Skocz do zawartości

Hol gumowy


Czopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Aktualnie kończę składać HAMMERA od Blejzyka. Ponieważ będzie to wersja bez silnika planuję zrobić hol gumowy.

Guma jakiej średnicy będzie odpowiednia?? 5mm czy 8mm??

Znalazłem coś takiego na Allegro

http://allegro.pl/lina-linka-elastyczna-gumowa-ekspandor-5mm-atest-i1766317860.html

 

I kolejne pytanie jaka żyłka do tego będzie odpowiednia??

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka waga modelu?

Osobiście do modelu o wadze 1.4 kg dawałem gumę 8 mm (30 metrów) i 120 metrów żyłki wędkarskiej o grubości 1mm. Niestety na te gumy trzeba uważać. Niektóre mają słabą rozciągliwość inne zaś rozciągają się znacznie (takie są najlepsze). Sam zanim kupiłem, to oglądałem gumy kilku producentów i każda miała inną elastyczność :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hammera wskazana przez Ciebie guma będzie za cienka. Poszukaj gumy 8mm. Ja stosowałem gumę 8mm do różnych modeli-i małych i dużych, i zawsze było OK. A rozciągliwość? masz raczej mały wpływ przy kupowaniu na odległość, gdy nie możesz pomacać. Te 135% na pewno będzie OK. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic lepszego niz taki hol

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10609__HobbyKing_8mm_Silicon_Rubber_Bungee_Hi_Start_Cord.html

Hole lateksowe maja rozciagliwosc 500-600% i oddaja swoja energie bardzo rownomiernie

Guma w oplocie chowa sie zupelnie, a 10m tej rurki lateksowej wystarczy Ci zupełnie bo masz po rozciagnieciu 60m skurczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ta guma w oplocie najlepiej sprawdza się w plandekach..... Rozciągliwość 135% mówi sama za siebie.

Rapier dobrze Ci wskazał. Do cięższego modelu można dać 2 lub 3 węże równolegle. Jedyną zaletą gumy w oplocie jest jej trwałość.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.