu całego lotu odwracasz wzrok od monitora i nie wiesz gdzie sufit a gdzie podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finał:

kamerka przyklejona rzepem do lewego skrzydła, zaraz za obrysem śmigła, na prawym skrzydle przeciwwaga (15g) ołowiu, sprasowanego :), jeszcze nie latałęm tak bo duje zacnie od wczoraj. napewno wstawię filmik z lotu, mam nadzieję, że tym razem będzie widać więcej niż na filmie wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to finał tej dyskusji, jak w moim poście wcześniej, za namową Grzegorza kamerka na skrzydle, ale ja dodatkowo na przeciwnym skrzydle umieściłem przeciw wagę. no to miłego oglądania.

ps.: przeliczyłem się z wiatrem, a może to wiatr bawił się ze mną, bo wiał i nie wiał, momentami mocniej momentami wcale. Generalnie nagranie rozchybotanie, jakoś od połowy się jakoś uspokaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.