Skocz do zawartości

Co to za silnik?


mateusz_mateusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to za silnik??

Dołączona grafika

 

Podobno jest nowy i produkowany był w Rosji. Chcę go zastosować do wicherka 25. Czy jest on wart swojej ceny-80zł?

Czy te silniki nie mają tłumika? Podobno jego pojemność to 2.5ccm.

Proszę o odpowiedź.

 

PS. Chodzi o ten w górnym lewym rogu.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .to meteor , pod nim jak mnie wzrok nie myli sokól a obok nazwa w instrukcji :wink: a co do wartości no cóż jak numizmaty im starszy tym droższy , ale myślę że na początek do kolekcji silników modelarskich w sam raz nic więcej .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Meteor (w lewym gornym rogu) jest bez piasty smigla i kolpaka - to pierwszy problem ..drugi to przerobka gaznika -bo ten gaznik przypowierzchniowy nie spelnia dobrze swojej roli ...

80 zl ? ... troche drogawo jak na niekompletny silnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Meteora i jeżeli chodzi o Wicherka to sobie odpuść. Nie chodzi o to, że nie da rady, bo może go szarpnąć ( w końcu model przewidziany jest na 2,5 cm), ale nie ma gaźnika RC i wcześniej wspomnianych przez kolegów-przedmówców części.

Pozostałe motorki to tzw. samozapłony (coraz rzadziej spotykane, a chyba może już nie), których paliwo to eter metylowy 33%, nafta 33% i olej 33%.

Wszystkie motorki raczej do uwięziówek. Gaźniki bez regulacji obrotów (w sensie płynnej z radia). Obroty ustawiasz na max. przed wypuszczeniem modelu.

W dzisiejszych czasach raczej nikt się takimi zabawkami nie bawi. Półki w sklepach modelarskich uginają się od silników do których wzdychano w czasach kiedy prezentowane przez Ciebie były w użytku powszechnym.

Przypomniałeś mi tymi motorkami moje pierwsze "podrygi" z modelarstwem :D, szkoda, że nie ma "RYTMA" :wink: .

 

 

P.S.

Wartość tych silniczków raczej kolekcjonerska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba jakiegos OSa .15 ( czyli 2,5 cm3 ). Problem jedyny , ze jest to silnik chyba na uwiez , bo nie ma gaznika RC. Ale ( pisze ALE bo na 100 % pewien nie jestem ) mozna wstawic do niego gaznik RC. Jest zupelnie nowy w kartonie choc ma pewnie 10-15 lat. Jak jestes zainteresowany to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.