Skocz do zawartości

HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - proszę o opinie o tej kamerce mogę ja kupić za 135 zl - myślę o jej zakupie ponieważ obraz z MD80 średnio mnie zadowala - lub co polecacie jeśli ta jest zła.

 

Masa nie jest bardzo istotna - kamerę nosił będzie model opisany http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=42174 z silnikiem o ciągu 1700 gram ale nie może to też być przysłowiowa cegła.

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Czy na rynku dostępna jest jakaś kamera umożliwiająca jedynie nagranie obrazu wzbogaconego o osd a konkretniej parametry lotu:

kierunek wysokość prędkość wariometr?

Z mojej perspektywy zawsze mi tego brakuje na moich nagraniach z lotu a kamerki używam HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS i jest w sam raz za ta kaskę na moje potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz nagrywać obraz z parametrami lotu, musisz nagrywać film w bazie odbiorczej, wprost z kamery podglądowej. Niestety tu nie będzie łatwo. Najlepsza opcja to jakiś rejestrator video, przenośny na 12V - ale są drogie. Jak ma się laptop, może kupić przetwornik obrazu na USB, np. Easy Cap-a i nagrywać programem na laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie chodziło mi o nie "kupowanie armaty, aby upolować komara", a tu wychodzi ze nie będzie innej opcji. Cóż na razie będzie mi musiało wystarczyć nagrywanie lotu na kartę sd bezpośrednio w kamerze,a może kiedyś jakiś producenty wyprodukuje typowo modelarska kamerę wyposażoną w osd i gps

A z innej beczki bo laptop jest, gdybym więc jednak chciał upolować tego komara to jaki zaproponujecie najprostszy zestaw nie kolidujący z 2,4GHz na którym latam,

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat "Jak tanio zacząć" w dziale FPV.

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25053&start=0

 

Generalnie, najtańszą opcją, przy zachowaniu jakości będzie popularny transmiter FOX 700mW, 1,2GHz. Niezbyt legalnie, ale sporo osób na tym lata.

 

Jak chcesz legalnie, to trzeba szukać jakiegoś zestawu na 5,8GHz.

 

Do tego kamera płytkowa, najlepsze chyba będą Sony TVL o rozdzielczości co najmniej 400linii z obiektywem 2,8 do 3,2. 2,8 lepsze (rybie oko, więcej widać).

 

Przyda się niewielki pakiet lipo 3S - spokojnie wystarczy 400mAh. I drugi, do zasilania odbiornika - ten lepiej mieć większy, lub zastąpić go akumulatorem żelowym 12V.

 

Easy Cap podpięty do odbiornika i laptopa. Na laptopie program do przechwytywania i nagrywania obrazu. Tu niestety trzeba pokombinować przed lotami i znaleźć optymalne połączenie rozdzielczości i szybkości (oraz rozmiaru) zapisu. Przy wysokich rozdzielczościach laptop może nie wyrobić i uzyskasz film typu "żabka".

Z kolei niska rozdzielczość, to paskudny obraz i mało co widać.

Rozmiar też jest ważny, po niektóre formaty potrafią po kilku minutach zapchać nawet spory dysk.

 

Na początek to wystarczy.

Ale sam model jest problematyczny z powodu śmigła w polu widzenia kamery. To znacznie obniża komfort.

Do poważniejszego latania warto pomyśleć o modelu w układzie Easy Stara (Beta 1400 lub jej podróbki, Ursus itd.) - napęd pchający, motoszybowiec o sporej rozpiętości i dużej powierzchni nośnej. Pozwoli zabrać dodatkowy ładunek, nie będzie psuł obrazu w locie i dłużej polata bez napędu.

 

Pierwsze osiągnięcia możesz notować za pomocą jakiegoś małego loggera GPS. Z którego odczytasz dane po lądowaniu i wgraniu do komputera. Nawet niektóre komórki mają taką możliwość (GPS + aplikacja typu tracer).

 

Z czasem dojdzie OSD. Pierwsze loty i tak powinny być w zasięgu wzroku. Lepiej z "marszu" nie lecieć "W Polskę". Można bardzo łatwo nie wrócić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem sobie w/w post o fpv zacny przyznam.

jakoś nie mogę namierzyć dostępnego modelu FOX 700mW, 1,2GHz ale na hb king namierzyłem cos takiego, ma ktoś jakieś doświadczenia z tym zestawem?

900MHZ 200mW Tx/Rx & 1/3-inch CCD Camera PAL 520TVL

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16459__900MHZ_200mW_Tx_Rx_1_3_inch_CCD_Camera_PAL_520TVL.html

a do tego osd+gps

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19832__Hobbyking_G_OSD_II_Mini_OSD_System_w_GPS_Module.html

i przy tej okazji pytanie skoro moc nadajnika 2,4GHz to na Polskę ok 10mW co daje realny zasięg ok 1km, to czy przy takich parametrach apki 200mW modułu transmisji wizji nie jest już przerostem formy?Jak poprawnie interpretować te wartości?Pytam bo przecież te mW trzeba czymś nakarmić a skoro tego nie wykorzystamy to po co dźwigać zbędne gramy pakietów i naddatku mocy,o różnicy w cenach już nie wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - http://www.ebay.com/itm/1-2GHz-700mW-Wireless-Audio-Video-A-V-Transmitter-Recei-/170652680901?pt=UK_CCTV&hash=item27bbb142c5

 

O, takie coś.

 

900MHz - zapomnij, GSM.

 

Moc nadajnika nie oznacza zasięgu bezpośrednio. Mocą mamią handlowcy, bo to ładnie brzmi. Trochę te mili waty są potrzebne do przebicia się przez atmosferę, ale nie nie tak, że musi ich być całe tsunami.

 

O wiele więcej zależy od jakości anteny, jej rozmieszczenia i typu oraz od czułości odbiornika.

Pozornie "słabszy" sprzęt znanej firmy, może się okazać o wiele lepszy niż potężny "siewnik" od chińskiego króla bubli. Ale nawet dobry sprzęt można "zepsuć" na wiele sposobów.

Temat generalnie szeroki i do zgłębiania przez wiele lat. ;)

 

I to jest trochę na wyrost. Tak silny nadajnik blisko odbiornika RC może zakłócać pracę toru sterującego. Co wymaga już kombinowania. Spokojnie polatasz też na 500mW.

 

Silniejszego niż 800mW, raczej nie ma sensu przy twoich potrzebach nabywać.

 

Zestaw który pokazałem, z odpowiednimi antenami może dać ci naprawdę daleki zasięg video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt nie wziąłem tego pod uwagę "900MHz - zapomnij, GSM. "

Co do mW to zdecydowanie jestem zwolennikiem ograniczania mocy, jeszcze z czasów zabawy CB i mikrrofalarstwem pamiętam uboczne efekty siania i wbrew potocznym opiniom duzą moc przyłożona nie zawsze przekłada się na odpowiednio daleki zasięg.

Bardzo dziękuje za pomoc i informacje.

Tak wiec rzesza zarażonych FPV rośnie i czas gromadzić niezbędne fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.