Skocz do zawartości

Spitfire MkIX 2.2m wg UGX


von stealth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak bardzo chcesz błysnąć i się "powymądrzać" to używam NX6 zwanego przez ludzi, którzy używają oprogramowania na codzień w pracy "Unigraphics". Znaleść coś w wikipedii (ii to jeszcze nieumiejętnie) i napisać to nie problem tylko komu jest to potrzebne. Zadaję pytania odnośnie modelarstwa i na takie oczekuję odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś zły dzień w pracy lub nie tak mnie zrozumiałeś. Nie było moim celem wymądrzanie się tylko sprostowanie (z głowy), jak dla mnie (i pewnie tylko dla mnie)różnica była znaczna.

Nie będę dalej się pogrążał i wymądrzał :)

Mod moze skasować moją wypowedź jeżeli tak się źle z tym czujesz

 

Co do miesca w ktorym zaczyna sie wznios. Na podstawie zdjec mojego znajomego mozna wnioskowac ze zaczyna sie w miejscu goleni glownej;

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia i rady, szczególnie plany ze strony "www.airwar.ru". Problem wzniosu skrzydeł sam się praktycznie rozwiązał, aktualnie poprawiam konstrukcję - chociaż urlop się zbliża i nie wiem jak to będzie z postępem prac w trakcie wypoczynku, muszę się kiedyś uwolnić od laptopa :)

 

Teraz zaczynam martwić się układem elektrycznym, wychodzi na to,że będzie do zasilenia 9/11 (zależy od konstrukcji klap na jakie się zdecyduje) serw, odbiornik i układ zapłonowy. Jak zakładacie ilość pakietów do zasilania ? Jaki przyjmujecie współczynnik bezpieczeństwa ? Z tego co widzę pobór prądu podczas pracy serw to średnio 0,5 - 0,75 A. Odbiornik pobiera groszowe sprawy (ok. 0,2A) a układ zapłonowy 0,75A (maksymalne obroty). W stanie spoczynku serwa pobierają tylko 80mA ale tez o tym zapominać wg mnie nie wolno. Podkreślam, że chodzi mi o pobór prądu ... nie o napięcie.

 

Z tego co zauważyłem praktykuje się podział zasilania na odbiornik z osobnego pakietu i reszty z osobnego. Ja zastanawiam się czy nie pójść o krok dalej czyli 3 niezależne systemy zasilania (silnik, odbiornik, serwa).

Proszę o konstruktywną opinię.

 

Chciałbym żeby prądu wystarczyło na bezpieczną godzinę latania.

 

P.S. (psiwak)

Zawsze mam zły dzień jak ktoś zamiast pisać na temat czepia się nieistotnych literek.

Wybacz, moją może przesadną reakcję ale doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie silnika benzynowego - zaplonu - zrob calkowicie osobno. Zwykly pakiet NiXX 4 lub 5 celowy 2000 wystarczy na sporo latania.

 

Ja w moim Pilatusie, ważącym 8kg mam serwa i odbiornik zasilane z jednego źródła - manager zasilania Accusw2 i dwa pakiety 6celowe NiCD podpięte i wystarcza. Weź pod uwagę, że im więcej elektroniki tym większe szanse na zakłocenia, uszkodzenie jakiegoś ogniwa itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzniosu : wygląda mi to tak jak by kolega narysował jedno skrzydło z centropłatem i zamiast do tego centropłatu dodać drugie skrzydło to użył opcji mirror i skleił razem cały płat z podwójnym centropłatem. Może się mylę ale tak wg mnie się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła modelowałem osobno akurat (nie "odbijałem" ich mirrorem względem powierzchni), ale już wyjaśniła mi się sprawa. Wprowadzę poprawki i będzie "cacy".

 

Marcinie .. o takie właśnie Twoje doświadczenia mi chodzi, napisz jeszcze na ile wystarcza Ci pakiet 2000 tylko do zapłonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar, po poprawce znowu wstawię zdjęcia.

Myślę, że po korekcie będzie już dobrze i będzie można pójść o krok dalej.

Nie mam dostępu do wycinania laserem więc praca będzie metodami konwencjonalnymi :)

Wydruk z "Draftingu" + naklejanie + wycinanie + szlifowanie + kontrola jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie mam dostępu do wycinania laserem więc praca będzie metodami konwencjonalnymi :)...

Jak będziesz miał wycinać to zapukaj do mnie na PW, dam CI namiar na konkretnego człowieka i podam parametry techniczne plików żeby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby prądu wystarczyło na bezpieczną godzinę latania.

 

Zanudzisz się do bólu ...

Wykonaj model, zważ i wtedy można się zastanawiać jaki pakiet będzie dogodny do długiego latania i zarazem umożliwi prawidłowe wyważenie modelu bez konieczności doklejania balastu "tu" lub "tam".

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanudzę się ...

Jestem tez pilotem i nawet dużo dłuższe latanie mnie nie nudzi :)

Zresztą głównie po to robię ten model.

Masz rację że sprawę pakietu można odłożyć w czasie ale chcę podpytać Was o doświadczenia i zaplanować wszystko wcześniej. Doklejania ciężarków tu i ówdzie się nie boję, nadmiar mocy i tak będzie bardzo duży (patrząc na dostępne silniki).

Masę modelu będę znał jeszcze przed wycięciem elementów z dużą dokładnością. (możliwości NX6 są ogromne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanudzę się ...

Jestem tez pilotem i nawet dużo dłuższe latanie mnie nie nudzi :)

Zresztą głównie po to robię ten model.

Masz rację że sprawę pakietu można odłożyć w czasie ale chcę podpytać Was o doświadczenia i zaplanować wszystko wcześniej. Doklejania ciężarków tu i ówdzie się nie boję, nadmiar mocy i tak będzie bardzo duży (patrząc na dostępne silniki).

Masę modelu będę znał jeszcze przed wycięciem elementów z dużą dokładnością. (możliwości NX6 są ogromne)

Jeżeli chodzi o zapłon, to po 3 lotach 15 minutowych wypompowuje ok. 300mAh. Ja w modelu 2,2m z silnikiem 50cm(akrobatem) zastosowałem zasilanie NiMh 1100mAh. Wystarcza w zupełności. Zapłon pobiera maksymalnie 1-1,5A. Co do odbiornika przy 5 serwach cyfrowych 20 i 24 kilogramowych tytanowych oraz jednym cyfrowym na gazie w akumulatory po tych lotach wbijam ok 600-800mAh, zależy jak bardzo szaleję modelem. Na zasilaniu mam 2x LiPol 2s 1000mAh. W modelu poprzednim z serwami hitekowskimi 12-kilowymi też cyfrowymi po takich lotach wbijało do 500-600mAh. W takim modelu jak Ty zastosowałbym na zapłon 4 cele NiMh 1500mAh+, a do odbiornika NiCd(jako główne) 1800-2400mAh 5 cel i jako akumulator rezerwowy 5 cel NiMh 2700mAh. Do tego prosty menager i będziesz usatysfakcjonowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.