Skocz do zawartości

CD-ROM>>3f


QQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, tak jak z tematu można się domyślić, chciałbym przerobić silnik z cd-rom'u na 3f na potrzeby modelarskie.

Silnik wyjęty z napędu, posiada 3 pojedyncze druciki i jeden podwójny, chciałbym się od państwa dowiedzieć, które zlutować.

Zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niemieckiego, proszę pana, ja wiem że mają być 3 do podłączenia, w moim od lewej(fot.) jest pierwszy drut pojedyńczy,drugi pojedyńczy,trzeci pojedyńczy i ostatni czwarty podwójny, wiem że któreś dwa trzeba zlutować, tylko nie wiem które i pytam państwa które muszą być zlutowane.

PS za odp. plusik gwarantowany(pomógł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies musisz miec jeszcze jeden drut. Musi byc ich minimum 6. Czyli mamy kolejno (poczatek- koniec) AB CD EF. W trojkat łączysz koniec jednej z początkiem kolejnej fazy. Czyli BC,DE,FA. I każdy z tych par idzie na regulator. Łącząc w gwiazde składasz razem końce BDF i pozostałe idą na regulator. Bym ci narysował no ale na telefonie cudów nie stworze. Sposób podłączenia zależy tylko od ciebie. Pary fax lepiej poszukać np miernikiem niz na chybił- trafił strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT!

Ten czwarty od lewej (pierwszy od prawej) jest zlutowany z 3 drucików, czyli suma wynosi 6 drucików.

Więc mały UPDATE pierwszy drugi i trzeci to pojedyncze druciki, a czwarty to 3 zlutowane=6 drucików, więc które razem zlutować?

Z góry dziękuję, plusiki za pomoc daję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo panie Marcinie!

To się nazywa bardzo pomocna pomoc, bym dał następny plus ale to chyba nie zgodne z regulaminem.

A co do koszulki termo to się boję że uzwojenie przepalę, chyba nałożę jakąś małą rurkę.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przylutowałem kabelki, i zabezpieczyłem termokurczliwką wolny drut.

Może i brzydko ale mam nadzieje że wytrzyma trochę, zdjęcie:

Dołączona grafika

A i jak mam przymocować jakąś np. listwę sosnową do silnika? Jakimś klejem do metalu czy jak?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mogę wiedzieć jak przymocować ten silnik, za pomocą czego-jakiego kleju?

I następne pytanie do kolegów, wał się poluzował i w tym, no yy "kielichu" i jak mogę go usztywnić?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.