Skocz do zawartości

Super Stearman- Great Planes


MironRC

Rekomendowane odpowiedzi

MironRC, fajny modelik wybrałeś, co do silnika to great planes proponuje i 2T i 4T o tej samej pojemności, 4T daje się zazwyczaj o jakieś 5 cm wiekszego od 2T, jak się uprzesz na silnik żarowy, to wsadź tam TAKIE COŚ , albo benzynkę coś koło 20-30 cm, fajnie byś zrobił wsadzając elektryka :jupi:

co do napędu benzynowego, jak chcesz dobrze i masz kase to kup to, tyle że drogie ale dobre rozwiązanie : http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=150_154&products_id=4154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że jego moc była dostateczna, gdyż wykonał trzy niekontrolowane prawiezawisy...

Jeśli zalecany 2suw 91 - 120 to 4suw zawsze musi być co najmniej o jeden wymiar większy. Więc dla 4suwa dałbym przedział 120 - 140 ale przy tek pojemnoswci wstawiłbym już benzynę.

Mój model - co prawda duuuzo inny też czasem wykonywal "prawiezawisy" :mrgreen: ale powodem były raczej małe powierzchnie sterowe niż mocny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przedziale się mieściłem... :devil:

Benzynowy musi być jeszcze większy i cięższy. Ale model ma ciężki ogon i nieźle do przodu wysunięty górny płat, można dawać duże silniki. Producent dołączył nawet mocowane z przodu pudełko na ciężarki... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przedziale się mieściłem...

Teraz benzyny co raz lżejsze są - nie mówię o wadze dla portfela :mrgreen: Ja zawsze daję ten mocniejszy silnik z przedziału, a nawet jeszcze mocniejszy jeśli na oko widzę, że jakiś mały jest podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przywodzi na myśl, że dopiero co, sklep się pomylił i zamiast żarowego czterosuwa Saito za 700zł przysłał mi benzynowego czterosuwa Saito za 2500zł. Facet się jeszcze wręcz kłócił, że wszystko ok, że jemu się zgadza.

A ja głupi go przekonałem i oddałem... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi przywodzi na myśl, że dopiero co, sklep się pomylił i zamiast żarowego czterosuwa Saito za 700zł przysłał mi benzynowego czterosuwa Saito za 2500zł. Facet się jeszcze wręcz kłócił, że wszystko ok, że jemu się zgadza.

A ja głupi go przekonałem i oddałem...

No kogoś tu rozum opuścił gdziebądż :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent dołączył nawet mocowane z przodu pudełko na ciężarki... :rotfl:

Wsadź tam dwa LiFe 2300 i nie będziesz musiał doważać. Pasują jak znalazł.

 

A swoją drogą którego to Saito za 700 chcesz zamontować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze w pudle cały komplet dojrzewa :) , a w zasadzie to ja dojrzewam. :D

 

-SStearman

-DLE30

-2x Savox SC-1256TG DIGITAL SK+SW

-4x Hitec ??? nie pamiętam na Lotki

-2x LiFe 2s 2300mAh

-Jeti MAX BEC 2

-akcesoria paliwowe.

 

Michał (MironRC) jak będziesz składał to zrób koniecznie zdjęcia, pamiętam że coś nie kapowałem ze skrzydłami, zwłaszcza z ich łączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MironRC, zastanów się, do mnie już dotarł silniczek, fotki są w moim temacie SU, na prawdę ładnie się prezentuje, DLE to przy nim pestka :mrgreen: no i wagowo faktycznie o 10 g lżejszy, DLA wazy 1175, a DLE 1185, co do mocy to DLE ma 7600 g ciągu na śmigle 18x10, a DLA ma 8800 g ciągu na tym samym, także zastanów sie nad nim :D

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedys zabralem sie za budowe tego modelu( w sumie kilka lat temu ) ale skonczylo sie na szkielecie kadluba. Elementy do konstrukcji kupowalem co tydzien w kiosku ( agencja wydawnicza Altaya , w Hiszpani ) po ok 8 € za kazdy. W sumie bylo 56 zeszytow.Oddzielnie kupowalo sie silnik , bodajze LEO25 i aparature nadawcza. W sumie wychodzilo drozej niz gdybym chcial kupic model na gieldzie modelarskiej. W internecie ( oczywiscie w Hiszpani ) jest duzo ofert tego modelu. Z opini jakie slyszlem , jest dos trudny w pilotazu. Ja poniewaz jestem poczatkujacym poki co ucze sie na Phoenixie czyli kopii Easy Star . Kiedys mysle ze dokoncze ten model. Takze byl problem z silnikiem gdyz LEO25 albo byl za slaby albo mial jakas wade. Chyba to pierwsze bowiem duzo osob zlozylo reklamacje i agencja pozniej wysylala mocniejszy , chyba LEO30 czy 40.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno rekomendowany napęd 4T 120 jest za słaby

W kwietniu odbył sie oblot mojego Stearmana PT-17 (wersja militarna) Jest to poza paroma szczegółami ten sam samolot. Silnik Saito 125 ma bardzo duży zapas mocy pomimo to,że model jest dość ciężko (ale za to bardzo solidnie) wykonany.Według mnie wystarczajacy byłby czterotakt 91. Wrażenie ogólne mam bardzo pozytywne. Jedynie trudno jest utrzymać prosty kierunek na ziemi w czasie startu, a podginanie podwozia tak wykonanego jak w tym zestawie mogłoby sie skończyć połamaniem oklein. Trochę wkurzające są calowe gwinty i śruby, ale trudno mieć o to pretensję do GP. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i skuszę się na DLA, faktycznie ładny:P

 

Silnik Saito 125 ma bardzo duży zapas mocy pomimo to,że model jest dość ciężko (ale za to bardzo solidnie) wykonany.Według mnie wystarczajacy byłby czterotakt 91.

rozmawiałem z kolegą, który włożył do niego ASP 120 4T i silnik nie dawał rady z trawy a jak już wystartował to było latanie na "rzęsach". Dlatego postanowiłem zapodać benzynę, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego postanowiłem zapodać benzynę, zobaczymy co z tego wyjdzie

Dla kieszeni i prostoty użytkowania na pewno wyjdzie bardzo OK. Tylko ten szum już nie ten :mrgreen:

Ja w moim 2płacie o masie ponad 6kg mam DLE 30 ale mój to I wojenny Nieuport więc zupełnie inna je bajka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpisałem w youtube Sterman Great Planes i wszystko stało się jasne - wystarczy zobaczyć kilka filmów i wynika z tego, że :

-silnik klasy FS 120 bez problemów da radę. zresztą latając w makietach widziałem kilka razy modele o wadze 6-8 kg latające bez problemów na silnikach 20 ccm w większosći były to FS-120 i SAITO 125

-na silnikach 30-32 model idzie prawie pionowo więc jest spory nadmiar mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.