Skocz do zawartości

Funkcja Thr.cut -Futaba


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam nadzieję że bardziej doświadczeni modelarze w temacie pomogą .

Chodzi mianowicie o funkcje gaszenia silnika w Futabie t6ex dodatkowym przyciskiem przewidzianym do tego celu :D .Sprawa jest prosta w przypadku mode2 czyli gaz z lewej strony.

Po naciśnięciu przycisku serwo wychyla się trochę więcej gasząc silnik.

Mój problem jednak jest z innej beczki-otóż ja latam na mode 1 czyli gaz z prawej i nie bardzo wiem czy da się i jak przerzucic tą funkcje na prawą stronę bo jak na razie w momencie naciskania przycisku gaszenia ,wysokośc podskakuje mi do góry..czyli wiadomo że nie korzystam z tego gaszenia silnika :( ,choc nieraz by się to przydało.

Teoretycznie skoro da się zmieniac mode to chyba logiczne powinno byc też że powinna byc możliwośc zmiany funkcji gaszenia silnika.

Proszę o info czy "ten typ tak już ma" czy może uda mi się skorzystac z owej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ,mode jest zmienione "fizycznie" na mode 1 jednak w "systemie" nie mogę się doszukac mozliwości aby tam cos pozmieniac .Byc może wyższe modele aparatur mają taka mozliwosc,w tej "szóstce" nie mogę znalesc w menu funkcji zmiany systemu mode 1/2.

Chyba że nie potrafię znaleśc lub jest w jakimś ukrytym podmenu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając oba przyciski MODE włącz nadajnik, na wyświetlaczu pojawi się komunikat "STCK 2" - co oznacza MODE nadajnika. Następnie ustaw przyciskami "+" albo "-" MODE w którym chcesz latać. Wyłącz nadajnik, po włączeniu powinieneś mieć już przestawione MODE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Leszek że walnąłem babola i opisałem odwrotnie, sorki. To tak jest jak się spieszy człek na polatanko ;)

A generalnie chodziło mi o to, że CUT używa się tylko w spalinach, bo w elektrykach wystarczy HOLD, a używanie CUT nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.